• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • modul kosciol barbary

  Remont

  Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.


  wejdz wejdz

   

 • kamera

  KAMERA

  Zapraszamy na transmisje live z naszego kościoła.


  zobacz

26 VII 2020 - przyjedzie do nas Neoprezbiter z Dziewkowic z błogosławieństwem prymicyjnym i Słowem Bożym

sklorz

Święceń kapłańskich ks. Damianowi Sklorzowi w rodzinnej parafii udzielił bp Paweł Stobrawa.

Dobremu Bogu wyrażamy dziś wielką radość i wdzięczność z historycznego, niemal epokowego wydarzenia, jakim są święcenia kapłańskie diakona Damiana Józefa Sklorza, syna Krystiana i Grażyny z domu Cedzich, w parafii rodzinnej. Przy tej samej chrzcielnicy, gdzie zostałeś włączony do wspólnoty Kościoła, przy tym samym ołtarzu, gdzie przyjąłeś po raz pierwszy Pana do swojego serca, i w tym samym kościele, gdzie z rąk biskupa Pawła, którego serdecznie witamy w naszej parafii, przyjąłeś sakrament bierzmowania, otrzymasz święcenia kapłańskie. Do naszej ufnej, stałej modlitwy przez wszystkie lata dołączyliśmy przez ostatnie półtora roku jeszcze szczególną – na adoracjach, podczas Mszy św., a ostatnio (wczoraj zakończoną) nowenną – ogarnialiśmy naszego Damiana. Dziś Duchowi Świętemu (...) powierzamy kolejny krok w posługiwaniu Bogu pośród Jego ludu naszego Damiana, bo tak u nas o nim mówimy. Dziś diakona, za chwilę – kapłana, a wcześniej – wieloletniego gorliwego ministranta, szefa ministrantów, ceremoniarza naszego i seminaryjnego, odpowiedzialnego towarzysza wiary naszej służby liturgicznej, troskliwego opiekuna naszych niepełnosprawnych przyjaciół, dobrego kompana górskich wypraw, uśmiechniętego społecznika, dla którego dzisiaj prosimy biskupa Pawła o posługę święceń kapłańskich – powiedział, witając zgromadzonych na uroczystości święceń kapłańskich ks. Damiana Sklorza w kościele parafialnym w Dziewkowicach, tamtejszy proboszcz ks. Norbert Wons.

Cała wieś była odświętnie przystrojona: domy, pobocza ulic, powitalne banery przy wjeździe etc. W sobotę 30 maja rano, w kościele i wokół niego, z zachowaniem wciąż obowiązującego z powodu epidemii dystansu, zgromadziło się sporo wiernych: rodzice neoprezbitera (ojciec ks. Sklorza obchodził dzisiaj urodziny), brat Szymon, dziadkowie, krewni, przyjaciele, parafianie z Dziewkowic. Mszę św. koncelebrowali m.in. pochodzący stąd ks. Piotr Tarlinski i ks. Jan Palus.

– W przymierzu kapłańskim Pan Jezus niejako wydzierżawił oczy tego wybranego. Wydzierżawił jego usta, ręce, serce, oblicze. Tymi oczyma Jezus będzie spoglądał na świat, na ludzi. Będzie chciał dostrzec wierzących i niewierzących. I będzie chciał sprawiać, aby człowiek stał się lepszy, aby życie na ziemi było bezpieczniejsze. Aby ludzkie serca Jezus uczynił według serca swego. Z takim zadaniem staje przed tobą, drogi Damianie, Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel – mówił bp Paweł Stobrawa w czasie kazania.

Na koniec Mszy św. ks. Damian Sklorz dziękował Bogu, biskupowi, proboszczowi, wspólnocie seminaryjnej oraz rodzicom za stałe, od początku wspieranie w drodze powołania. Tacie złożył życzenia urodzinowe. – Nie mam wątpliwości, że powołanie do kapłańskiej służby to jest najpiękniejszy dar w życiu, jaki otrzymałem i otrzymam. Chcę dzisiaj Boga prosić tylko o jedno: aby dał mi siły do tego, abym zawsze pozostał Mu wierny – powiedział ks. Damian Sklorz.

Od 26 sierpnia będzie wikariuszem parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie.

[https://opole.gosc.pl/gal/pokaz/6328066.Dziewkowice-Swiecenia-kaplanskie-ks-Damiana-Sklorza/13#gt, 18 VII 2020]

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14440914
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4527
7179
24908
14365774
4527
246202
14440914

Twoje IP: 3.235.137.159
Czas: 2020-10-01 20:09:40