Intencje Mszy św. w dniach od 28 września do 4 października 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 28 WRZEŚNIA DO 4 PAŹDZIERNIKA 2020

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. WACŁAWA, MĘCZENNIKIA (28 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + Antoniego KOPIEC (28).
2. Przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Rity o zgodę, miłość i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    Za ++: męża Huberta, rodziców i teściów, Tadeusza, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
12.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Adam POPANDA – Ilona KRUPPA.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: siostrę Cecylię POPANDA w 21. rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo, szwagrów, teściów i ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za ++: Artura KAŁKA w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin FRANKOWSKICH, OLECH i TACIK, Tadeusza FĄFEREK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Alfonsa SCHNURA (28).

WTOREK – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA (29 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Antoniego KOPIEC (29).
3. O szczęśliwe rozwiązanie dla Marianny.
7.00    1. Za ++: męża i ojca Rudolfa TOMANEK, matkę Annę FIRLUS, 3 braci i ++ z pokrewieństwa.
2. Za + Alfonsa SCHNURA (29).
18.00    1. Za ++: ojca Michała w dniu imienin, matkę Agnieszkę, ++ z rodzin SITNIK-STRYCHACZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Kazimierza i Katarzynę KALICIAK, ich rodziców i rodzeństwo, ++ z rodzin KALICIAK-ŚWITAŁA-PRUSACZYK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła za ++: Michała SOSNOWSKIEGO, ojca Michała, teściów i ++ z pokrewieństwa.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alfonsa GRUSZKA z okazji 87. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Michała DOMERECKIEGO i wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny DOMERECKICH.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA (30 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Antoniego KOPIEC (30).
3. O dobre przygotowanie i przyjęcie Sakramentu Bierzmowania dla Łucji i Teresy.
7.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dominika z okazji 45. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Rodziny Szensztackie).
18.00    1. Za ++: rodziców Hildegardę i Zdzisława PRZYBYŁEK w rocznicę urodzin, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + mamę Bronisławę RODZEŃ, ++ z rodziny – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Alfonsa SCHNURA (30).
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elwiry i Grzegorza SOBONKIEWICZ z okazji 25. rocznicy ślubu, w intencji wnuka Wojtka z okazji 20. rocznicy urodzin, w intencji Patrycji i Arka z okazji 5. rocznicy ślubu oraz o zdrowie dla wnuków i prawnuków.
5. Za + s. M. Michalinę WYRWOLL oraz o zdrowie dla Michała.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (1 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka Andrzeja.
2. O świętość i wytrwałość w powołaniu dla kapłanów.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (1).
7.00    1. Za + siostrę Jadwigę w 95. rocznicę urodzin, rodziców i rodzeństwo, dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (1).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Różańcowej w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++ w końcu sierpnia i we wrześniu 2020: Henryka MARTUSZEWSKIEGO, Adolfa BABICZA, Stanisławę HAJDO, Zofię KUTA, Józefa PIEPRZYKA.
2. Za + męża Jana w 1. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Czesława ROMANOWICZ w 3. rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Piotra KOPIEC (1).
5.  Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji wnuczki Pauliny z okazji 20. rocznicy urodzin, w intencji wnuczek Nadine i Nikol, wnuka Mateusza oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (2 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (2).
3. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Świętego dla Kornelii z okazji urodzin.
7.00    1. Za + Piotra KOPIEC (2).
2. Za + Matyldę KRUPA.
3. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (2).
15.00    Msza św. dożynkowa w Księżym Lesie.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Waleskę i Albina BLASZCZYK, dziadków obu stron, Huberta i Rolanda SZNURA, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. O radość życia wiecznego dla ++: męża Henryka KOKOSZKA w 10. rocznicę śmierci, teściów, ojca Leszka, teściów i wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: rodziców Bronisławę i Michała PROSTAK, siostry zakonne Porfirię i Antoninę zd. RODOWICZ, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.  
4. Za ++: rodziców Adelajdę i Teodora RZEPKA, dziadków Marię i Karola RZEPKA, Teresę i Wiktora GASZ, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. O zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Teresy i Klaudiusza GORNY.

