Intencje Mszy św. w dniach od 7 do 13 września 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 7 DO 13 WRZEŚNIA 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (7 WRZEŚNIA)
6.30    Za ++: Henryka LOREK i jego żonę Marię.
2. W intencji Justyny o zdrowie duszy i ciała.
7.00    Za ++: rodziców Józefę i Władysława, brata Stanisława KASPRZYK i siostrę Władysławę KĄDZIELA.
13.00    Pogrzeb Śp. Henryka MARTUSZEWSKIEGO.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Antoniego KOPIEC (7).
2. Za + Tadeusza SZYMAŃSKIEGO w 30. rocznicę śmierci i ++ z rodziny.
3. Za + Alfonsa SCHNURA (7).
4. Za + Stefanię KOLL zd. BISKUP – o radość życia wiecznego (od byłych chórzystów).
5. Za + Reginę WYSZKOWSKĄ o radość życia wiecznego (od sąsiadów z klatki).

WTOREK – ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (8 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. W intencji Justyny o zdrowie duszy i ciała.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Antoniego z podziękowaniem i prośbą o całkowity powrót do zdrowia oraz dobre rozwiązanie trudnych spraw w pewnej intencji.
7.00    1. Za + Antoniego KOPIEC (8).
2. Za ++: rodziców Anielę i Antoniego, dziadków obu stron, bratową Małgosię, kuzynki Danusię, Halinę, Zosię i Brygidę, ++ z pokrewieństwa SZYDŁAK-WINIARZ-LECHOWICZ-SZATKOWSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    W intencji czcicieli Matki Bożej i w intencji żyjących i ++ Sióstr Służebniczek, które pracowały w naszej parafii.
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Hubert BIENIA – Justyna RIKERT.
18.00    1. Za ++: rodziców Stefana i Władysławę, teściów Jana i Mariannę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Jana i Marię KUCHARCZYK, ich rodziców KUCHARCZYK-HILSZER, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii KOZOŁUP z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Łucję PORADA z okazji rocznicy urodzin – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo dla całej rodziny.
5. Za + Alfonsa SCHNURA (8).

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (9 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Antoniego KOPIEC (9).
2. Za ++: ojca Hieronima w 75. rocznicę śmierci, matkę Marię, rodzeństwo i dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
16.30    Boże Ciało: Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Ministranci).
18.00    1. Za ++: żonę i matkę Barbarę WÓJCIK w 13. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. O radość życia wiecznego dla ++: rodziców Tadeusza i Janiny, męża Karola, teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Jana CHROBAK.
4. Za + Alfonsa SCHNURA (9).
5. Za ++: Jadwigę , jej męża Heliodora, syna Jana WIERZBICKIEGO, ++ z pokrewieństwa.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (10 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za ++: brata Władysława i jego żonę Renatę, brata Kazimierza SOBONKIEWICZ, szwagrów Mieczysława i Bronisława WRÓBEL.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za + Marię LASEK w rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10.00    Pogrzeb Śp. Adolfa BABICZA.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Tomasz PIOTROWSKI – Ewa KULPOK.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. W intencji dzieci, które rozpoczynają przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej w roku 2021 i ich rodziców.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: Ryszarda i Agnieszkę WILK, Józefa WILK, Danutę WILK, Jana, Łucję i Bernarda POLACZEK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Bronisława PRZYSUCHA, mamę Zofię, brata Zbigniewa, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Antoniego KOPIEC (10).
4. Za + Alfonsa SCHNURA (10).
5. za ++: Zofię JANESZIK w 1. rocznicę śmierci i Leona JANESZIK.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (11 WRZEŚNIA)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za + Antoniego KOPIEC (11).
12.00    Pożegnanie Pielgrzymów udających się na Obchody Kalwaryjskie Podwyższenia Krzyża Świętego.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Norberta KRZYŻANOWSKIEGO z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: brata Andrzeja NOWICKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Marię i Kazimierza NOWICKICH, dziadków WANAT-NOWICKI, Janinę i Bronisława CIPURA, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.  
3. Za + babcię Ritę KOKOT (od Marka i Agnieszki z Adrianem).
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Iwony z okazji 50. rocznicy urodzin i w intencji Krystiana z okazji 55. rocznicy urodzin.
5. Za + Alfonsa SCHNURA (11).

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (12 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + Antoniego KOPIEC (12).
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za ++: Bernarda ROTHER, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Alfonsa SCHNURA (12).
13.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Adelajdy i Jana RZEŹNICZEK z okazji 50. rocznicy ślubu i w intencji Klaudii i Jana HOWOŃ z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
14.30    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji wszystkich modlących się o zdrowie Beaty.
15.30    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Kamila Kuby GAWROŃSKIEGO  z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00  1. Za ++: Bronisława KONIOR, Elżbietę, Romana, Renatę i Zdzisława SZPAK, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: syna Józefa DOMERECKIEGO, męża Michała, rodziców obu stron, braci Franciszka i Jana WINNIK. oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + męża Teofila WACŁAWCZYK w 13. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: dziadków Jadwigę i Jakuba PIETRASZ, ich córkę Marię, ciocie Monikę i Zofię, ++ z rodzin PIETRASZ-KAMPCZYK.
5. Za + Reginę WYSZKOWSKA  w 30. dzień po śmierci.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (13 WRZEŚNIA)
6.45Niemiecka    Za + Antoniego KOPIEC (13).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za ++: rodziców Erykę i Emila GAJDA, ich rodziców Jana i Barbarę KIEŁBASA, Jadwigę i Brunona GRABIEC, ++ z rodzin GAJDA-GRABIEC oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: męża Norberta BYTOMSKIEGO w rocznicę śmierci, teścia Waltra, ojca Alfreda, Jadwigę i Wilhelma KLEMAN oraz ++ z pokrewieństwa.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Marii ZIEMBA  z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Ludomirę LECHNIAK z okazji 90. rocznicy urodzin, ojca Jarosława, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
10.15Rodzinna    1. Za + męża i ojca Pawła ZWIOR w 2. rocznicę śmierci, ++ z rodzin ZWIOR-JASKUŁA.
2. Za + Alfonsa SCHNURA (13).
11.30Suma    1. W intencji nowożeńców Izabeli i Michała o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w nowo powstałej rodzinie i w rodzinach GORDZIELIK-DUK oraz o radość życia wiecznego dla ++ z rodzin GORDZIELIK-DUK-JOKIEL-STAŚ.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Agnieszki  GRUSZKA z okazji 95. rocznicy urodzin, za ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Anielę i Mariana TREMBECKICH o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Agnieszki GRUSZKA z okazji 95. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: męża Franciszka POTYKA w kolejną rocznicę śmierci, rodziców, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Gerharda i Urszulę SOWA, brata Huberta, szwagra Joachima SCHALA, ++ z pokrewieństwa SOWA-SKOWRONEK-SCHALA-PYKA-PSZOWSKI.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Panu Bogu wiadomej oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Annę i Jerzego KOZIOŁEK, ojca Wilhelma NIESMAK, ++ z pokrewieństwa KOZIOŁEK-NIESMAK-GROCHLA-PLOCH, ++ Anielę i Grzegorza FRĄTCZAK i dusze w czyśćcu cierpiące.
18.45    RÓŻANIEC FATIMSKI.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14550835
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4415
5716
10131
14500266
114448
246202
14550835

Twoje IP: 3.238.62.144
Czas: 2020-10-20 18:07:45