Intencje Mszy św. w dniach od 14 do 20 września 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 14 DO 20 WRZEŚNIA 2020

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (14 WRZEŚNIA)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Antoniego KOPIEC (14).
2. W intencji Panu Bogu wiadomej.
3. Za + Stanisławę HAJDO (od Wiesława NOSALA z rodziną).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Teodorę i Stanisława WOJTASIEWICZ, braci Mieczysława i Stanisława, siostrzenicę Beatę, siostrę Barbarę, rodziców chrzestnych, dziadków obu stron.
2. Za ++: rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, siostrę Wiktorię i brata Pawła, teścia Helmuta MORAWIEC, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Jadwigę i Wiktora PRZYBYŁA, braci Karola, Huberta i Stefana, bratowe Dorotę i Zofię, ++ z pokrewieństwa PRZYBYŁA-SWOBODA - o radość życia wiecznego.
4. Za + Alfonsa SCHNURA (14).
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

WTOREK – WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY BOLESNEJ (15 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za ++: Józefa JASKOLKA, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Antoniego KOPIEC (15).
2. Za + Alfonsa SCHNURA (15).
3. Za + Stanisławę HAJDO (od chrześnicy Moniki NOWAK).
18.00    1. Za ++: rodziców Helenę i Leona ZAJDEL w rocznicę urodzin - o radość życia wiecznego.
2. Za ++: Stefana i Łuckę NOCOŃ, Szczepana i Marie PODLEŚKA, Danutę KLEPKA, Marię WIECZOREK, braci Walentego, Bernarda, Józefa, Eryka i Franciszka, szwagra Norberta, ++ z pokrewieństwa NOCOŃ-KACZMARCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Mariannę i Franciszka NAPORA, brata Mieczysława i bratową Marię oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Tadeusza i syna Mirosława BUDZANOWSKICH w 10. rocznicę śmierci, teściów i rodziców, ++ z pokrewieństwa obu stron.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW KORNELIUSZA, PAPIEŻA, I CYPRIANA, BISKUPA (16 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Antoniego KOPIEC (16).
3. Za + dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za ++: ojca Manfreda MRÓZ, matkę Otylię, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Alfonsa SCHNURA (16).
3 . Za + Stanisławę HAJDO (od Jacka i Edyty KAJMOWICZ).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Marianki).
18.00    1. Za ++: żonę Monikę BOMBA, rodziców, teściów, ++ z rodziny.
2. Za ++: męża Mieczysława FAJER, mamę Otylię, teściową, ++ z rodziny.
3. Za ++ mamę Helenę i tatę Piotra o radość życia wiecznego.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzy-mane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marcina z okazji 65. rocznicy urodzin, w intencji Joanny i  Marcina z okazji 42. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: Mirosława WOŹNIAKA, brata Tomasza, ojca Stanisława oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
    
CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (17 WRZEŚNIA)
6.30    1. Do Boskiej Opatrzności, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Amalii i Wilhelma oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za ++: rodziców Matyldę i Władysława SZAJDAK, brata Henryka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. O radość życia wiecznego dla ++: męża Henryka KOKOSZKA, ojca Leszka, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Stanisławę HAJDO (od Zofii i Tadeusza ZABIELNYCH).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. Do Najświętszego Serca Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Boskiej Licheńskiej o dalsze zdrowie i opiekę Boża oraz o szczęśliwy przebieg operacji w intencji Łucji.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: córkę Aleksandrę, żonę Reginę w 4. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Różę PRZYBYŁA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Antoniego KOPIEC (17) i za + matkę Annę z okazji urodzin.
4. Za + koleżankę Rosemarie LESCHCZOK w kolejna rocznicę śmierci - o radość życia wiecznego.
5. Za + Alfonsa SCHNURA (17).

