Intencje Mszy św. w dniach od 19 do 25 października 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 19 DO 25 PAŹDZIERNIKA 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (19).
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (19).
7.00    1. Za + Piotra KOPIEC (19).
2. Za + Ninę SOŁTYSEK (4).
3. Za ++: Zofię i Antoniego GŁÓD, Elżbietę i Ludwika BANIA, Henryka ROBAKIEWICZ, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
13.00    Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Oliviera WIENCEK o zdrowie dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Juliana KACIAŁA w rocznicę śmierci, rodziców i teściów, brata Stanisława, 2 szwagrów, bratową Renatę, siostrzeńca Janusza, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Edwarda i Rutę MORAWSKICH w kolejne rocznice śmierci, brata Henryka i bratową Halinę, ++ z rodzin RATAJ-MATYSIAK-MORAWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Martę i Stanisława CIENCIAŁA, brata Joachima, teściów Antoninę i Władysława KOŁODZIEJ, szwagra Henryka, ++ z rodzin CIENCIAŁA-KOŁODZIEJ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Gintra GOMOŁA, rodziców GOMOŁA-CZOK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Franciszkę i Antoniego, rodzeństwo Marię, Zdzisława i Jana, ++ z rodziny ANIOŁ oraz o zgodę i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA KANTEGO, PREZBITERA (20 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (20).
3. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (20).
7.00    1. Za ++: ojca Józefa KLYSZCZ, brata Zygfryda, wszystkich ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Piotra GOTTWALD w 1. rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Emilię i Benedykta PRZYBYŁA, braci Waltra i Henryka, ++ z pokrewieństwa PRZYBYŁA-HUDZIK.
3. Za + Piotra KOPIEC (20).
4. O dar Nieba dla + syna Pawła w kolejną rocznicę urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + Ninę SOŁTYSEK (5).

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (21 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (21).
3. Za + Annę Hildegardę SUCHAN (21).
4. Za + Piotra KOPIEC (21).
7.00    1. Za ++: syna Marka w 1. rocznicę śmierci, męża Stanisława, rodziców i braci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski w pewnej intencji.
16.30    KOŚCIÓŁ BOŻEGO CIALA. W intencji Ojca Świętego Franciszka o siły fizyczne, dar Ducha Świętego w kierowaniu Kościołem Katolickim, Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji Trwam – o ich dalszy rozwój.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za + brata Piotra ZAJDEL w rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: matkę Anielę KOPA w kolejną rocznicę śmierci, ojca Erwina oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: rodziców Stefana i Henrykę KULIG, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + Ninę SOŁTYSEK (6).
 
CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II, PAPIEŻA (22 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (22).
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (22).
3. Za + Piotra KOPIEC (22).
4. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej oraz św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo w intencji Beaty i Henryka RUDNER z okazji kolejnej rocznicy ślubu.
7.00    1. Za ++: rodziców Różę i Józefa JONIEC, brata Jerzego, rodziców Gertrudę i Wilhelma PIETRUSZKA, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. O rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny Jana.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: Henryka WLOKA, w 40. rocznicę śmierci, żonę Weronikę, ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za ++: Hildegardę i Franciszka NIEWCZAS, rodziców obu stron, braci Huberta i Rudolfa.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo
w intencji Elżbiety i Piotra, o potrzebne łaski dla całej rodziny oraz za ++ z rodziny i + siostrę zakonną Bertinę.
5. Za + Ninę SOŁTYSEK (7).

