Intencje Mszy św. w dniach od 30 listopada do 6 grudnia 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 30 LISTOPADA DO 6 GRUDNIA 2020

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA (30 LISTOPADA)
6.15    RORATY DLA DOROSŁYCH: 1. Za + Celinę PAPROCKĄ (30).
2. O świętość, mądrość i odwagę dla kapłanów.
7.00    1. Za + Damiana MALORNY (30).
2. Za + Urszulę SOJKA (28).
3. Za + Eryka SOJKA (28).
4. Za + Anielę PIEKARCZYK (15).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    RORATY DLA DZIECI: 1. Za  ++: matkę Hildegardę SENISZYN w kolejną rocznicę śmierci, ojca Stefana, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bernarda SZOTKA z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: siostrę Marzenę TRZASK w 3. rocznicę śmierci, ojca Stanisława GAWROŃSKIEGO, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Jana i Józefę WRÓBEL, brata Eugeniusza, ++ z rodziny.
5. Za ++: rodziców Augustyna i Gertrudę STOKŁOSA, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (1 GRUDNIA)
6.15    RORATY DLA DOROSŁYCH: 1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za ++: rodziców Mariannę i Stanisława GÓRA, Mariannę i Stefana KOŁODZIEJ, Stefanię i Mariana MĄCZKA, kuzynkę Genowefę KLINNER, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Piotra JOKIEL (1).
2. Za + Urszulę SOJKA (29).
3. Za + Eryka SOJKA (29).
4. Za + Anielę PIEKARCZYK (16).
5. Za + męża Stanisława KALICIAK, teściów Teresę i Franciszka KALICIAK.
18.00    RORATY DLA DZIECI: 1. Za ++: mamę Franciszkę PIONTEK, ojca Pawła, syna Franciszka, synową Teresę, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Antoninę i Pawła MOSZEK, Krystynę i Rudolfa MRÓZ, brata Józefa, dziadków obu stron, Jana MOSZEK, zaginionego Alojzego PALICA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Józefa PORADA (1).
4. Za ++: mamę Zofię PESZKOWSKĄ w 7. rocznicę śmierci, ojca Jerzego, dziadków Alfredę i Stanisława KOWALCZYK, Piotra, babcię Marię CIEPIELEWSKĄ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Kazimierę i Piotra PALA, teściów Gertrudę i Leona CIEBIELSKICH, siostrę Halinę, kuzynkę Pelagię, wszystkich ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (2 GRUDNIA)
6.15    RORATY DLA DOROSŁYCH: 1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Irenę KAZAN (od Antoniny GÓRAL z Pleśnej).
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Renaty RUDNER z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Piotra JOKIEL (2).
3. Za + Urszulę SOJKA (30).
4. Za + Eryka SOJKA (30).
5. Za + Anielę PIEKARCZYK (17).
17.15    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Rodziny Szensztackie).
18.00    RORATY DLA DZIECI: 1. Za ++: Marię, Stefanię i Wiktora WEBER, ciocię Lidię STARZYŃSKĄ, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: rodziców Annę i Emila JENDRZEJEK, brata Tadeusza i syna Krzysztofa.
3. Za + Józefa PORADA (2).
4. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za + wujka Jana, ++ z rodzin KUCZERA-PIETRUSZKA-BRYŚ-ANIOŁ-ZIAJA-NEUMANN-KUREK-DITTRICH i ++ z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
    
CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA KSAWEREGO, PREZBITERA. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (3 GRUDNIA)
6.15    RORATY DLA DOROSŁYCH: 1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka Andrzeja.
2. O świętość i wytrwałość w powołaniu dla kapłanów.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jarosława z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Piotra JOKIEL (3).
3. Za + Anielę PIEKARCZYK (18).
4. Za + Irenę KAZAN o radość przebywania w Domu Ojca Niebieskiego.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    RORATY DLA DZIECI: 1. Za ++ w końcu października i w listopadzie 2020: Piotra PIECHA, Tomasza BARON, Kazimierza ROCHECKIEGO, Beatę ZMYSŁOWSKĄ, Józefa WOJTALA, Alberta WRZECIONO, Bernarda GIZA, Franciszka SWADŹBA, Cecylię BIE-NIEK, Józefa MALCHEREK, Arnolda KRYSZTALIK, Irenę KAZAN, Ewelinę LEUS, Aleksandra ZYSNARSKIEGO, Irenę CYPROWSKĄ, Tomasza OBRUSZNIK, Zofię ŁODZIANA, Michała MARCINIAKA, Katarzynę DOMERECKĄ, Tomasza BELOWSKIEGO, Zofię KRAWCZYK, Otylię GRYSKO, Zbigniewa RADONIA, Stanisława TOŁKACZA, Józefa JASIŃSKIEGO, Janinę SZULC, Janusza KRUCZKOWSKIEGO.
2. Za + Józefa PORADA (3).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Licheńskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Łucji.
4. Za ++ Franciszka i Marię PITASS, ++ z rodziny.
5. Za + Tomasza BELOWSKIEGO (od chrzestnego z rodziną).