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, PATRONA POLSKI (18 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + Antoniego KOPIEC (18).
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + brata Mariana PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Lidię i Kaspra ROMANOWICZ, dziadków obu stron, wujków Mieczysława, Ryszarda i Wiesława, kuzynów Beatę i Marka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie
i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Stanisławę HAJDO (od Kingi i Pawła KLIMCZAK).
18.00    1. W intencji naszej młodzieży.
2. Za ++: Rozalię i Władysława, brata Czesława, siostrę Helenę, ciocię Józefę, wujka Pawła, bratową Gienię, szwagra Władysława, dziadków obu stron - o radość życia wiecznego i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.  
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Józefa z prośbą o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i łaskę zdrowia dla Sylwii i Adriana w 10. rocznicę ślubu oraz dla ich dzieci  Karoliny i Maksymiliana.
5. Za + Alfonsa SCHNURA (18).
6. Za + Roberta WILK w 23. rocznicę śmierci - o radość życia wiecznego.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (19 WRZEŚNIA)
6.30    Za + Antoniego KOPIEC (19).
7.00    1. Za + Alfonsa SCHNURA (19).
2. Za + Stanisławę HAJDO (od Beaty i Kazimierza PIECZONKA z Tarnowa).
16.00  Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Franciszka z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach MICHALI-KASPRZYK-FIECEK z okazji 60. rocznicy urodzin Korneliusza MICHALI  i 25. rocznicy święceń kapłańskich o. Flawiana MICHALI OFM.
18.00   1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Daniela JASZCZYSZYNA z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
2. Za ++: rodziców Annę i Józefa CEDZICH, syna Tomasza, siostrę Cecylię, teściów, dziadków, wszystkich  ++ z pokrewieństwa CEDZICH-PAŹDZIOR-GAWRYSIAK-MIERZWA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Marię i Walentego KLENCZ, matkę Marię POŚLAD.
4. Za ++: matkę Łucję PLOCH, ojca Jana, 3 braci, siostrę Irenę, dziadków PLOCH-SOTTOR, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Mariannę i Antoniego MAKOWSKICH, teścia Stanisława, brata Jerzego, szwagra Zdzisława, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za + męża Jerzego SZAFORZ w 1. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Karoliny i Pawła z okazji 5. rocznicy ślubu oraz o Dary Ducha Świętego dla synów Marcela i Michała.
8. Za ++: rodziców Janinę i Józefa POKORSKICH, babcię Weronikę RABIEGA - o radość życia wiecznego oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
9. Za ++: męża Józefa CWIELONG, rodziców GAJDA-CWIELONG oraz o opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach PIETROWSKI-JAŃCZUK-CWIELONG.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (20 WRZEŚNIA)
6.45Niemiecka    Za + Antoniego KOPIEC (20).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: męża i ojca Stanisława KITA, rodziców obu stron, braci, bratową, synową Annę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Jerzego z okazji 55. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny i Alfreda z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Agnieszki i Rafała z okazji 20. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Józefa SZNURA w 8. rocznicę śmierci, rodziców Annę i Alojzego, teściów Marię i Henryka BIAŁEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Rity i św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Adriana w kolejna rocznicę ślubu oraz opiekę Anioła Stróża dla córki Martyny.
10.15Rodzinna    1. Za + Alfonsa SCHNURA (20).
2. Za + mamę Annę KALICIAK w 30. dzień po śmierci.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Aleksandry PIONTEK z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzest-nych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++  Zofię i Adolfa KUTA, ++ z rodzin KUTA-GRYSZÓWKA.
[do Modlitwy Wiernych: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Gabriela MATEJA z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny].
11.30    1. Za ++: rodziców Marię i Rudolfa WAWRZYŃCZYK, braci ks. Krystiana i Henryka, siostrę Gabrielę, bratową Teresę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Michała i Albinę WODARZ, męża Mariana, teściów Stanisława i Marię HOROSZCZAK, siostry Katarzynę i Hildegardę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. W intencji Olgi i Adama, Barbary i Szymona w kolejne rocznice ślubu w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo.
4. O zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji urodzin dla Doroty oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dzieci z rodzinami.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: męża Tadeusza DUDZIŃSKIEGO w 15. rocznicę śmierci, rodziców Marię i Jana RAK, teściów Rozalię i Szczepana DUDZIŃSKICH, siostrę Anielę, braci i bratanka Wiesława oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Różę MAŚLANKA, ojca Władysława, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Piotra JOKIEL, jego rodziców Marię i Karola, siostrę Marię, rodziców Marię i Franciszka LATKA, braci Gintra i Henryka, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gintra SPRANCEL z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14550399
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3979
5716
9695
14500266
114012
246202
14550399

Twoje IP: 3.238.62.144
Czas: 2020-10-20 16:36:01