Intencje Mszy św. w dniach od 12 do 18 października 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 12 DO 18 PAŹDZIERNIKA 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (12).
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (12).
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Piotra KOPIEC (12).
2. Do Miłosierdzia Bożego za ++: dziadków PIETRUSZKA-JONIEC, wujka Jerzego. ciocię Jadwigę ŻUREK i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: matkę Magdalenę w rocznicę śmierci, ojca Leona, brata Bernarda, siostrę Reginę, teściów Janinę i Franciszka, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Wiktorię WAWRZYNEK  w rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: męża i ojca Edwarda, rodziców STACHOWIAK-SCHMIDT, siostrę Felicję, jej męża Franciszka PRIMUS, siostry Annę i Marię, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Jarosława RZEŹNIKA w 1. rocznicę śmierci.

WTOREK – WSPOMNIENIE BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO, PREZBITERA (13 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (13).
3. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (13).
7.00    1. O radość życia wiecznego dla + taty Henryka CZAPLA i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Boskiej Opatrzności  o opiekę Matki Bożej i Aniołów Stróżów w intencji rodziny Lidii i Ruuda LENDERS i Dary Ducha Świętego dla dzieci.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Panu Bogu wiadomej oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z prośbą o  zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i całej rodziny.
3. Za + Piotra KOPIEC (13).
4. Za + kuzyna Heinza MICHALSKI w 90. rocznicę urodzin –o radość życia wiecznego.
5. Za ++: Renatę MAZUREK i jej syna Jurka (od rodzin PRZYBYLAK-BARTCZAK).
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny i Adama z okazji 19. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.30    RÓŻANIEC FATIMSKI.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (14 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (14).
3. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (14).
7.00    1. Za + Piotra KOPIEC (14).
2. Za + Łucję SAWICKĄ o radość życia wiecznego.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. W intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników Oświaty.
2. Za ++: siostrę Gabrielę SKROBOCZ w 2. rocznicę śmierci, rodziców Marię i Rudolfa WAWRZYŃCZYK, braci ks. Krystiana i Henryka, bratową Teresę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: matkę Marię KUCHARCZYK, ojca Jana, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Augustyna i Gertrudę MUSZKIET, brata Krystiana, poległego ojca Wilhelma SZOLC, ++ z rodzin MUSZKIET-PAWLICZEK-SZOLC oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Janinę i Bronisława CIPURA, dziadków Teklę i Mariana WANAT, Julię i Józefa CIPURA, ++ z rodzin NOWICKICH-PECHYTIAK-GOLISZEWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: męża Jacka w kolejna rocznicę śmierci, rodziców Jana i Władysławę ŻMINKOWSKICH, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE TERESY OD JEZUSA, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA (15 PAŹ-DZIERNIKA)
6.30    1. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (15).
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (15).
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej w intencji Moniki i Mateusza oraz Magdy i Patryka – o zdrowie i Boże błogosławieństwo (od babci).
2. Za + mamę Jadwigę ORDYNIEC z okazji imienin - o radość życia wiecznego.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Karola RASZKA z okazji 14. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.30    1. Za ++ z rodzin BOK-BOGDOŁ.
2. Za + Piotra KOPIEC (15).
3. Za ++: męża Tadeusza TUZ, rodziców obu stron, brata Ryszarda, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: Jadwigę SKRZYDŁO, jej brata Jerzego, rodziców i teściów.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Stanisława i w rodzinach synów.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, GŁÓWNEJ PATRONKI ŚLĄSKA (16 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (16).
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (16).
3. Za + Piotra KOPIEC (16).
7.00    1. za + matkę Marię KIERMASZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Cecylii KOŁODZIEJ z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej i św. Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo dla wszystkich członków Róż Różańcowych.
2. Za ++: Halinę SOKOLICKĄ, ++ z rodzin SOKOLICKICH i FABIAŃSKICH, Wandę i Andrzeja GROCHMAL oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Gabrielę i Rafała OCHMANN, wujka Jerzego URBAŃCZYK, dziadków Franciszka i Anastazję, Jana i Marię, ++ z pokrewieństwa obu stron.
4. Za ++: ojca Reinholda MORAWIEC, dziadków, Marię KRET, Rudolfa SPRENZ, dusze w czyśćcu cierpiące, ++ z pokrewieństwa.  
5. Za ++: Mirosława WOŹNIAKA, brata Tomasza, ojca Stanisława, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
6. Za + Ninę SOŁTYSEK (1).
7. Za ++: męża i ojca Bernarda MUSKAŁA, rodziców, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO ANTIOCHEŃSKIEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA (17 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (17).
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (17).
7.00    Za ++: rodziców Waleskę i Jana REINERT, Annę i Ryszarda STAROSZCZYK, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Tomasz ŁAKOMY – Julia WALOSZEK.
14.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety i Jana STENCEL z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.30    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Klaudii z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bartłomieja z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + męża Leonarda MROZEK w kolejną rocznicę śmierci i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Za++: Jadwigę i Elicjusza, siostrę Henrykę, ++ z rodzin FLOREK-ZNACZYŃSKICH-LELONKIEWICZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: syna Dariusza, rodziców obu stron, braci i szwagrów, koleżankę Gienię oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: ojca Jerzego CYGANEK w 21. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dawida z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Za ++: męża Edmunda MAŁEK, rodziców obu stron, 4 szwagrów, szwagierkę Magdę, ++ z pokre-wieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
8. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kingi i Huberta KALLA z okazji 20. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny, a szczególnie dla Huberta z okazji urodzin.
9. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zdzisława z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10. Za ++: rodziców Emilię i Stanisława, męża Eugeniusza, siostrzenicę Annę – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11. Za ++: męża, ojca i dziadka Wiktora SKRZYPIEC w kolejną rocznicę śmierci, jego rodziców Marię i Alojzego, brata Waltra, rodziców Annę i Józefa KAPICA, brata Józefa, szwagrów Jana i Ernesta, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12. Za ++: Jadwigę, Józefa, Genowefę i Mieczysława KONIECZKO – o radość życia wiecznego.
13. Za + Piotra KOPIEC (17).
14. Za + Ninę SOŁTYSEK (2).