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (4 GRUDNIA)
6.15    RORATY DLA DOROSŁYCH: 1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Za + Irenę KAZAN (od Zofii i Jerzego GÓRAL z rodziną).
7.00    1. Za ++: męża i ojca Jana PATEROK, jego rodziców Józefa i Florentynę, teściów Różę i Wiktora GUZDEK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Franciszka i Annę SOBONKIEWICZ, Stanisława i Mariannę KALWAT, zięcia Mie-czysława, bratową Renatę SOBONKIEWICZ, braci Władysława i Kazimierza, Bronisława WRÓBEL.
3. Za + Anielę PIEKARCZYK (19).
4. Za ++: rodziców Emilię i Wilhelma PODOLSKICH, Jadwigę i Jana PANEK, szwagra Henryka, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny i dla rodzin dzieci.
18.00    RORATY DLA DZIECI: 1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji babci Barbary i prawnuczki Barbary z okazji imienin oraz
o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Piotra JOKIEL (4).
3. Za + Józefa PORADA (4).
4. O radość życia wiecznego dla ++: matki Łucji TARLINSKI, rodziców Franciszki i Alojzego TARLIN-SKI, Zofii i Franciszka MEHLICH, ++ z rodzin TARLINSKI-NOCOŃ-KALKA-MEHLICH.
5. Za + matkę chrzestną Agnieszkę, ++ z rodzin GAIK-KUCZERA-PIETRUSZKA-ANIOŁ-BRYŚ-NEUMANN-KUREK-DITTRICH oraz ++ kapłanów, wychowawców i siostry zakonne.

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (5 GRUDNIA)
6.15    RORATY DLA DOROSŁYCH: 1. W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
2. Za + Irenę KAZAN (od brata Andrzeja ze Szczepanowic).
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Piotra JOKIEL (5).
18.00    RORATY DLA DZIECI. MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: ojca Piotra GLÜCK w 16. rocznicę śmierci, matkę Gertrudę w rocznicę urodzin, ich zięcia Adama, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Łucję i Jadwigę PORADA o radość życia wiecznego, ++ z rodzin SKRZYPIEC-PALIGA-KUROWSKI.
3. Za + Józefa GŁOWANIA, Feliksa, Marię i Teodora, GAWLIK, Teodora, braci: Jana, Walentego, Emila i Jerzego, siostry: Ritę, Łucję i Klarę, teściów, szwagrów, szwagierki, Urszulę POPANDA - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4.  Za ++: rodziców Gertrudę i Konrada, braci Kurta i Józefa WRÓBEL, teściów Matyldę i Wilhelma MANDOK, szwagrów Konrada i Alfreda, siostrzeńca Andrzeja SMOLAREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + Henryka BACHEN w 1. rocznicę śmierci.
6. Za ++: rodziców Zofię i Józefa STĘPNIAK, teściów, męża Mieczysława, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Za + Anielę PIEKARCZYK (20).
8. Za + Józefa PORADA (5).

II NIEDZIELA ADWENTU (6 GRUDNIA)
6.45NIEMIECKA    Za + Piotra JOKIEL (6).
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Cecylię MOCZULSKĄ, Henryka BACHEN, Herberta BAWOHL, Wiesławę JUSZCZAK, Henryka GAIDIS, Renatę SOŁGA, Piotra PISZNIOK, Adama MARKIEWICZA, Zdzisława RÓZIECKIEGO, Gintra SZOLKE, Mariannę ZIMOLZAK.
2. Za ++: rodziców Alberta i Agnieszkę PALUS, Józefa CZAJA, Franciszkę i Teodora KANIA, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++: rodziców Alojzego i Marię WIATOWSKICH, dziadków GOLEC-WIATOWSKI, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Huberta MUSZALSKIEGO, rodziców i rodzeństwo obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++ Marię i Michała BIEJ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: żonę i mamę Łucję NIEBOJ w kolejną rocznicę urodzin, syna Klaudiusza, jej rodziców i teściów, zięcia Bernarda, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża, ojca i dziadka Joachima OLSZÓWKA w 10. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.15RODZINNA    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Irenę KAZAN (od chrześniaczki Teresy BERNAŚ  z rodziną).
11.30SUMA    1. Za + męża Ryszarda OBLICKIEGO, rodziców z obu stron, ++ z rodzin OBLICKICH-MAGOLANÓW  i  WRÓBLÓW, ++ Jana i Grzegorza, + zakonnika Marianina z Lichenia – brata Albina, oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Anielę PIEKARCZYK (21).
3. Przez wstawiennictwo św. Barbary w intencji żyjących i ++ mieszkańców Rozmierki, Adamowic, Farskiej Kolonii i Podborzan.
4. W podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośba o dalsze, zdrowie i opiekę Matki Bożej w intencji Danieli WOJDAK z okazji 70. rocznicy urodzin.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Adwentowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: męża Jana, rodziców Helenę i Leona ZAJDEL, siostrę Krystynę, brata Piotra, szwagra Waltra, córkę Mariolę RANOCHA, ++ z pokrewieństwa obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: męża, córki Annę i Marię, w pewnej intencji oraz za ++ z pokrewieństwa.
4. Za + Józefa PORADA (6).
  

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15152523
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6771
7115
53559
15061557
111125
213739
15152523

Twoje IP: 3.239.40.250
Czas: 2021-01-18 20:11:58