Intencje Mszy św. w dniach od 1 do 7 marca 2021

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 1 DO 7 MARCA 2021

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI. CAŁODZIENNA ADORACJA (1 MARCA)
6.30    1. Za + Bernarda GIZA (1).
2. Za + T0masza ŻUK (29).
7.00    1. Do Trójcy Przenajświętszej przez wstawiennictwo Matki Boskiej i św. Patronów Huberta i Józefa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Huberta z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + ojca Wilhelma Jerzego MAŃKA (1).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podzięko-waniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Łucji.
7.30    Rozpoczęcie Wieczystej Adoracji.
7.30 - Adamowice
9.00 - Suche Łany
10.30 - Mokre Łany
12.00 - Farska Kolonia i Podborzany
13.30 - Nowa Wieś
15.00 - Brzezina i Księży Las
16.30 - Centrum
17.45    Zakończenie Wieczystej Adoracji.
18.00    1. Za ++: Annę AUER, jej męża Józefa, zięcia Michała, 2 synów Wiktora i Adolfa, siostrę Jadwigę, rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Edmunda PIONTEK (1).
3. Za + Piotra PIECHA (29).
4. Za + Kazimierza ROCHECKIEGO (1).
5. Za + Marię SZAJDAK (od rodziny WINIARCZYK z Nowego Sącza).

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (2 MARCA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Bernarda GIZA (2).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny.
7.00    1. Za + T0masza ŻUK (30).
2. Za + ojca Wilhelma Jerzego MAŃKA (2).
3. O Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej, o znalezienie dobrej żony i Światło Ducha Świętego w intencji Artura.
18.00    1. Za ++: Mariana i Teklę WANAT, Janinę i Bronisława CIPURA, Marię, Kazimierza i Andrzeja NOWICKICH, Annę i Alojzego PECHYTIAK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Edmunda PIONTEK (2).
3. Za + Kazimierza ROCHECKIEGO (2).
4. Za ++: rodziców Antoniego i Marię POLAŃSKICH, dziadków, brata Tadeusza, siostrę Janinę, szwagra Jana, siostrzeńca Marka i ciocię Anielę.
5. Za ++: Anielę BĄK w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za + Piotra PIECHA (30).

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (3 MARCA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Bernarda GIZA (3).
7.00    1. Za + ojca Wilhelma Jerzego MAŃKA (3).
2. O błogosławieństwo Boże w rodzinie Teresy
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Ministranci).
18.00    MSZA ŚW. WOTYWNA KU CZCI ŚW. JÓZEFA

1. Za ++: ojca Gerarda GAWLIK, matkę Agnieszkę, brata Norberta, dziadków Karola i Annę NOWAK, Emila i Gertrudę MIEDNER, Markusa PIECZYK, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Edmunda PIONTEK (3).
3. Za + Kazimierza ROCHECKIEGO (3).
4. Za ++: Annę, Wincentego i Ireneusza GŁOWACKICH, Stanisławę, Józefa i Romana LEŚNIEWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + siostrę Femii PLOCH o radość życia wiecznego.

CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (4 MARCA)
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka Andrzeja.
2. Za + Bernarda GIZA (4).
3. Za + ojca Wilhelma Jerzego MAŃKA (4).
7.00    1. Za ++: męża Józefa SZALA, matkę Jadwigę BOREK, jej rodziców i teściów Józefa i Urszulę MIŚ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. O radość życia wiecznego dla ++: ojca Kazimierza WASZCZUKA, mamy Cecylii, wujka Kazimierza JURKOWSKIEGO, dziadków i ++ z rodzin WASZCZUKÓW i JURKOWSKICH.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. O świętość i wytrwałość w powołaniu dla kapłanów.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich bliskich.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ lutym 2021: Wojciecha KUCZYŃSKIEGO, Grażynę TOMCZYK, Helmuta KNAPIK, Pawła GRA-CA, Irenę SAKWIŃSKĄ, Marię SZAJDAK, Franciszka KOŹLIK, Jana STOBRAWE, Grzegorza WIECZORKA, Marie SŁODKOWSKĄ.
2. Za ++: męża i ojca Waltra DONAT w 10. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, 3 szwagierki i 2 szwagrów, 2 braci, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Edmunda PIONTEK (4).
4. Za + Kazimierza ROCHECKIEGO (4).
5. O szczęśliwą wieczność dla ++ Urszuli i Eryka SOJKA w kolejną rocznicę śmierci (od Bogusi).

