• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • modul kosciol barbary

  Remont

  Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.


  wejdz wejdz

   

 • kamera

  KAMERA

  Zapraszamy na transmisje live z naszego kościoła.


  zobacz

Msza św. za + S. M. Michalinę Wyrwoll z Rożniątowa

Michalina

Sobota, 25 kwietnia br. o godz. 10.00 w kościele św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich Msza św. za + Boromeuszkę S. M. Michalinę Małgorzatę Wyrwoll
Pogrzeb w sobotę (25 kwietnia br.) o godz. 10.00 w Trzebnicy

 

22 kwietnia w godzinach porannych po pięknym życiu zakonnym, w 96 roku życia i 66 roku profesji zakonnej, Pan życia i śmierci wezwał do Siebie po wieczną nagrodę naszą Współsiostrę S. M. Michalinę Małgorzatę Wyrwoll od Królowej Pokoju
S.M. Michalina Wyrwoll urodziła się 9 marca 1924 r. w Rożniątowie k. Strzelec Opolskich. Dwa dni później, 11 marca w kościele parafialnym przyjęła chrzest św., na którym otrzymała imię Małgorzata. Tutaj też mając 11 lat przyjęła sakrament Komunii Św. i bierzmowania.
Ojciec Jan po śmierci pierwszej żony, ożenił się po raz drugi. Posiadając duże gospodarstwo troszczył się o pracę w polu, w domu i wychowanie dzieci. Pomagała mu w tym żona Joanna zd. Paździor.
Mała Małgorzata od wczesnych lat nauczona była pracy i troski o młodsze rodzeństwo. wynikało to również z tego, że pochodziła z pierwszego małżeństwa i należała do dzieci starszych, z konieczności mających więcej obowiązków.
Do klasztoru w Trzebnicy wstąpiła dopiero mając 26 lat w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia 1950r. Rok później rozpoczęła nowicjat. Pierwsze śluby zakonne złożyła we wrześniu 1954r. , otrzymując predykat od Królowej Pokoju.
Śluby wieczyste złożyła 29 września 1958r. we wspomnienie św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. W tym dniu obchodziła też swoje imieniny.
S. Michalina dała się poznać jako osoba energiczna i stanowcza - te cechy charakteru zachowała do końca życia. Pomagały jej one przetrwać różne trudności jakie napotykała w swoim życiu.
Początkowo skierowana została do pracy w Seminarium Duchownym w Nysie. Posługiwała tam przez rok, po czym już jako przyuczona pielęgniarka rozpoczęła pracę w Domu św. Roberta w Bytomiu.
W 1957 r. przełożeni skierowali ją do pomocy w domu wypoczynkowym w Polanicy. Po roku przerwy powróciła do pracy pielęgniarskiej już na stałe.
W latach 1958 - 1978 pracowała w szpitalu św. Jerzego we Wrocławiu, tutaj też zdobyła dyplom pielęgniarski. W 1978r. objęła posługę przy chorych w Domu św. Ducha w Bytomiu pełniąc również obowiązki Przełożonej wspólnoty do 1991r.
Po przejściu na emeryturę w 1991r. przyjechała do Domu Generalnego w Trzebnicy. Długoletnia przewlekła choroba; niewydolność krążeniowa i powracające owrzodzenia żylaków dawały się już mocno we znaki. S. Michalina z wrodzoną sobie energią nie poddawała sie temu, dzielnie znosiła wszelkie dolegliwości. Pomagała w kuchni i na ile mogła w domu. Kilka lat spędziła w infirmerii pod opieką sióstr pielęgniarek.
Ostatnie trzy lata swojego życia spędziła we Wrocławiu. Siostry wspominają, że dużo się modliła za innych. Zawsze była bardzo zainteresowana rodzinną parafią - nowymi powołaniami.
Serdeczne relacje ze swoją rodziną zachowała do ostatnich dni. Odwiedziny przy okazji rocznicy urodzin czy też wrześniowych imienin były przeżywane zawsze radośnie.
Jubileusz 65- lecia ślubów zakonnych obchodziła łącznie z 95 - tą rocznicą urodzin w gronie najbliższej rodziny, współsióstr i znajomych kapłanów.
Niech Miłosierny Bóg będzie Jej wieczną nagrodą.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17168530
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4675
4667
9342
17100154
172435
133647
17168530

Twoje IP: 3.239.2.222
Czas: 2021-10-26 22:09:19