Intencje Mszy św. w dniach od 16 do 22 września 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  16 DO 22 WRZEŚNIA 2019

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. MĘCZENNIKÓW KORNELIUSZA PAPIEŻA, I CYPRIANA, BISKUPA (16 WRZEŚNIA)
6.30    Za + Urszulę (16).
7.00    1. Za ++: ojca Manfreda MRÓZ, matkę Otylię, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (16).
3. Za + Pelagię HENICZ (16).
[do Modlitwy Wiernych: O zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Edwarda RASZKA z okazji 80. rocznicy urodzin i w intencji rodziny].
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: Stefana i Łucję NOCOŃ, Szczepana i Marię PODLEŚKA, braci Walentego, Józefa, Bernarda, Eryka i Franciszka, szwagra Norberta, ++ z pokrewieństwa NOCOŃ-KACZMARCZYK.
2. Za + Helenę w 1. rocznicę śmierci.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Tadeusza z okazji 70. rocznicy urodzin, za + żonę Jadwigę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Andrzeja i Martę STALA, teściów Franciszka i Teresę KAPICA, szwagierki Hildegardę, Monikę i Elfrydę, szwagrów Jana, Konrada, Edwarda, Gerharda, Mieczysława i Alfonsa, ciocię Agnieszkę i chrześniaka Jacka.
5. Za + brata Piotra BANAŚ - o radość życia wiecznego i dusze w czyśćcu cierpiące.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (17 WRZEŚNIA)
6.30    1. Do Boskiej Opatrzności, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: rodziców Matyldę i Władysława SZAJDAK, brata Henryka,  ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Urszulę (17).
3. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (17).
17.30    Różaniec o trzeźwość w rodzinie.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o radość życia wiecznego dla ++: męża Henryka KOKOSZKA, ojca Leszka, teściów, ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: córkę Aleksandrę, żonę Reginę w 3. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Różę PRZYBYŁA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Pelagię HENICZ (17).
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty i Ernesta z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla dzieci i całej rodziny.

