XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (15 WRZEŚNIA 2019)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA  (15 WRZEŚNIA):
•    Kolekta na remont dachu budynku przy ul. Parafialnej 2 (Klub Seniora).
•    Między godz. 17.00-18.00 przy ul. Dolińskiej przywitanie pielgrzymów z Góry Świętej Anny. Potem przejście ul. Kozielską, Parkiem, Krakowską, Rynkiem i Kołłątaja do kościoła. Prosimy o liczny udział.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Trwa remont dachu budynku przy ul Parafialnej 2 prowadzony wspólnie z Urzędem Miasta Strzelce Opolskie. Ostatnia kolekta na ten cel wyniosła 10 532 PLN i 15 euro. W sumie zebraliśmy 36 082 PLN i 15 euro. Serdecznie dziękujemy. W dalszym ciągu zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Drogich Parafian i Gości o wsparcie tego koniecznego przedsięwzięcia. Dziś także kolekta na ten cel.
•    O godz. 11.15 uroczysta suma odpustowa w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Osiedlu.
•    Pielgrzymka Złotych Jubilatów Małżeńskich (kościół św. Jadwigi Śląskiej w Opolu, godz. 14.00).
•    Początek (do 17 IX) Triduum dla dzieci i młodzieży ku czci św. Stanisława Kostki. Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
•    Firmie "DREWNOPLAST" ze Strzelec Opolskich serdecznie dziękujemy za ufundowanie drzwi na plebanii i w domu katechetycznym.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW KORNELIUSZA PAPIEŻA, I CYPRIANA, BISKUPA (16 WRZEŚNIA):
•    Po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30) w kościele spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa. Będą rozdawane deklaracje dla rodziców.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (17 WRZEŚNIA):
•    O godz. 17.30 Modlitwa Różańcowa w intencji o trzeźwość w rodzinie.

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA PATRONA POLSKI (18 WRZEŚNIA)

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 WRZEŚNIA):
•    Urodziny ks. Daniela JASZCZYSZYNA. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.
PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA KIM TEAGON, PREZBITERA, PAWŁA CHONG HASANG I TOWARZYSZY (20 WRZEŚNIA):
•    O godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała Msza św. dla młodzieży.
•    Nie będzie spotkania Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (21 WRZEŚNIA):
•    O godz. 9.00 w domu katechetycznym nauki przedmałżeńskie.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek w salce katechetycznej.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Dzień Jedności Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Opolskiej w kościele przy Wyższym Międzydiecezjal-nym Seminarium Duchownym w Opolu. Zgłoszenia wysyłamy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły na plaka-cie.
•    24. Pielgrzymka Narodów do Maria Hilf.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  (22 WRZEŚNIA):
•    Kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.
•    BIERZMOWANIE - 1. W dalszym ciągu trwa możliwość wypełniania deklaracji podjęcia pierwszego lub kolejnego roku przygotowania do bierzmowania na stronie internetowej www.mlodzistrzelce.pl. Nie będzie deklaracji drukowanych. Zapisy do bierzmowania wyłącznie poprzez formularz internetowy. 2. Pierwsze spotkanie dla kandydatów rozpoczynających trzyletni okres przygotowania do przyjęcia tego sakramentu (kl. VI szkoły podstawowej) i ich rodziców: 23 IX 2019 (poniedziałek) - Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie w kościele po mszy. Dla kandydatów rozpoczynających II i III rok przygotowania i ich rodziców: 26 IX 2019 (czwartek) - Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie w kościele po Mszy. W przygotowaniu do bierzmowania mogą brać udział tylko ci, którzy uczestniczą w katechezie szkolnej.
•    Dożynki diecezjalne na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów gromadzą się na schodach prowadzących do Groty Lurdzkiej i w procesji udają tam na Mszę św. Tegoroczne Dożynki przygotowuje dekanat Gorzów Śląski w rejonie kluczborskim. Duszpasterstwo rolników zaprasza także orkiestry z poszczególnych parafii, parafian w strojach ludowych i poczty sztandarowe. Szczegóły na plakacie.
•    W środę, 2 X Autokarowa Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie w kościele o godz. 8.30 potem wyjazd autokarami z Rynku. Msza św. przed Cudownym Obrazem o godz. 11.00. Droga Krzyżowa na Wałach o godz. 14.00. Powrót ok. godz. 16.00. Koszt – 25 zł. Zapisy w kancelarii.
•    W kościele parafialnym w Rozmierzy o godz. 15.00 kanoniczne wprowadzenie nowego proboszcza tamtejszej parafii ks. Kamila GRUNDA.
•    Zarząd Powiatu Strzeleckiego zaprasza na szóstą edycję „Białej Soboty”, która odbędzie się 5 X 2019 r.. Na darmowe konsultacje lekarskie oraz badania można zarejestrować się w Sali Narad Starostwa Powiatowego w dniu 17 IX br. od godziny 8.00 do 18.00. Do wyboru są konsultacje z zakresu kardiologii, endokrynologii, urologii, ortopedii oraz reumatologii. Szczegółowe informacje do uzyskania w Starostwie Powiatowym bądź pod numerem telefonu 77 440 17 59. Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odszedł: Śp. Krystyna KRZYŻOK (l. 72, ul. J. Rychla); Śp. Monika JENDRYKA (l. 84, ul. Leśna); Śp. Alfred SMOLAREK (l. 76, ul. Marka Prawego). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13447278
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
258
10197
51753
13353069
258
257571
13447278

Twoje IP: 34.231.21.83
Czas: 2020-06-01 01:03:39