Intencje Mszy św. w dniach od 13 do 19 września 2021

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 13  DO 19 WRZEŚNIA 2021

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA CHRYZOSTOMA, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA. WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY (13 WRZEŚNIA)
6.30    Za + Marię OBRUSZNIK (13).
7.00    Za + Stefana HUNDER w 90. rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża Franciszka POTYKA w kolejną rocznicę śmierci, rodziców, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Panu Bogu wiadomej oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Jadwigę i Wiktora PRZYBYŁA, braci Karola, Huberta i Stefana, siostrę Klarę, bratowe Dorotę i Zofię, ++ z pokrewieństwa SWOBODA-PRZYBYŁA i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: rodziców Annę i Jerzego KOZIOŁEK, ojca Wilhelma NIESMAK, ++ z pokrewieństwa KOZIOŁEK-NIESMAK-GROCHLA-PLOCH, ++ Anielę i Grzegorza FRĄTCZAK i dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji syna Kamila z okazji 25. rocznicy urodzin.
6. Za + Karola GUZ (13).
7. Za ++: ojca Gerharda SOWA w rocznicę urodzin, mamę Urszulę, brata Huberta oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
8. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej w intencji wszystkich, którzy swą modlitwą przyczynili się do powrotu do zdrowia Beaty.
18.30    RÓŻANIEC FATIMSKI.

WTOREK – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (14 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za ++: rodziców Teodorę i Stanisława WOJTASIEWICZ, braci Mieczysława i Stanisława, siostrzenicę Beatę, siostrę Barbarę, rodziców chrzestnych, dziadków obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za żyjących i ++ Dobrodziejów parafii.
18.00    1. Za ++: rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, siostrę Wiktorię i brata Pawła, teścia Helmuta MORAWIEC, dziadków, ++ z pokre-wieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Marię OBRUSZNIK (14).
3. Za + Karola GUZ (14).
4. Za ++ rodziców Marię i Jana KUBIAK, wszystkich ++ z pokrewieństwa KUBIAK-LAZAR oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Zofię i Ignacego GARBAS, Piotra ZDYBEL, Helenę WACŁAWCZYK, ++ z pokrewieństwa GARBAS-WACŁAWCZYK.
6. Za ++: rodziców Gertrud i Georga, ich syna Andrzeja i córkę Teresę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

ŚRODA – WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY BOLESNEJ (15 WRZEŚNIA)
6.30    W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (1).
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Serafin KAMIŃSKI – Aneta URBAŃCZYK.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta.
18.00    1. Za ++: Stefana i Łucję NOCOŃ, Szczepana i Marię PODLEŚKA, braci Walentego, Bernarda, Józefa, Eryka i Franciszka, szwagra Norberta, Danutę KLEPKA, Marię WIECZOREK, ++ z pokrewieństwa NOCOŃ-KACZMARCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Helenę i Leona ZAJDEL w rocznicę urodzin - o radość życia wiecznego.
3. Za + Marię OBRUSZNIK (15).
4. Za + Karola GUZ (15).
5. Za ++: Janusza PIONTEK, jego ojca Stanisława i teściów Różę i Józefa KRZYKAWSKICH.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW KORNELIUSZA, PAPIEŻA I CYPRIANA, BISKUPA (16 WRZEŚNIA)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego diakona Andrzeja.
7.00    Za ++: ojca Manfreda MRÓZ i matkę Otylię, ++ z rodziny.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Daniel BEKIESZ – Aleksandra KOLBE.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji naszych dzieci i młodzieży, rodziców i wychowawców.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + męża Mariana KOPACKIEGO.
2. Za ++: Józefa WYSADA w rocznicę urodzin, Katarzynę i Wilhelma RUDNER, dziadków Marię i Walentego WITTON, Piotra i Anasta-zję WYSADA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (2).
4. Za + Marię OBRUSZNIK (16).
5. Za + Krystynę KACZMAREK z okazji urodzin.
6. Za + Karola GUZ (16).
7. Za + Janusza PIONTEK (od Koleżanek i Kolegów z Liceum).