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA PATRONA POLSKI (18 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + brata Mariana PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + Urszulę (18).
2. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (18).
3. Za + Pelagię HENICZ (18).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego.
18.00    1. Za ++: Lidię ROMANOWICZ, rodziców obu stron, szwagrów Mieczysława, Ryszarda i Wiesława, bratanicę Beatę, siostrzeńca Marka, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Marię i Bernarda BOGUC, Mehtyldę i Romana JURECZKO, ++ z rodzin BOGUC-JURECZKO.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisławy z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Marię i Stanisława STELMASIŃSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa - o radość życia wiecznego.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + Urszulę (19).
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00     1. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (19).
2. Za + Pelagię HENICZ (19).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji Denisa z rodziną.
[do Modlitwy Wiernych: w Intencji Ani z okazji 13. rocznicy urodzin].
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Daniela JASZCZYSZYNA z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
2. Za ++: matkę Łucję PLOCH, ojca Jana, 3 braci, siostrę Irenę, dziadków PLOCH-SOTTOR, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Józefa CWIELONG, rodziców GAJDA-CWIELONG oraz o opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach PIETROWSKI-JAŃCZUK-CWIELONG.
4. Za ++: męża Józefa w 3. rocznicę śmierci, mamę Agnieszkę, siostry Justynę i Marię.
5. Za + tatę Henryka CZAPLA o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA KIM TEAGON, PREZBITERA, PAWŁA CHONG HASANG I TOWARZYSZY (20 WRZEŚNIA)
6.30    Za ++: męża i ojca Stanisława KITA, rodziców obu stron, braci, bratową, synową Annę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za + Urszulę (20).
2. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (20).
3. Za + Pelagię HENICZ (20).
4. Za ++: Władysława IWANOWSKIEGO w 75. rocznicę śmierci, Kamilę z OTTÓW IWANOWSKĄ w 32. rocznicę śmierci.
18.00    1. Za ++: matkę Różę MAŚLANKA, ojca Władysława, dziadków obu stron, ++ z pokrewień-stwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Tadeusza DUDZIŃSKIEGO, rodziców Marię i Jana RAK, teściów Rozalię i Szczepana DUDZIŃSKICH, siostrę Anielę, braci i bratanka Wiesława oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Helenę i Franciszka JELITO, wujka Wiesława, dziadków Marię i Pawła GRA-BOWSKICH, Konrada i Zofię JELITO, Annę KULIK.
4. Za ++: rodziców, teściów, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny WŁODARCZYK.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (21 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + Urszulę (21).
2. za ++: Bernarda ROTHER, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za ++: ojca Tadeusza CZARNECKIEGO w rocznicę śmierci, mamę Kazimierę, brata i bratową oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (21).
3. Za + Pelagię HENICZ (21).
[do Modlitwy Wiernych: w intencji Michała z okazji 30. rocznicy urodzin].
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Do Miłosierdzia Bożego za ++: brata Józefa, ojca Alojzego, rodziców Antoniego i Teresę PATOŁA. ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny i św. Rity z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Adriana z okazji 10. rocznicy ślubu oraz opiekę Anioła Stróża dla córki Martyny.
3. Za ++: rodziców Annę i Józefa CEDZICH, syna Tomasza, siostrę Cecylię, teściów, dziadków. ++ z pokrewieństwa CEDZICH-PAŹDZIOR-GAWRYSIAK-MIERZWA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności i Świętej Rodziny w intencji Dominiki i Marcina z okazji kolejnej rocznicy ślubu z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Elżbietę i Jerzego SZOPA, teściów, brata i szwagra Joachima, dziadków obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Światło Ducha Świętego w intencji Dominiki i Marcina SZCZĘDZINA z okazji 5. rocznicy ślubu.
7. Za ++: Jana NIERLE w 5. rocznicę śmierci, rodziców Annę i Maksymiliana NIERLE, ++ z rodzeństwo.
8. Za ++ rodziców Władysławę i Stanisława NAMYŚLAK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9. Za ++: matkę Annę w dniu urodzin, ojca Antoniego, braci Piotra i Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodzin córki Agnieszki i syna Marcina oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11. Za ++: męża Henryka KRZYŻAŃSKIEGO w 6. rocznicę śmierci, rodziców i krewnych obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12. Za ++: rodziców Genowefę i Eugeniusza PLUTA, braci Ryszarda, Wiesława i Bogdana, teściów Janinę i Bolesława WALASEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
13. Za ++ rodziców Renatę i Barnarda ROCHNIA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  (22 WRZEŚNIA)
6.45Niemiecka    Za + ojca Jana i ++ z pokrewieństwa.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: męża Wernera PYKA, matkę Helenę, syna Jana, rodziców Annę, Gertrudę i Piotra JOKIEL, brata Alfreda, siostrę Elżbietę, męża Eugeniusza, ++ z pokrewieństwa JOKIEL-PYKA-PLACHETKA-KRUCZEK-KRAICZYCZEK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (22).
3. Za ++: męża Stanisława w 9. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, braci Jana i Andrzeja oraz o potrzeb-ne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    Za ++: Józefa SZNURA w 7. rocznicę śmierci, rodziców Annę i Alojzego, teściów Marię i Henryka BIAŁEK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.15Rodzinna    1. Za + Pelagię HENICZ (22).
2. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Szymona Ślązaka z okazji 10. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Hanny SMOLIŃSKIEJ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Za ++: rodziców Michała i Albinę WODARZ, męża Mariana, teściów Stanisława i Marię HOROSZCZAK, siostry Katarzynę i Hildegardę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Anielę TREMBECKĄ w 13. rocznicę śmierci, jej męża Mariana, rodziców obu stron oraz o po-trzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Zygmunta i Zebinę TRZEPIETOWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Mariannę i Antoniego MAKOWSKICH, teścia Stanisława, brata Jerzego, szwagra Zdzi-sława, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Henryka TREMBECKIEGO z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzeb-ne łaski dla całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla Teresy z okazji 30. rocznicy urodzin.
7. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Boskiej i zdrowie na dalsze lata życia dla Teresy z okazji 30. urodzin.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Michała RYCHLIK, rodziców, chrzestnych i całej rodziny].
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: rodziców Alojzego i Zofię BUDZANOWSKICH, matkę Janinę WAWRZYNIAK, córkę Danutę, brata Tadeusza, jego syna Mirosława oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Urszulę (22).
4. Za + Dariusza MOCZA w 4. rocznicę śmierci, ++ z rodzin KWIATKÓW i MOCZA.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13447953
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
933
10197
52428
13353069
933
257571
13447953

Twoje IP: 34.231.21.83
Czas: 2020-06-01 03:08:42