Intencje Mszy św. w dniach od 26 października do 1 listopada 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 26 PAŹDZIERNIKA

DO 1 LISTOPADA 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (26 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za + Piotra KOPIEC (26).
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (26).
3. Za ++: Dorotę i Tomasza GLINKA, córkę Renatę, rodziców, rodzeństwo i krewnych oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.00    1. Za ++: męża Franciszka, rodziców Jana i Waleskę REINERT, mamę Łucję, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (26).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: Martę i Alfonsa PANEK, Anielę i Jana MUSKUS, brata Piotra, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Hildegardę MORAWIEC w 7. rocznicę śmierci, męża Zygmunta, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron.
3. Za + męża Tadeusza CYGAN w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: mamę Agnieszkę PAWŁOWSKĄ, ojca Stanisława, brata Mariana, teściów Stanisława i Genowefę, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Ninę SOŁTYSEK (11).
6. Za ++: mamę Annę SKORUPA, Henryka, siostrę Monikę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: Za + żonę Reginę WYSZKOWSKĄ o radość życia wiecznego].

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Piotra KOPIEC (27).
3. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (27).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jacka z okazji 80. rocznicy urodzin.
2. O radość życia wiecznego dla ++: rodziców Marii i Henryka LYKA, Magdaleny i Jacka GRABELUS, siostry Elżbiety, szwagrów Arthura i Alfreda, ++ z pokrewieństwa obu stron.
3. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (27).
10.30    Pogrzeb Śp. Piotra PAŹDZIOR.
13.00    Pogrzeb Śp. Władysława DRUŻ.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Stanisława i Helenę HOSZMAN, ich córki z mężami, męża Eugeniusza, ++ z rodzin HOSZMAN-BIENKIEWICZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
 2. Za ++: Jana SNADNY w rocznicę śmierci, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Miłosierdzia Bożego  o dar Nieba dla + Sławomira GAŁĄZKA z okazji urodzin (od Janusza).
5. Za + Ninę SOŁTYSEK (12).
6. Za ++: ciocię Bronisławę w 10. rocznicę śmierci, jej syna Władysława, rodziców, rodzeństwo, szwagrów, ++ z rodzin ZDOBYLAK-KOZOŁUP-PRASZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Do Boskiej Opatrzności i Matki Najświętszej z podziękowaniem za opiekę nad pracownikami Firmy LENDES, z prośbą o dalsze łaski i opiekę.