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA. NIEDZIELA MISYJNA (18 PAŹDZIERNIKA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu: Za ++: mamę Marię KOZIOŁ, ojca Ewalda KOZIOŁ, wszystkich ++ z rodzin obu stron.
7.45    1. Za ++: męża Helmuta GUZ, rodziców Genowefę i Alfonsa, Elżbietę i Pawła KASZTAN, Huberta, ++ z pokrewieństwa GUZ-KASZTAN oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: córkę Irenę, jej męża Zbigniewa, syna Jana, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Annę DONAT, rodziców Annę i Pawła, braci Jana i Henryka oraz o zdrowie i Boże bło-gosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: męża Pawła MICHALSKIEGO, rodziców, 2 braci i siostrę, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Annę i Reinholda KAMIŃSKICH, córkę Annę, zięciów Henryka, Emila i Jana, rodziców Juliannę i Józefa PIONTEK, Jadwigę i Roberta KAMIŃSKICH, rodzeństwo i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (18).
4. Za + mamę Cecylię PAJĄK z okazji rocznicy urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Urszuli PAKOSZ z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za ++: Annę JANOCHA w rocznicę śmierci, męża Jerzego, Cecylię i Alfreda BRYŚ, ++ z pokrewieństwa JANOCHA-BRYŚ-SKÓRA-BISKUP-STELMACH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10.15Rodzinna    1. Za ++: rodziców Martę i Antoniego HELISZ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo dla całej rodziny.
2. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Igi KOZIOŁEK, o zdrowie dla dziecka, rodziców, dziadków, chrzestnych i całej rodziny.
3. Za ++: męża Józefa SZŁAPA, córkę Danutę, siostry Anielę, Bertę i Annę, rodziców Martę i Alberta, szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety i Henryka POLOCZEK z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Tadeusza PACZKOWSKIEGO, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji 50. rocznicy ślubu Krystyny i Piotra PIECHA, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata dla Jubilatów i dla dzieci Waldka i Danusi z rodzinami.
4. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jakuba OBAJTEK o zdrowie dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
5. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Niny NOCOŃ o zdrowie dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny
6. Za + Ninę SOŁTYSEK (1).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. W intencji Pracowników Strzeleckiej Służby Zdrowia z okazji wspomnienia patrona Służby Zdrowia – św. Łukasza.
3. Za ++: męża Józefa GARDAS, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa, Annę i Alfreda TIL.
4. Za ++: rodziców Dorotę i Adolfa DAMBIEC, teściów Janinę i Tadeusza KORYGA, Ingrydę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: Lucjana, Bogusława i Zdzisława oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
6. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (18).
7. Za + Piotra KOPIEC (18).
8. za ++: Wandę, Tadeusza i Mirosława, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
9. Za + Edwarda ZALASA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Urszuli z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
  

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14831432
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3773
7194
10967
14772894
3773
188878
14831432

Twoje IP: 35.153.39.7
Czas: 2020-12-01 10:59:44