XXI NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI PARAFIALNE (25 SIERPNIA 2019)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI PARAFIALNE  (25 SIERPNIA)

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI PARAFIALNE  (25 SIERPNIA):
•    O godz. 14.00 Msza św. dożynkowa. Po Eucharystii Sołectwo Mokre Łany zaprasza na festyn dożynkowy.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na konieczny remont dachu na budynku parafialnym przy ul. Parafialnej 2 (Dom Sióstr i Klub Seniora). Remont podejmiemy wspólnie z Urzędem Miasta Strzelce Opolskie. Już teraz dziękujemy Władzom Miasta za życzliwość. Jest to nasza wspólna inicjatywa. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Drogich Parafian i Gości o wsparcie tego koniecznego przedsięwzięcia. Na razie dysponujemy na ten cel kwotą 19 060 PLN ze zbiórki Rady Duszpasterskiej w Wielką Sobotę.
•    W okresie wakacyjnym (25 VI-31 VIII) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne bez zmian. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie przed Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 SIERPNIA):
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ Czcicieli Matki Boskiej Częstochowskiej.
•    1. rocznica śmierci naszego dziekana i proboszcza z Rozmierzy ks. Andrzeja Kowolika. Msza św. w Rozmierzy w Jego intencji o godz. 19.00.

WTOREK - WSPOMNIENIE ŚW. MONIKI (27 SIERPNIA):
•    W każdy wtorek sierpnia o godz. 17.30 Diakonia Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Modlitwę Różańcową
w intencji o trzeźwość.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka Ministrantów.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. AUGUSTYNA, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (28 SIERPNIA)

CZWARTEK – WSPOMNIENIE MĘCZEŃSTWA ŚW. JANA CHRZCICIELA (29 SIERPNIA):
•    10. rocznica konsekracji ks. biskupa Andrzeja Czai, biskupa opolskiego.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 SIERPNIA):
•    O godz. 19.00 do kaplicy domu katechetycznego na spotkanie modlitewne zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
•    Na Górze św. Anny początek uroczystości odpustowych ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (31 SIERPNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 17.30 w kościele nabożeństwo dziękczynne po Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Po nabożeństwie ks. Sebastian zaprasza Pielgrzymów na spotkanie do ogrodu parafialnego.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
•    W dniach 31 sierpnia – 1 września br. ogólnopolska Pielgrzymka Rolników i Dożynki Jasnogórskie. Szczegóły na plakacie.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  (1 WRZEŚNIA):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 11.30 Msza św. z  okazji powiatowych obchodów Dnia Weterana w intencji weteranów walczących o niepodległość Ojczyzny oraz za ich rodziny.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała.
•    Kolekta  na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    W poniedziałek (2 września br.) o godz. 16.30 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, z poświęceniem przyborów szkolnych. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 w Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla młodzieży szkół średnich. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę (7 września br.). Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie - 77 461 24 42, w godzinach urzędowania kancelarii!).
•    10 września br. (wtorek) o godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym uroczysta Msza św. w intencji Seniorów i ich bliskich na rozpoczęcie I Senioriady Strzeleckiej. Zapraszają Burmistrz Strzelec Opolskich, Gminna Rada Seniorów i Strzelecki Ośrodek Kultury. Szczegóły na plakacie..
•    13 września br. (piątek) o godz. 10.00 Msza św. na rozpoczęcie naszej 254. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału.
•    Władze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej informują, że Zgromadzenie Uchwałą Rady Generalnej z dnia 14 maja br. podjęło decyzję o likwidacji domu zakonnego w naszej parafii. "Powodem podjęcia takiej decyzji - napisała Siostra Prowincjalna - są braki personalne w Prowincji wiążące się z koniecznością uzupełnienia personalnego niektórych placówek oraz zastąpieniem w obowiązkach Sióstr chorych i starszych wiekiem". Więcej szczegółów podamy w późniejszym terminie.
•    Do wieczności odszedł: Śp. Erwin KOPA (l. 79, zam. przy ul. Ujazdowskiej). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12818443
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1904
5087
11885
12772902
112117
167057
12818443

Twoje IP: 34.204.183.113
Czas: 2020-02-26 12:41:57