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (5 MARCA)
6.30    1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Za + Bernarda GIZA (5).
7.00    1. Za ++: rodziców Matyldę i Władysława SZAJDAK, brata Henryka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Rolanda SZNURA, jego ojca Huberta, dziadków, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + ojca Wilhelma Jerzego MAŃKA (5).
17.15    Droga Krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za ++: ojca Władysława SZYMCZAKA w 1. rocznicę śmierci, syna Dawida – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: rodziców Różę i Wacława, brata Mirosława, babcię Anastazję, teścia Engelberta, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Edmunda PIONTEK (5).
4. Za + Kazimierza ROCHECKIEGO (5).
5. Za + Barbarę TRELĘ.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Wawrzyńca z podziękowaniem za dar życia, rodziny i przyjaciół, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kazimierza z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Za ++: męża Józefa KACPERAK, rodziców Jana i Weronikę, teściów Agnieszkę i Szczepana KOZOŁUP, rodzeństwo Julię i Zbigniewa KACPERAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (6 MARCA):
6.30    1. W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
2. Za + Bernarda GIZA (6).
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++: męża Jana GOCZOŁ, rodziców obu stron, dziadków, ++ z pokrewieństwa TAUSZNIK-GOCZOŁ oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + ojca Wilhelma Jerzego MAŃKA (6).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: rodziców Helenę i Stanisława HOSZMAN, ich córki z mężami, męża Eugeniusza, teściów i ich córkę Helenę, ++ z rodzin HOSZMAN-BIENKIEWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: matkę Klarę TACICA w 16. rocznicę śmierci, zaginionego ojca Nikodema, braci Alfreda, Ernesta i Gintra, siostrę Magdalenę, teścia Alfonsa RASZKA, teściowa Jadwigę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Edmunda PIONTEK (6).
4. Za + Kazimierza ROCHECKIEGO (6).
5. Za + męża Piotra w 1. rocznicę śmierci.
6. Za + Kazimierę MUSIAŁ w 1. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej i św. Walentego z podziękowaniem za otrzy-mane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Damiana z okazji urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
8. Za ++: ojca Kazimierza HAMRYSZAK w kolejna rocznicę śmierci i z okazji imienin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9. Za + Marie SŁODKOWSKĄ o radość życia wiecznego (od sąsiadów z klatki).
10. Za ++: siostrę Weronikę KASZUBA, męża i ojca Andrzeja KOŁODZIEJCZYK, jego rodziców Elżbietę i Jerzego, dziadków Genowefę i Tadeusza ZDYB oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11. Do Boskiej Opatrzności w intencji Bernarda o powrót do zdrowia.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (7 MARCA)
6.45Niemiecka    Za + ojca Wilhelma Jerzego MAŃKA (7).
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Kazimierę MUSIAŁ, Annę GOLEC, Władysława SZYMCZAKA, Piotra STECKO, Win-centego OBŁONCZEK, Józefa ZAJĄC, Łucję PIENTKA, Krzysztofa JAWORSKIEGO, Władysławę OLEJNICZAK, Czesława WELTROWSKIEGO, Wilhelma RUDNERA, Zbigniewa STRĘG, Ritę KOKOT.
2. Za ++: męża i ojca Zenona DUDEK, rodziców Rutę i Jerzego ŚLADKOWSKICH, Stanisławę i Szymona DUDEK, Stanisława PIONTEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Marię i Dominika ZWIÓR, syna Dominika, córki Amalię i Edeltrud, 4 zięciów i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Magdalenę WIORA, ojca Stefana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Wilhelma GAWLIK, rodziców i teściów, wszystkich ++ z rodzin KAŁA-GAWLIK-MUSKAŁA-ŚMIETANA – o radość życia wiecznego.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kazimiery WOLNY i syna Sebastiana z okazji kolejnych rocznic urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Marię i Antoniego POLAŃSKICH, siostrę Janinę, brata Tadeusza, szwagra Jana, siostrzeńca Marka, ciocię Aniele, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Bernarda GIZA (7).
4. Za ++: rodziców Franciszkę i Alojzego TOMASZOWSKICH, ++ z rodziny KOPREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznych dzieci: Filipa CIUPKA i Emilii TARLIŃSKIEJ, rodziców, chrzestnych i całych rodzin.
2. Za + Edmunda PIONTEK (7).
3. Za ++: ojca Stanisława GAWROŃSKIEGO w 5. rocznicę śmierci, siostrę Marzenę TRZASK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji całej rodziny Gerarda.
15.00    1. W intencji dzieci przyjmujących sakrament Chrztu Świętego, rodziców, chrzestnych i najbliższych.
2. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Magdaleny SZCZERBIŃSKIEJ, rodziców i chrzestnych.
17.15    Gorzkie Żale.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: rodziców Dorotę i Adolfa DAMBIECA, teścia Rudolfa KANIA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Kazimierza ROCHECKIEGO (7).
4. Za ++: mamę Martę MARCHEWKA, ojca Piotra, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzy-mane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krzysztofa z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla rodziny.
6. Za ++: mamę Hildegardę PRZYBYŁEK w 6. Rocznicę śmierci, ojca Zdzisława, dziadków, ++ z pokrewieństwa, dusze opuszczone oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15787791
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5316
25898
50422
15703239
113562
221070
15787791

Twoje IP: 34.204.186.91
Czas: 2021-04-16 12:07:59