Intencje Mszy św. w dniach od 3 do 9 sierpnia 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 3 DO 9 SIERPNIA 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (3 SIERPNIA)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za + Rozalię PSZOWSKĄ (3).
10.30    ŚLUB RZYMSKI: Manuel FEDERSPIEL – Angelika WILK.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Tobiasz RADZIEJ – Victoria OCHMANN.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Jana REWERSKIEGO, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Gertrudę i Jana, Anastazję i Juliusza, brata Antoniego, Ryszarda z żoną Łucją, ++ z po-krewieństwa POLOK-KAPICA-NAMYSŁO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: synów Jerzego i Waldemara PTASZEK, ich ojca Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Reginę STAROSCZYK (3).
5. Za + żonę Magdalenę BANASZ, ++ z rodzin BANASZ, GROBOSZ, MIKOLASCHEK i KRUPA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA MARII VIANNEYA, PREZBITERA (4 SIERPNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Piotra JOKIEL (od rodzin BINIEK i MROHS).
3. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Antoniego z podziękowaniem i prośba o całkowity powrót do zdrowia oraz dobre rozwiązanie trudnych spraw w pewnej intencji.
7.00    Za + Rozalię PSZOWSKĄ (4).
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Andrzej BOMBA – Karolina MODRZEJEWSKA.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Reginę STAROSCZYK (4).
3. Do Matki Boskiej Licheńskiej i św. Rity z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie , opiekę Boża, wyzwolenie z nałogu i zgodę.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (3 SIERPNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Marcjannę KACZMARCZYK.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach dzieci Marka i Marysi.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Łucji i św. Józefa o zdrowie i pomyślne rozwiązanie trudnych spraw w pewnej intencji.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta.
18.00    1. Za + tatę Henryka SZKOP  w kolejna rocznicę śmierci.
2. Za ++: męża Engelberta PAŹDZIOR, rodziców i teściów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Reginę STAROSCZYK (5).
4. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (5).
5. W intencji wnuczki z okazji 25. rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo dla rodzeństwa z prośbą o dobre i prawe życie.

CZWARTEK – ŚWIĘTO PRZEMIENIANIA PAŃSKIEGO. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (6 SIERPNIA)
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka Andrzeja.
2. O świętość i wytrwałość w powołaniu dla kapłanów.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za ++: męża Józefa, syna Edmunda, rodziców i teściów, rodzeństwo – o radość życia wiecznego i za dusze w czyśćcu cierpiące
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w czerwcu i lipcu 2020: Feliksa GUTOWSKIEGO, Marka SAWRYCKIEGO, Gabrielę GDAŃSKĄ, Piotra KATERLA, Irenę KORNAFEL, Krystynę PINKAWA, Anielę WIECZOREK, Agnieszkę MIELNICKĄ, Mirosława WOŹNIAKA, Piotra JOKIEL, Zofię MAREK, Juliana MOSKVITIN, Jacka KRZYSZKOWSKIEGO, Gabryelę BUKOWSKĄ, Ludomirę LECHNIAK, Dorotę PILARSKĄ.
2. Za + Reginę STAROSCZYK (6).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w Leszka z okazji 65. rocznicy urodzin.
4. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (6).
5. W intencji kapłanów, którzy pracowali, pracują i będą pracować w naszej parafii (od Zofii i Kariny).

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (7 SIERPNIA)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    Za + ojca Józefa KAŁA w 1. rocznicę śmierci, matkę Marię, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
18.00    1. Za + Bernarda CZAJA w 1. rocznicę śmierci (od mieszkańców Mokrych Łan).
2. Za + Reginę STAROSCZYK (7).
3. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (7).
4. Za ++: rodziców Wandę i Gerarda KANDZIORA, męża Stefana ZALEJSKIEGO, dziadków Jadwigę i Makarego PRUS, Zofię i Fryderyka SCHEJA, teściów Mariannę i Aleksandra, Dariusza PIĄTEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. DOMINIKA, PREZBITERA (8 SIERPNIA)
6.30    Za + Rozalię PSZOWSKĄ (8).
7.00    1. Za ++: męża, ojca i dziadka Alfonsa MUC, rodziców i teściów, ++ z rodzin MUC-SOŁGA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Anielę i Józefa HADASIK, Marię i Antoniego HOROSZCZAK, wszystkich ++ z rodzin HADASIK-HOROSZCZAK-KAMMLER-WANAT.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra HADASIK z okazji 80. rocznicy urodzin, w intencji Karoliny z okazji 35. rocznicy urodzin i w intencji Marii z okazji 25. rocznicy urodzin.
13.00    Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Oliwii WOJTOWICZ  z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Absolwentów rocznika 1972-1980 Szkoły Podstawowej Nr 2, Wychowawców i Nauczycieli, a także o radość życia wiecznego dla ++ Kolegów i Nauczycieli
18.00    1. Za ++: córkę Beatę, siostrzeńca Marka, ++ z rodzin ROMANOWICZ-WOJTASIEWICZ-GŁODOWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Wawrzyńca CZOK, żonę Gertrudę, córkę Brygidę, syna Herberta i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: Pawła GRUSZKA, rodziców Florentynę i Augustyna GRUSZKA, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Martę i Ludwika WENCEL, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa WENCEL-PIERDOŁA, szwagrów Stefana i Edmunda, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Jana GAWLIK.
6. Za + Reginę STAROSCZYK (8).
7. Za ++: Artura KRUPA i Teodora DŁUBAKOWSKIEGO – o radość życia wiecznego.
8. Za ++: męża i ojca Joachima CIOŁEK w 5. rocznicę śmierci, teściów Stanisława i Martę, szwagra Bernarda, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (9 SIERPNIA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu.
8.00    1. W intencji Wdów.
2. Za ++: rodziców Martę i Józefa CICHON, teściów Agnieszkę i Pawła KAŁA, ++ z pokrewieństwa obu stron.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.30    1. Za + ojca Engelberta PILAWA o radość życia wiecznego.
2. Za ++: rodziców Hermana i Gertrudę WITT, szwagra Benedykta, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Marię i Jana WANAT, teściów Anielę i Alojzego ZDOBYLAK, bratowe Janinę i Emilię, Andrzeja WILDE, ++ z pokrewieństwa obu stron.
4. Za + Jana CHROBAK.
5. Za ++: rodziców Michała i Marię LECHOWICZ, Teresę i Władysława MAZIARZ, Anielę LECHOWICZ, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za ++: rodziców Bronisławę i Bogusława BANEK, brata Edwarda, teściów Agnieszkę i Czesława WEL-TROWSKICH,  szwagra Henryka, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.00    SUMA ODPUSTOWA:
1. W intencji Parafian i Gości.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Anny z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Zofię KARPA, brata Mirosława, rodziców Marię i Wiktora AUER, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Reginę STAROSCZYK (9).
5. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji Weroniki PIETROWSKIEJ z okazji przyjęcia Chrztu Świętego, w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
6. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Zuzanny PISZNIOK z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Antoniego WOLNY z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny oraz za + Grażynę WOLNY w rocznicę śmierci.
8. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (9).
17.30     Nieszpory odpustowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + Wandę SZCZĘSNĄ (od szwagierki Danuty z Częstochowy).
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Emmy z okazji 85. rocznicy urodzin oraz za + ojca Jana w 4. rocznicę śmierci, a także o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14427199
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4229
6964
11193
14365774
237014
249293
14427199

Twoje IP: 18.208.202.194
Czas: 2020-09-29 14:34:59