Intencje Mszy św. w dniach od 21 do 27 września 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 21 DO 27 WRZEŚNIA 2020

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (21 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za ++: Ritę RANGOSZ, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa i rodzin TKOCZ-WILCZEK.
2. O zdrowie duszy i ciała dla Piotra.
7.00    1. Za + Antoniego KOPIEC (21).
2. Za + Stanisławę HAJDO (od Grażyny HAJDO).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do Miłosierdzia Bożego za ++: brata Józefa, ojca Alojzego, rodziców Antoniego i Teresę PATOŁA, ++ z pokre-wieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie dla Aleksandra.
2. Za ++: rodziców Elżbietę i Jerzego SZOPA, teściów, dziadków, Joachima i Edytę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: ojca Tadeusza CZARNECKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, mamę Kazimierę, brata i bratową oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Alfonsa SCHNURA (21).
5. Do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi z prośbą o dar zdrowia i potrzebne łaski, ochronę od zła i nieszczęść dla syna Janusza z okazji urodzin.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (22 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za ++: Wilhelma BALON, rodziców i ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.00    1. Za + Antoniego KOPIEC (22).
2. Za + Stanisławę HAJDO (od Anny HAJDO z synem).
18.00    1. Za ++: męża Wernera PYKA, matkę Helenę, syna Jana, kuzyna Edwarda, rodziców Annę, Gertrudę i Piotra JOKIEL, brata Alfreda, siostrę Elżbietę, męża Eugeniusza, ++ z pokrewieństwa JOKIEL-PYKA-PLACHETKA-KRUCZEK-KRAICZYCZEK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Stanisława w 10. rocznicę śmierci, syna Marka, rodziców i braci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Alfonsa SCHNURA (22).
4. Za ++: ojca Czesława GOLA, teścia Winfryda BARTOCHA, dziadków z rodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: męża, ojca i dziadka Stanisława MOSUR, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. PIO Z PIETRELCINY (23 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Antoniego KOPIEC (23).
3. O zdrowie duszy i ciała dla Piotra.
7.00    1. Za ++ Martę i Herberta BODINKA, ++ z rodzin BODINKA-SMOLORZ, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: mamę Hildegardę ZIENTEK w kolejną rocznicę śmierci, ojca Ryszarda, rodziców obu stron i ++ z pokrewieństwa.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Diakonia Wyzwolenia Człowieka).
18.00    1. Za ++: rodziców Józefa i Janinę, Zofię i Zenobiusza, córkę Małgosię, Helenę, Antoniego, Augustyna i Łucję.
2. Z okazji kolejnej rocznicy ślubu z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w rodzinie Marii i Kornela.
3. W 25. rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, prosząc o dalsze dla Agaty i Mirosława LATACZ i o błogosławieństwo Boże w rodzinie.
4. Za + Alfonsa SCHNURA (23).

