Intencje Mszy św. w dniach od 20 do 26 września 2021

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 20  DO 26 WRZEŚNIA 2021

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA KIM TAEGON I TOWARZYSZY (20 WRZEŚNIA)
6.30    Za ++ męża i ojca Stanisława KITA, rodziców z obu stron, braci, bratową, synową Annę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + ojca Teodora BYTOMSKIEGO, dziadków, wujka Franciszka, ciotki Bronisławę, Jadwigę, teściów Gabrielę i Rafała OCHMAN dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + matkę Magdalenę NOWARA, ojca Jerzego, męża Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za +mamę Różę MAŚLANKĘ, ojca Władysława, dziadków z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Karola GUZ  (20).
4. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (6).
5. Za + Marię OBRUSZNIK (20).
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny z okazji 18. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

WTOREK – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, EWANGELISTY (21 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Marię OBRUSZNIK (21).
7.00    1. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (7).
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o szczęśliwe rozwiązanie dla Julii.
3. Za ++ męża Stanisława, syna Marka, rodziców, braci Jana i Andrzeja, szwagierki oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za ++ rodziców Elżbietę i Jerzego SZOPA, teściów, dziadków, Joachima i Edytę, ++ z pokrewieństw z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Karola GUZ  (21).
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę dla Jerzego z okazji 70. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
4. Do miłosierdzia Bożego za ++ męża Aleksandra, brata Józefa, ojca Alojzego, Teresę i Antoniego PATOŁA i ++ z pokrewieństwa.
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Iwony i Krzysztofa WIŚNIOWSKICH z okazji 25 rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
6. Za + ojca Tadeusza CZARNECKIEGO  w kolejną rocznicę śmierci, ++ mamę Katarzynę, brata i bratową oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (22 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eweliny z okazji urodzin oraz w intencji rodzin KUREK, ZIAJA i DITTRICH.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Diakonia Wyzwolenia Człowieka).
18.00    1. Za ++: męża Wernera PYKA, matkę Helenę, syna Jana, kuzyna Edwarda, rodziców Annę, Gertrudę i Piotra JOKIEL, brata Alfreda, siostrę Elżbietę, męża Eugeniusza, ++ z pokrewieństwa JOKIEL, PYKA, PLACHETKA, KRUCZEK, KRAICZYCZEK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (8).
3. Za + Marię OBRUSZNIK (22).
4. Za + Karola GUZ  (22).
5. Za + Różę PRZYBYŁA o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    
CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. PIO Z PIETRELCINY (23 WRZEŚNIA)
6.30    Za ++ Martę i Herberta BODINKA oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
7.00    1. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (9).
2. Za + Marię OBRUSZNIK (23).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji naszych dzieci i młodzieży, rodziców i wychowawców.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ rodziców Józefa, Janinę, Zofię, Zenobiusza, córeczkę Małgosię oraz Helenę, Łucję, Augustynę i Antoniego.
2. Za + Erwina BIAŁY w rocznicę śmierci.
3. Za ++: mamę Hildegardę ZIENTEK w kolejną rocznicę śmierci, ojca Ryszarda, rodziców obu stron i ++ z pokrewieństwa.
4. Za ++ rodziców Zebinę i Zygmunta TRZEPIETOWSKICH, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Karola GUZ  (9).
6. Za ++ męża, ojca i dziadka Stanisława, poległego ojca Franciszka i ++ matkę Małgorzatę, teściów Annę i Stefana, ++ z obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (24 WRZEŚNIA)
6.30    Za + Marię OBRUSZNIK (24).
7.00    1. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (10).
2. Za + Karola GUZ  (24).
3. Za ++ żonę i matkę Gertrudę w 2. rocznicę śmierci, ++ z rodziny WATOLLA, GRUSZKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za + męża i ojca Jana POPANDA, ++ rodziców, brata Jerzego, teściową Apolonię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: dziadków Tomasza i Weronikę PILAWA, ich synów i córki, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ męża Zdzisława KRAWIEC, rodziców Zofię i Alojzego HOŁOBUT, ojca Juliana KALICIAK, braci Stanisława i Zygmunta, Weronikę i Michała ŁAKOM-SKICH, ++ z rodziny MAŁYCHÓW oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zbigniewa z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. W intencji właścicieli oraz pracowników Firmy KAPICA z prośbą o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego dla żyjących, a dla ++ - o łaskę życia wiecznego.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Julii z okazji 15. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla Stefanii i Beaty.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (25 WRZEŚNIA)