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (3 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (3).
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Joachima JAŁOWY w 12. rocznicę śmierci, ++ z rodziny – o radość życia wiecznego.
11.00    ŚLUB RZYMSKI: Bartosz i Jolanta DRZEWIECCY.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: męża Jerzego w 9. rocznicę śmierci, ojca Zenona, teścia Janusza – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Alojzego ADAMIK w 13. rocznicę śmierci, żonę Agnieszkę, siostrę Cecylię, ++ z pokrewieństwa ADAMIK-KAŁUS-KLIMEK-DONAT oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Gertrudę i Filipa PRUS, braci Pawła, Jana, Henryka i Józefa, siostrę Helenę, męża Gerarda ŚWIECA, ++ z rodziny PLACHETKA.
4. Za ++: mamę Gertrudę STAROSTECKĄ w 3. rocznicę śmierci, Bogdana, Bożenę, Stanisława i Helenę SMORAWSKICH, Tadeusza, Marię i Krystynę KORCHUT.
5. Za + żonę Krystynę KRZYŻOK, ++ z pokrewieństwa KRZYŻOK-STILLER-PSZOWSKI-CZABAŃKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za ++: rodziców Annę i Huberta TARLINSKI, Różę i Józefa CHOLEWA, ++ z rodzin CHOLEWA-TARLIŃSKI  oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Za + Piotra KOPIEC (3).
8. Za ++: żonę Ewę i ojca Tadeusza – 0 radość życia wiecznego.
9. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (3).
10. Za + Kazimierę SOKOŁOWSKĄ o radość życia wiecznego (od sąsiadów z klatki).
11. Za ++: brata Stanisława BUDZANOWSKIEGO, rodziców Jana i Katarzynę, siostrę Janinę, szwagra Jerzego, Barbarę, brata Mieczysława oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Marcina z okazji kolejnej rocznicy ślubu, w intencji córek i syna z prośbą o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.
13. Za ++ rodziców Franciszkę i Alojzego TOMASZOWSKICH, ++ z rodzin TOMASZOWSKI-KOPREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
14. Za ++: Klarę i Alfonsa NOWARA, ++ z rodzin NOWARA-SÓWKA-TOMASZOWSKICH.
Za ++ dziadków Gertrudę i Antoniego KOPREK, za ++ z rodzin KOPREK-ANIOŁ.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (4 PAŹDZIERNIKA)
6.45Niemiecka    Za ++: rodziców KOWALCZYK, siostry Cecylię, Urszulę i Gabrielę, ++ rodziny SZCZEPONEK, oraz o szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia w intencji Heleny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Mieczysława OLEWICZA, Monikę KRĄPIEC, Wandę GOLISZEWSKĄ, Włodzimierza JURKOWSKIEGO, Ninę SOŁTYSEK, Jarosława RZEŹNIKA, Marię KOZIOŁ, Ryszarda STALICKIEGO, Piotra GOTTWALDA, Wilhelma WYRWOŁA, Marka HOROWSKIEGO, Helenę WIDERA, Łucję KUJAWA, Różę HAPETA.
2. Za ++: męża Mieczysława PORĘBSKIEGO, rodziców Franciszkę i Ignacego, chrześniaka Leszka CZERNIKIEWICZA.
3. Za ++: rodziców Zofię i Bernarda KANDZIORA, teścia Stanisława KALICIAK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: rodziców Franciszka i Marię KOŁODZIEJCZYK, brata Jerzego, wszystkich ++ z rodzin KOŁODZIEJCZYK-WAWRZYNEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Waltra i Gertrudę SZENDZIELORZ, Waldemara i Krzysztofa SZENDZIELORZ, Marię i Józefa KAŁA, Alicję i Tomasza KAŁA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty DOROS z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Wiktorię KLEEMANN, męża Rudolfa, syna Joachima, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (4).
10.15Rodzinna    1. O Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo św. Franciszka w intencji Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
2.  Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Renaty i Jana z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: 0jca Teodora, dziadków, ciocię Bronisławę, teściów Rafała i Gabrielę OCHMANN, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w intencji Pawła z okazji 13. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Justina z okazji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz w intencji rodzin DITTRICH i ZIAJA.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny KONIECZNEJ z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Za + Herberta KULPOK, ++ z pokrewieństwa KULPOK-SKLORZ-HALICKI.
2. Za ++: syna Henryka KOROL w 5. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, zięciów Norberta i Heinza, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Mai SOBOCIŃSKIEJ, o zdrowie dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Romana CYTERA z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla rodzin CYTERA-PIONTEK-GŁODOWICZ.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Mai SOBOLEWSKIEJ, o zdrowie dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Antoniny PISCZOR, o zdrowie dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny].
15.00    Msza św. chrzcielne.
[do Modlitwy Wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Hanny BIERNAT, o zdrowie dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny].
17.00    Koncert ,,Ave Maria przez wieki,, kwartetu smyczkowego ANGELUS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + Piotra KOPIEC (4).
3. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (4).

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14550620
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4200
5716
9916
14500266
114233
246202
14550620

Twoje IP: 3.238.62.144
Czas: 2020-10-20 17:20:42