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (17 WRZEŚNIA)
6.30    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Ojca Pio z podziękowa-niem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Amalii, + męża Wilhelma oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Henryka KOKOSZKA, ojca Leszka, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za ++: rodziców Matyldę i Władysława SZAJDAK, brata Henryka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
18.00    1. Za ++: córkę Aleksandrę, żonę Reginę w 5. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Pracowników i Właścicieli Grupy ADAMIETZ i ich rodzin oraz za zmar-łych.
3. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (3).
4. Za + Marię OBRUSZNIK (17).
5. Za + Karola GUZ (17).
6. Za ++: męża Franciszka MUSKAŁA, braci i siostry, ++ z pokrewieństwa MUSKAŁA-KORZENIEC oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, PATRONA POLSKI (18 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za ++: rodziców Lidię i Kaspra ROMANOWICZ, dziadków obu stron, wujków Mieczysława, Ryszarda i Wiesława, kuzynów Beatę i Marka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.00    1. Za + brata Mariana PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. O szczęśliwe rozwiązanie dla Barbary i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Jacek KAMPA – Małgorzata LIZON.
15.00    Do Anioła Stróża w intencji Alicji NEMŚ z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego, w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00.     MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży - w intencji naszych dzieci i młodzieży.
2. Za ++: mamę Rozalię w kolejna rocznicę śmierci, ojca Władysława, brata Czesława, siostrę Helenę, ciocię Józefę, wujka Pawła, bratową Eugenię, szwagra Władysława i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: matkę Łucję PLOCH, ojca Jana, 3 braci, siostrę Irenę, dziadków PLOCH-SOTTOR, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Tadeusza DUDZIŃSKIEGO, rodziców Marię i Jana RAK, teściów Rozalię i Szczepana DUDZIŃ-SKICH, siostrę Anielę, braci i bratanka Wiesława oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. W intencji Vanessy z okazji urodzin, w podziękowaniu za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosła-wieństwo w rodzinach DITTRICH-ZIAJA-KUREK.
6. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (4).
7. Za + Józefa KALICIAK w 90. rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
8. Za + Marię OBRUSZNIK (18).
9. Za + Karola GUZ (18).
10. Za ++: Bronisława KONIOR, Elżbietę, Romana, Renatę i Zdzisława SZPAK, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11. Za ++: matkę Annę w kolejna rocznicę urodzin, ojca Antoniego, braci Piotra i Józefa, ciocie Anastazję i Karolinę KOPIEC, dziadków obu stron i siostrę zakonna Bertinę.
12. Za ++ z rodzin MALCHEREK-PARUZEL, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
13. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (19 WRZEŚNIA)
6.45Niemiecka    Za + Alojzego KUCHARCZYK – o radość życia wiecznego.
7.00    Msza św. w szpitalu: Za + koleżankę Urszulę ORZOŁ w 30. dzień po śmierci (od Koleżanek).
7.45    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Arnolda MORAWIETZ z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + męża Alfreda URBAŃCZYK z okazji urodzin – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: mamę Annę GAWLIK w kolejną rocznicę urodzin, ojca Jerzego GAWLIK, teściów Monikę i Walentego JENDRYKA, wszystkich ++ z pokrewieństwa GAWLIK-SZLAPPA-JENDRYKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Rity i św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Adriana w kolejną rocznicę ślubu oraz o opiekę Anioła Stróża dla córki Martyny.
2. Za + męża Jerzego SZAFORZ, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Józefa SZNURA w 9. rocznicę śmierci, rodziców Annę i Alojzego, teściów Marię i Henryka BIAŁEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (5).
5. Za ++: ciocię Józefę GNIEWOSZ w 9. rocznicę śmierci, męża Kazimierza, rodziców, dzieci, siostrę Stefanię i szwagra Tadeusza.
10.15    Za ++: rodziców Michała i Albinę WODARZ, męża Mariana, teściów Stanisława i Marię HOROSZCZAK, siostry Katarzynę i Hildegardę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30    1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Daniela JASZCZYSZYNA z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji nowożeńców Małgorzaty i Jacka KAMPA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach KAMPA-LIZON i za ++ z tych rodzin.
3. Za ++ Helenę i Piotra o radość życia wiecznego.
4. W intencji Olgi i Adama, Barbary i Szymona w kolejne rocznice ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Członkiń Róży Różańcowej MB z La Salette, ich rodzin oraz za ++ z tej Róży.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Szymona ŚLĄZAKA z okazji 12. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + Karola GUZ (19).
3. Za + Marię OBRUSZNIK (19).

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17168176
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4321
4667
8988
17100154
172081
133647
17168176

Twoje IP: 3.239.2.222
Czas: 2021-10-26 20:15:13