 6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny WOJDYŁA oraz za ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za + Maximiliana GLOMB
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Małgorzata WOLF – Jacek WITEK.
15.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Klaudii HOWOŃ z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS
18.00.     MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + mamę Teresę CHŁONDZYŃSKĄ i ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: rodziców Alojzego i Zofię BUDZANOWSKICH, teściów Janinę i Stanisława WAWRZYNIAK, córkę Danutę, brata Tadeusza i jego syna Mirosława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Emila SOŁGA, rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: mamę Elżbietę KAŁA, ojca Jerzego, brata Henryka, chrzestną Hildegardę, dziadków obu stron, Gertrudę STEFAN, Annę i Waltra SZOTKA, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: Wandę i Michała MIKUŁA, Katarzynę i Stanisława PAWŁOWSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za + Marię OBRUSZNIK (25).
7. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (11).
8. Za + Kamila GUZ (25)
9. Za ++ rodziców Annę i Józefa CEDZICH, syna Tomasza, siostrę Cecylię, teściów oraz dziadków, ++ z rodzin CEDZICH, PAŹDZIOR, GAWRYSIAK, MIERZWA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za ++: rodziców Genowefę i Eugeniusza, teściów Janinę i Bolesława, dziadków obu stron, braci Ryszarda, Wiesława i Bogdana, kuzynkę Genowefę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11. Za + ojca Józefa GIENDAŻ o radość życia wiecznego, ++ rodziców Gertrudę i Maksymiliana GIENDAŻ, Annę i Pawła PAWLIK, ++ z pokrewieństwa PAWLIK, GIENDAŻ, SOJKA, DOMBROWSKI, Franciszka i Paulinę POPANDA oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
12. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ludwiki z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (26 WRZEŚNIA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej i Wszystkich Świętych z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Renaty i Adama NAROLSKICH z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. O radość życia wiecznego dla duszy zmarłego męża i ojca Tadeusza GAŁUSZKA, jego rodziców: Marię i Karola, teściów Jana i Helenę CHWALIŃSKICH, brata Franciszka, siostry Emilii i Jadwigi, szwagrów Bronisława, Franciszka, Kazimierza i Henryka, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Stefanii w kolejną rocznicę urodzin i córki Julii w 15 rocznicę urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (12).
4. Za + Wiktorię KLEEMAN, jej męża Rudolfa i syna Joachima oraz za ++ z rodziny i pokrewieństwa.
10.15    1. Za ++: Różę i Hieronima PASTERNAK, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze  czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Antoniego i Marię POLAŃSKICH, ich rodziców i rodzeństwo, sio-strę Janinę, jej syna Marka i męża Jana, brata Tadeusza, ciocię Anielę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty i Jana z okazji 45. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
4. Za ++ rodziców Jana i Marię MUSKAŁA, braci i siostry.
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wojciecha PIECYK z okazji 1. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziców i chrzestnych.
6. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Aliny i Krzysztofa z okazji 20. rocznicy  ślubu, Pauliny z okazji 18. rocznicy urodzin, Anny z okazji 15. rocznicy urodzin i Szymona z okazji 10 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
11.30    1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Moniki i Kazimierza z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o łaskę wiary, nadziei i miłości.
2. Za ++: rodziców Anielę i Mariana TREMBECKICH, teścia Tadeusza Kaliciak o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podzięko-waniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Adama z okazji 40. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Elżbiety RZEPKA z okazji 88. rocznicy urodzin, ++ rodziców, brata ks. Ernesta i 2 sióstr.
5. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Mileny KYRCZ z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: Władysława i Michalinę SZCZUROWSKICH, Jana i Marię STEBNOWSKICH, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Joannę POLIS w 10. rocznicę śmieci, męża Józefa.
3. Za + Marię OBRUSZNIK (26).
4. Za + Kamila GUZ (26).
5. Za + męża Henryka KRZYŻAŃSKIEGO w 8. rocznicę śmierci, córkę Agnieszkę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podzięko-waniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Anny NOCOŃ z okazji 85. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
7. Za ++ mamę Hildegardę HALEK w 5. rocznicę śmierci, ojca Alfreda HALEK, dziadków z obu stron, teścia Edwarda BALAWENDER oraz za ++ z rodzin HALEK, KOJ i BALAWENDER o radość życia wiecznego, a także o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17168173
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4318
4667
8985
17100154
172078
133647
17168173

Twoje IP: 3.239.2.222
Czas: 2021-10-26 20:12:46