XXI NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI PARAFIALNE (25 SIERPNIA 2019)

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI PARAFIALNE  (25 SIERPNIA)

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI PARAFIALNE  (25 SIERPNIA):
•    O godz. 14.00 Msza św. dożynkowa. Po Eucharystii Sołectwo Mokre Łany zaprasza na festyn dożynkowy.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na konieczny remont dachu na budynku parafialnym przy ul. Parafialnej 2 (Dom Sióstr i Klub Seniora). Remont podejmiemy wspólnie z Urzędem Miasta Strzelce Opolskie. Już teraz dziękujemy Władzom Miasta za życzliwość. Jest to nasza wspólna inicjatywa. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Drogich Parafian i Gości o wsparcie tego koniecznego przedsięwzięcia. Na razie dysponujemy na ten cel kwotą 19 060 PLN ze zbiórki Rady Duszpasterskiej w Wielką Sobotę.
•    W okresie wakacyjnym (25 VI-31 VIII) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne bez zmian. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie przed Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 SIERPNIA):
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ Czcicieli Matki Boskiej Częstochowskiej.
•    1. rocznica śmierci naszego dziekana i proboszcza z Rozmierzy ks. Andrzeja Kowolika. Msza św. w Rozmierzy w Jego intencji o godz. 19.00.

WTOREK - WSPOMNIENIE ŚW. MONIKI (27 SIERPNIA):
•    W każdy wtorek sierpnia o godz. 17.30 Diakonia Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Modlitwę Różańcową
w intencji o trzeźwość.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka Ministrantów.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. AUGUSTYNA, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (28 SIERPNIA)

CZWARTEK – WSPOMNIENIE MĘCZEŃSTWA ŚW. JANA CHRZCICIELA (29 SIERPNIA):
•    10. rocznica konsekracji ks. biskupa Andrzeja Czai, biskupa opolskiego.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 SIERPNIA):
•    O godz. 19.00 do kaplicy domu katechetycznego na spotkanie modlitewne zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
•    Na Górze św. Anny początek uroczystości odpustowych ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (31 SIERPNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 17.30 w kościele nabożeństwo dziękczynne po Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Po nabożeństwie ks. Sebastian zaprasza Pielgrzymów na spotkanie do ogrodu parafialnego.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
•    W dniach 31 sierpnia – 1 września br. ogólnopolska Pielgrzymka Rolników i Dożynki Jasnogórskie. Szczegóły na plakacie.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  (1 WRZEŚNIA):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 11.30 Msza św. z  okazji powiatowych obchodów Dnia Weterana w intencji weteranów walczących o niepodległość Ojczyzny oraz za ich rodziny.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała.
•    Kolekta  na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    W poniedziałek (2 września br.) o godz. 16.30 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, z poświęceniem przyborów szkolnych. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 w Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla młodzieży szkół średnich. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę (7 września br.). Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie - 77 461 24 42, w godzinach urzędowania kancelarii!).
•    10 września br. (wtorek) o godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym uroczysta Msza św. w intencji Seniorów i ich bliskich na rozpoczęcie I Senioriady Strzeleckiej. Zapraszają Burmistrz Strzelec Opolskich, Gminna Rada Seniorów i Strzelecki Ośrodek Kultury. Szczegóły na plakacie..
•    13 września br. (piątek) o godz. 10.00 Msza św. na rozpoczęcie naszej 254. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału.
•    Władze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej informują, że Zgromadzenie Uchwałą Rady Generalnej z dnia 14 maja br. podjęło decyzję o likwidacji domu zakonnego w naszej parafii. "Powodem podjęcia takiej decyzji - napisała Siostra Prowincjalna - są braki personalne w Prowincji wiążące się z koniecznością uzupełnienia personalnego niektórych placówek oraz zastąpieniem w obowiązkach Sióstr chorych i starszych wiekiem". Więcej szczegółów podamy w późniejszym terminie.
•    Do wieczności odszedł: Śp. Erwin KOPA (l. 79, zam. przy ul. Ujazdowskiej). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

12016348
11968490