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (24 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + Antoniego KOPIEC (24).
2. Za++: Gertrudę WATOLLA w 1. rocznicę śmierci, teściów i rodziców, ++ pokrewieństwa obu stron oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Alfonsa SCHNURA (24).
3. Za ++: Hildegardę SUCHAN i wnuka Marcina.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. Do Najświętszego Serca Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Boskiej Licheńskiej o dalsze zdrowie i opiekę Boża oraz o szczęśliwy przebieg operacji w intencji Łucji.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: męża i ojca Jana POPANDA, rodziców obu stron, brata Jerzego, ++ z pokrewieństwa LABOCHA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Zdzisława KRAWIEC, rodziców Zofię i Alojzego HOŁOBUT, ojca Juliana KALICIAK, braci Stanisława i Zygmunta, Weronikę i Michała ŁAKOMSKICH, ++ z rodziny MAŁYCHÓW oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Marię LEPSZY w 5. rocznicę śmierci, ojca Franciszka, dziadków LEPSZY-LOREK, szwagra Henryka SZMIDT, ++ z pokrewieństwa obu stron.
4. Za ++: Krystynę KWASIK w 1. rocznicę śmierci i Zofię ZIELIŃSKĄ.
5. O Boże błogosławieństwo w rodzinach KRAPA-CHOWANIEC-PROMKE.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (25 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za ++: mamę Ritę, męża Jana, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Do Boskiej Opatrzności  przez wstawiennictwo św. Walentego oraz o zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla Mai i Lenki oraz całej rodziny.
7.00    1. Za + Antoniego KOPIEC (25).
2. Za + Alfonsa SCHNURA (25).
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Łukasz ZYZIK – Magdalena CZAPRAN.
18.00    1. Za ++: rodziców Antoniego i Marię POLAŃSKICH, ich rodziców i rodzeństwo, siostrę Janinę, brata Tadeusza, szwagra Jana, ciocię Anielę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: dziadków Tomasza i Weronikę PILAWA, ich synów i córki, ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++: mamę Elżbietę KAŁA, ojca Jerzego, chrzestną Hildegardę, dziadków obu stron, Gertrudę STEFAN, Annę i Waltra SZOTKA, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.  
4. Za + mamę Teresę CHŁONDZYŃSKĄ i ++ z pokrewieństwa.
5. W intencji właścicieli oraz pracowników Firmy KAPICA z prośbą o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego dla żyjących, a dla ++ - o łaskę życia wiecznego.
6. Za ++: rodziców Teresę i Antoniego JACHEĆ, dziadków Agnieszkę i Józefa, ++ z rodzin SOBCZUK-JACHEĆ.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Mat5ki Bożej Królowej Pokoju.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (26 WRZEŚNIA)
6.30    Za + Antoniego KOPIEC (26).
7.00    1. Za ++: męża Tadeusza GAŁUSZKA, rodziców i teściów, braci, bratową, szwagrów i szwagierki - o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Alfonsa SCHNURA (26).
11.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Bartosz DOMERECKI – Justyna FREWER.
13.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Michał KUNCE – Anna REMPEGA.
15.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Zbigniewa DUDEK z okazji 5o. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla dzieci i ich rodzin.
18.00    1. za ++: Wandę i Michała MIKUŁA, Katarzynę i Stanisława PAWŁOWSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu8 stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Emila SOŁGA, rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: Róże i Hieronima PASTERNAK, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze  czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Alojzego i Zofię BUDZANOWSKICH, teściów Janinę i Stanisława WAWRZYNIAK córkę Danutę, brata Tadeusza i jego syna Mirosława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: Władysława i Michalinę SZCZUROWSKICH, Jana i Marię STEBNOWSKICH, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za + Erwina BIAŁY w rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Za ++: męża i ojca Michała, teściów Martę i Konrada, rodziców Agnieszkę i Jerzego, brata Jana, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
8. Za ++: rodziców Genowefę i Eugeniusza PLUTA, teściów Janinę i Bolesława WALASEK, dziadków obu stron, braci Ryszarda, Wiesława i Bogdana, Kuzynkę Genowefę.
9. Za ++: syna Dariusza MOCZA w 5. rocznicę śmierci, ++ z rodzin MOCZA-DURLEJ-KWIATEK – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10. Za + Annę POPANDA w 30 dzień po śmierci (od męża, córek z rodzinami i znajomych z rodzinami).
11. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Magdaleny i Piotra CHOWANIEC z okazji 5. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12. Za ++: Adelajdę GRUSZKA, męża Jana, rodziców i siostry, wszystkich ++ z rodzin GRUSZKA-WARZECHA-SZLISZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
13. Za ++: Krystynę BARTKOWSKĄ z okazji rocznicy urodzin, rodziców i ++ z pokrewieństwa.
14. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji syna Kamila z okazji 50. rocznicy urodzin i w intencji siostrzenicy Beaty z okazji 68 rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (27 WRZEŚNIA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: ojca Pawła KOŹLIK w rocznicę śmierci, mamę Cecylię, dziadków i ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Antoniego KOPIEC (27).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Stefanii z okazji kolejnej rocznicy urodzin i w intencji córki Julii z okazji 14. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Waldemara z okazji 50. rocznicy urodzin, w intencji Aleksandry z okazji 25 . rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2.  Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ignacego i Cecylii z okazji 45. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Alfonsa SCHNURA (27).
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji męża Józefa ZOGLOWEK z okazji 62. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny ZOGLOWEK.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny KOPTOŃ z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Kacpra z okazji urodzin oraz w intencji wszystkich, którzy modlili się o jego powrót do zdrowia.
7. Za ++: ojca Jana KALICIAK w 2. rocznicę śmierci, mamę Annę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny MOŃKA z okazji 90. rocznicy urodzin.
13.00    PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA: W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej, ich Bliskich i Gości.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++ rodziców Józefa i Jadwigę oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Za + Jana FARACIK w 35 r. śmierci, ++ szwagrów Adama i Stanisława oraz szwagierkę, ++ z rodziny FARACIK, WRONA, BRATEK i CZEKAJ oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi WIDAŃSKIEJ  z okazji 98. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
5. O powołania kapłańskie.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14550496
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4076
5716
9792
14500266
114109
246202
14550496

Twoje IP: 3.238.62.144
Czas: 2020-10-20 16:51:38