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (23 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (23).
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (23).
3. Za + Piotra KOPIEC (23).
7.00    1. Za ++: rodziców Józefa i Urszulę MIŚ, Jadwigę BOREK, Marię  MIŚ, Józefa SZALA, Barbarę HORWATT, brata Piotra, ++ z pokrewieństwa obu stron i dusze opuszczone.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny z okazji 60. rocznicy urodzin.
3. Za + Ninę SOŁTYSEK (8).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary WIDLIŃSKIEJ z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + dziadka Wiesława MAJEWSKIEGO (od wnuka Michała z rodziną) i za + Józefa MOTYKĘ (od rodzin MAJEWSKICH i PINDLÓW) –  o radość życia wiecznego.  
4. Za ++ rodziców Irenę i Jerzego SOCHOR, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Zofię i Antoniego NAZIMEK, żonę Monikę, córkę Iwonę, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (24 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (24).
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (24).
7.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Ninę SOŁTYSEK (9).
3. Za ++: Urszulę i Waltra GLIK, rodziców i rodzeństwo.
15.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty z okazji 50. rocznicy urodzin, w intencji Beaty i Pawła z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za + Kazimierza WIDERA w 25. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach WIDERA i KASPEROWICZ.
2. Za + ojca Kazimierza WIDERA, ++ z rodzin WIDERA-KASPEROWICZ-KALINOWSKI-LIKSZO.
3. Za ++: Piotra CHOWANIEC  z okazji urodzin, mamę Edeltraudę, teścia Czesława DUMAŃSKIEGO, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
4. Za + Piotra KOPIEC (24).
5. Za + ojca Tadeusza PALUCH w kolejną rocznicę śmierci - o radość życia wiecznego.
6. Za + ojca Czesława KUTEK w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin BIENKIEWICZ-SYREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Władysławy BANASZAK z okazji kolejnej rocznicy urodzin, o potrzebne łaski dla całej rodziny oraz za + Zdzisława BANASZAK w rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (25 PAŹDZIERNIKA)
6.45Niemiecka    Za ++: męża i ojca Wiktora GAWLIK, rodziców Annę, Agnieszkę i Konrada GAWLIK, brata Józefa, Wilhelma i Jadwigę OLBRICH, siostrę Mariannę PIECHACZEK, ciocie Ludwinę, Katarzynę i Helenę – o radość życia wiecznego m oraz o zdrowie i Boże bło-gosławieństwo dla całej rodziny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: rodziców Martę i Huberta GOLEC, Urszulę i Huberta URBANCZYK, brata Józefa, ++ z rodzin GOLEC-RAIN oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Piotra KOPIEC (25).
3. Za ++: Gertrudę, Wiktorię, Pawła, Walentego, Elżbietę i Henryka NIEPALA, Martę i Józefa KURPIELA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.

9.00    1. Za ++: Annę i Henryka GIZA, Annę i Reinholda KAMIŃSKICH, Marię i Jana GIZA, Emila URBANCZYK, Jana KLYSZCZ oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: męża Bernarda CIOŁEK w 8. rocznicę śmierci, rodziców Marię i Stanisława CIOŁEK, szwagra Joachima, ++ z rodzin CIOŁEK-GRUSZKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: żonę Łucję NIEBOJ, syna Klaudiusza, rodziców Bertę i Ryszarda, teściów Joannę i Konrada, zięcia Bernarda, siostrę Krystynę, brata Wilhelma, bratową Erykę, szwagra Wiktora, ciotkę Agnes oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (25).
5. Do Boskiej Opatrzności i Matki Bożej Nieustającej Pomocy dziękując za otrzymane łaski dla Przemysława i Wandy, prosząc o łaskę zdrowia, Dary Ducha Świętego i dalszą opiekę.
10.15Rodzinna    1. Za ++: męża Zbigniewa KRAWCZUK, jego rodziców Franciszkę i Jana, teściów Felicję i Adama MARGOL, ++ z rodziny SZATKOWSKICH, ++ pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: brata Huberta GOLEC, ojca Teodora w rocznicę urodzin, ++ z pokrewieństwa GOLEC-PRZYBYŁEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Arkadiusza SALA z okazji 25. rocznicy urodzin i w intencji Daniela KOZIOŁEK  z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Martę i Alfonsa PANEK, Anielę i Jana MUSKUS, brata Piotra, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Edwarda i Jadwigę KOWALSKICH, ++ z rodzin obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące, wujka Staszka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za + syna Sławomira GAŁĄZKA z okazji 48. rocznicy urodzin o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Roksany z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
2. Za ++: rodziców Ryszarda i Helenę JOKIEL, ojca Ryszarda GRALKA, ++ z rodzin JOKIEL-GRALKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Ninę SOŁTYSEK (10).
4. Za żyjących i ++ pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich z okazji 50-lecia powstania.
5. Za + Jana CABAŁĘ w 7. rocznicę śmierci, ++ z rodzin CABAŁA-TROJAK – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. W intencji córki Wiesławy – w kolejną rocznicę urodzin – z życzeniami opieki Bożej, zdrowia i pomyślności w życiu osobistym i w pracy zawodowej.
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Weroniki z okazji 88. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
8. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny GUZ z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Karola WOJDYŁA o zdrowie dla dziecka, rodziców, dziadków, chrzestnych i całej rodziny].
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: mamę Józefę w 8. rocznicę śmierci, ojca Mariana w 5. rocznicę śmierci, wszystkich ++ z pokrewieństwa HURKACZ-BEJCHOR, dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach FRANKIEWICZ i LULIŃSKICH.
4. Za ++: rodziców Alfredę i Jana BIELEWICZ, braci Zbyszka i Jasia, bratanka Maćka, ++ z rodzin BRZOZOWSKICH i BIELEWICZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (25).

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14831717
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4058
7194
11252
14772894
4058
188878
14831717

Twoje IP: 35.153.39.7
Czas: 2020-12-01 12:26:19