Intencje Mszy św. w dniach od 6 do 12 września 2021

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 06  DO 12 WRZEŚNIA 2021

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (6 WRZEŚNIA)
6.30    O potrzebne łaski dla Agnieszki.
7.00    1. Za + Stanisławę GRODZKĄ.
2. Za ++ Kamilę i Władysława IWANOWSKICH.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: Annę SUCHANEK w 11. rocznicę śmierci, 3 braci i 2 siostry, rodziców, kuzyna Henryka ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Marię OBRUSZNIK (6).
3. Za + Karola GUZ  (6).
4. Za + męża i ojca Rafała CEJZIK w 2. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (7 WRZEŚNIA)
6.30    W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: rodziców Anielę i Ignacego PIEKARCZYK, Elżbietę i Gerarda MUSZKIET, brata Joachima, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Tadeusza SZYMAŃSKIEGO w kolejną rocznicę śmierci i wszystkich ++ z rodziny.
18.00    1. Za + Marię OBRUSZNIK (7).
2. Za + Karola GUZ  (7).
3. Za ++: ojca Jana FURMAN w 20. rocznicę śmierci, mamę Janinę, brata Marka, dziadków obu stron, ++ z pokre-wieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Stanisławę GRODZKĄ (od byłych Pracowników restauracji „Leśna”).
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Koleżanek i Kolegów z Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Opolskich z okazji 80. urodzin.

ŚRODA – ŚWIĘTO NARODZENIA NMP (8 WRZEŚNIA)
6.30    W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    Za ++: rodziców Stefana i Władysławę, teściów Jana i Mariannę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    W intencji czcicieli Matki Bożej i w intencji żyjących i ++ Sióstr Służebniczek, które pracowały w naszej parafii.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Ministranci).
18.00    1. Za ++: rodziców Jana i Marię KUCHARCZYK, ich rodziców KUCHARCZYK-HILSZER, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bogumiły i Jarosława z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Marię OBRUSZNIK (8).
4. Za + Karola GUZ  (8).
5. Za + tragicznie Marysię JON o radość życia wiecznego.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 WRZEŚNIA)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego diakona Andrzeja.
7.00    Za ++: Albinę, Klarę i Ryszarda HOWOŃ, 3 synów i 2 córki, synową Emilię, zięcia Pawła, Joachima HAJDUK, Antoniego i Jadwigę PRZYBYŁA.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Patryk PROKOP – Marta WOJTCZAK.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji naszych dzieci i młodzieży, rodziców i wychowawców.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. W intencji dzieci, które rozpoczynają przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej w roku 2022 i ich najbliższych.
2. Za ++: żonę i matkę Barbarę WÓJCIK w 14. rocznicę śmierci, wnuków, ++ z rodziny
i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Tadeusza i Janinę, męża Karola, brata Edwarda, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Marię OBRUSZNIK (9).
5. Za + Karola GUZ  (9).

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (10 WRZEŚNIA)
6.30    Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ.
7.00    1. Za ++: brata Władysława i jego żonę Renatę, brata Kazimierza SOBONKIEWICZ, szwagrów Mieczysława i Bronisława WRÓBEL.
2. Za + Marię LASEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
18.00    1. Za ++: Ryszarda i Agnieszkę WILK, Józefa WILK, Danutę WILK, Jana, Łucję i Bernarda POLACZEK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za +: ojca Bronisława PRZYSUCHA, mamę Zofię, brata Zbigniewa, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Marię OBRUSZNIK (10).
4. Za + Karola GUZ  (10).

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (11 WRZEŚNIA)
 6.30    Za + Adolfa SZOPA.
7.00    Za + siostrę Małgorzatę.
14.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podzięko-waniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Danuty i Bogusława z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny
15.00    Msza św. w DPS.
18.00.     MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: Elżbietę, Romana, Renatę i Zdzisława SZPAK, Bronisława KONIOR, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Bernarda ROTHER, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: dziadków Jadwigę i Jakuba PIETRASZ, ich córki i zięciów, ciocie Zofię i Monikę, ++ z rodzin PIETRASZ-KAMPCZYK.
4. Za ++: brata Andrzeja NOWICKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Marię i Kazimierza NOWICKICH, dziadków WANAT-NOWICKI, Janinę i Bronisława CIPURA, Stanisława WANAT, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Marię OBRUSZNIK (11).
6. Za + Karola GUZ  (11).
7. Za ++: rodziców Marię i Bernarda BOGUC, Matyldę i Romana JURECZKO, wszystkich ++ z pokrewieństwa, których Pan wezwał do siebie – o radość życia wiecznego.
8. Za ++: wujka Antoniego KOZOŁUP, jego rodziców Antoniego i Marię, siostry Katarzynę, Genowefę, Annę i Bronisławę, brata Alojzego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9. Za ++: męża Alfreda i syna Andrzeja SMOLAREK, rodziców Genowefę i Konrada, braci Kurta i Józefa WRÓBEL, teściów Różę i Pawła SMOLAREK, 3 szwagrów Józefa, Reinholda i Jerzego.
10. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty i Sławomira z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11. Za + męża i ojca Jana TKOCZ, ++ z pokrewieństwa - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
12. Za ++: syna Stefana PIETRUSZKA w 1. rocznicę śmierci, męża Huberta, synową Marie PIETRUSZKA.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (12 WRZEŚNIA)
6.40Niemiecka    Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: rodziców Erykę i Emila GAJDA, ich rodziców Jana i Barbarę KIEŁBASA, Jadwigę i Brunona GRABIEC, ++ z rodzin GAJDA-GRABIEC oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + syna Norberta z okazji urodzin - o radość życia wiecznego.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    Za ++ z rodzin GLOWANIA-STREPENIUK-HAIN – o radość życia wiecznego.
10.15     1. Za + męża i ojca Pawła ZWIOR w 3. rocznicę śmierci, ++ z rodzin ZWIOR-JASKUŁA.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy i Andrzeja z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Marię OBRUSZNIK (12).
4. Za ++ z rodzin GRUSZKA-NIEPALA – o radość życia wiecznego.
11.30    1. Za ++: męża Huberta PIETRZYŃSKIEGO, teściów Ludwinę i Ignacego, rodziców Elżbietę i Piotra KASZTAN, siostry Emilię i Elżbietę, szwagrów Helmuta i Jana, braci Henryka i Józefa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: syna Józefa DOMERECKIEGO w 30. rocznicę śmierci, męża Michała, rodziców obu stron, braci Franciszka i Jana WINNIK, wszystkich ++ z rodziny KASPRZAK.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Józefa MRÓZ z okazji 18. rocznicy urodzin.
4. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Weroniki BREGUŁA z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: mamę, babcię i ciocię Zofię KUTA w 1. rocznicę śmierci, Adolfa KUTA oraz wszystkich ++ z rodzin KUTA-GRYSZÓWKA.
6. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Patryka CISAKA z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
Za + Karola GUZ  (12).

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17168191
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4336
4667
9003
17100154
172096
133647
17168191

Twoje IP: 3.239.2.222
Czas: 2021-10-26 20:20:43