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA (28 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (28).
3. Za + Piotra KOPIEC (28).
7.00    1. Za + Tadeusza SZYMAŃSKIEGO z okazji imienin, ++ z rodziny.
2. Za + Annę Hildegardę SUCHAN (28).
3. O rozwiązanie trudnej sprawy.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: Tadeusza PIWKO w dniu imienin, jego żonę Józefę, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Ninę SOŁTYSEK (13).
4. Za ++: rodziców Joannę i Antoniego WYRWOŁ, rodziców Anastazję i Franciszka GRALKA, męża Ryszarda GRALKA, synową Joannę, wszystkich ++ z rodzin GRALKA-WYRWOŁ – o radość życia wiecznego i dusze opuszczone.
5. Za ++: Agnieszkę i Jadwigę BUCHTA – o radość życia wiecznego.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (29 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za + Piotra KOPIEC (29).
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (29).
3. Za + Annę Hildegardę SUCHAN (29).
7.00    1. Za + brata Bogusława KIERMASZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Tadeusza JAGUDZKIEGO, ojca Tadeusza PIEC, mamę Stefanię, rodziców Anielę i Władysława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sabiny i Józefa z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.30    1. Za ++: synów: Przemysława w 32. urodziny, Stanisława i Łukasza, córkę Joannę, męża Ludwika PAWLIK, rodziców Apolonię i Stefana, braci Henryka, Andrzeja i Juliana KWAŚNIAK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: męża Jana w kolejną rocznicę śmierci, ojca Józefa, rodziców Jana i Irenę, Marię, ++ z pokrewieństwa, Marię oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Helenę i Wilhelma KALUZA, brata Gintra, bratową Roswithę ++ z pokrewieństwa KALUZA-BIENIEK.
5. Za + Ninę SOŁTYSEK (14).
6. Za ++: męża Ignacego WIDAŃSKIEGO w rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo obu stron, ++ z pokrewieństwa WIDAŃSKI-SZNURA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za + Annę Hildegardę SUCHAN  (30).
2. Za + Marię WISZNIEWSKĄ (30).
7.00    1. Za ++: ojca Pawła, matkę Anastazję, siostrę Adelajdę i szwagra Ewalda, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. O rozwiązanie trudnej sprawy.
3. Za ++: rodziców Różę i Jerzego CZECH, dziadków Barbarę i Józefa WACHOLZ, Piotra i Agnieszkę CZECH, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krzysztofa KOKOTA z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Miłosierdzia Bożego i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę z okazji urodzin zięcia Johna, a także o radość życia wiecznego  dla ++ z rodziny KUNEN.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + Piotra KOPIEC (30).
5. Za + Ninę SOŁTYSEK (15).
6. Za + męża i ojca Jana MUSZALA w kolejna rocznicę śmierci, ++ z rodzin MRÓZ-MUSZALA-SOJKA.
7. W intencji właścicieli oraz pracowników Firmy KAPICA z prośbą o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego dla żyjących, a dla ++ - o łaskę życia wiecznego.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (31 PAŹDZIERNIKA)
6.30    Za + męża Józefa
7.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Alfreda i Bronisławę MASELI oraz ++ z pokrewieństwa.
3. O łaskę cudu i powrotu do zdrowia dla Andrzeja.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++ z rodzin SAWKA-JANOCHA o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Gertrudę i Mieczysława BUCZNY, brata Tadeusza, ++ z rodzin BUCZNY-WARZECHA-SZCZUŻEWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża, ojca i dziadka Zbigniewa CHMURA, rodziców i dziadków Stefanię i Mariana KMIECIK, teściów i dziadków Irenę i Zdzisława CHMURA, ++ z rodzin KMIECIK-KANAS-CHMURA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Annę i Franciszka DOMEK, brata Józefa DOMEK, siostrzeńca Marcelego JAWOR, ++ z rodzin RUCIŃSKICH-DOMEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Janinę i Piotra HRABAŃSKICH, brata Mirosława, ++ z rodzin HRABAŃSKICH- MARZEC-DROSIŃSKICH-BĄK.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Karoliny CENA z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Za + Ninę SOŁTYSEK (16).
8. Za ++ rodziców Janinę i Józefa STĘPIEŃ w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Teresę i Bolesława GLAPIAK, dziadków obu stron.
9. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edyty i Józefa z okazji 42. rocznicy ślubu, w intencji Edyty z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10. Z podziękowaniem Panu Bogu za 40 lat małżeństwa oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże na dalsze lata dala całej rodziny.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 LISTOPADA)
6.45Niemiecka    Za ++: kapłanów, siostry zakonne, którzy pracowali w naszej parafii i ++ mężów (od wdów parafii).
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Sławomira GAŁĄZKA, Helmuta DENDRA, Adriana MAJESKIEGO, Mieczysława HOŁOBUTA, Grzegorza MIGONIA, Genowefę WRZESZCZ, Janinę OŻAROWSKĄ, Stefanię ŁĘCKĄ, Władysława JANCZURA, Czesława KARPA, Zbigniewa PSZON, Krzysztofa SZENDZIELORZA, Mariana BIEGA.
2. Za ++: Otylię ECKERT, jej męża, rodziców, ++ z rodzin DUDEK-PIONTEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Marię i Alojzego WIATOWSKICH, dziadków GOLEC-WIATOWSKI, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: Gabrielę i Rafała OCHMANN, wujka Jerzego URBAŃCZYK, dziadków Anastazję i Franciszka, Jana i Marię, chrzestnych Gertrudę i Huberta, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: ciocię Helenę w rocznicę urodzin, Michała DOMERECKIEGO – o radość życia wiecznego.
3. Za ++ dziadków Antoniego i Julię WOŹNY, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Janinę i Władysława MAZUR, Mariannę i Leona LIPIŃSKICH, brata Zygmunta, bratowa Teresę, szwagra Tadeusza, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Celinę PAPROCKĄ (1).
10.15Rodzinna    1. Za ++: męża Edwarda URBANIEC, rodziców Stefanię i Józefa GUTOWSKICH, teściów Marię i Stanisława, szwagra Jana, Jadwigę KRUCZKOWSKĄ, ++ z rodzin JANIKÓW-BOREK-ZACZYK-URBANIEC oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Piotra GOTTWALD, rodziców Małgorzatę, Emilię i Augustyna WATOLLA, szwagierkę Gertrudę WATOLLA, szwagra Edwarda, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + mamę Janinę KOPCIUCH w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: Engelberta SCHLEGEL, żonę Kätel, siostrę Hildegard, syna Andrzeja, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz  o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Za ++: męża Józefa GRZYWOCZ, rodziców i dziadków obu stron, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Marię i Czesława WALENCIAK, teściów Jadwigę i Rudolfa WOLNY, męża Piotra, brata Jana, synową Bożenę, ++ z rodzin WOLNY-TACIAK-NOWAK-RAKONIEWSKI-MICHALSKI i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: Helmuta, Ruth, Wiktorię, Józefa i Lutka – o radość życia wiecznego i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + Ninę SOŁTYSEK (17).
15.00    Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Świętego.
16.00    Nabożeństwo za spoczywających na strzeleckich cmentarzach.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. O radość życia wiecznego dla ++: brata Michała DOMERECKIEGO w rocznicę urodzin, ojca Eugeniusza, męża Jacka BURATOWSKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Annę i Józefa POPANDA, rodziców CYGON, córkę Irenę SZYNOL, męża Henryka, córkę Teresę LIBER, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Damiana MALORNY (1).
5. Za ++: rodziców Kunegundę i Pawła PTASZNIK, brata Mieczysława, siostrę Danutę, szwagrów Krzysztofa i Bogdana – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
  

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14831551
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3892
7194
11086
14772894
3892
188878
14831551

Twoje IP: 35.153.39.7
Czas: 2020-12-01 11:36:55