XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2 sierpnia 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2 SIERPNIA):   
•    Dziś można uzyskać Odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Można go zyskać we wszystkich kościołach parafialnych. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Warunki uzyskania: 1. Sakrament pokuty i Komunia św., 2. Nawiedzenie kościoła, 3. Modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, 4. Modlitwa w intencjach Ojca Świętego, 5. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Czas epidemii zmusza nas do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przy-chodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na ze-wnątrz. W efekcie wielu sugestii wiernych Komunia Święta będzie rozdzielana oddzielnie: dla przyjmujących do ust - przy balaskach; dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Przypominamy, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię; dziękujemy za pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Przy poświęceniu pojazdów zebraliśmy 1200 PLN i 7 euro. To ofiara przeznaczona jest na wsparcie misjonarzy z naszej diecezji. Dziś kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    W okresie wakacyjnym (do 30 VIII) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Sprawy pilne (pogrzeby, wezwania do chorych) załatwiamy o każdej porze. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele
w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    Na Górze św. Anny Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Mszy św. o godz. 11.30 prze-wodniczyć będzie emerytowany gliwicki biskup pomocniczy Gerard Kusz. Szczegóły na plakacie.
•    „Gość Niedzielny” - wyłożony przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (3 SIERPNIA)

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA MARII VIANNEYA, PREZBITERA  (4 SIERPNIA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (5 SIERPNIA)

CZWARTEK – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (6 SIERPNIA):
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w czerwcu i lipcu br.

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (7 SIERPNIA)

SOBOTA –  WSPOMNIENIE ŚW. DOMINIKA, PREZBITERA (8 SIERPNIA):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian wyłącznie na ich wyraźną prośbę i za zgodą ich najbliższych. Prosimy o zgłaszanie tej prośby w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (także telefonicznie). Oczywiście, pragniemy zachować przy tym wskazania sanitarne.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. przed odpustem.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (9 SIERPNIA):
•    Odpust Parafialny. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.45; 8.00; 9.30; 11.00 (Suma) i 18.00. O godz. 17.30 Nieszpory odpustowe. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Paweł LISOŃ. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości!
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu.
•    O godz. 8.00 Msza św. w intencji Wdów.
•    O godz. 17.30 Nieszpory odpustowe.
•    Kolekta  na potrzeby parafii.
•    W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Ameryce Południowej i jej tragicznymi skutkami m.in. dla mieszkańców Peru, lokalni misjonarze z Polski przyłączają się do „Walki o tlen” mającej na celu zmobilizowanie władz lokalnych, inwestorów i obywateli, a także ludzi dobrej woli na całym świecie i pozyskanie generatorów tlenu medycznego dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Za zgodą Biskupa Opolskiego zwracamy się z prośbą do duszpasterzy i wiernych o modlitewne i materialne wsparcie tego projektu. Wsparcie to koordynuje w naszej diecezji proboszcz parafii w Steblowie i członek Funduszu Pomocy Misjonarzom, ks. Henryk Pocześniok. Kontakt telefoniczny do ks. Henryka: 505 078 513. Wsparcie materialne można przekazać na konto Parafii Rzymskokatolickiej Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Steblowie: Bank Spółdzielczy w Krapkowicach: 59 8884 0004 2001 0000 7360 0001.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Gabryela BUKOWSKA (l. 83, zam. przy Rynku); Śp. Ludomira LECHNIAK (l. 89, zam. przy ul. Jana Rychla); Śp. Emilia PERETIATKO (l. 66, zam. przy ul. Moniuszki); Śp. Maksymilian GLOMB (l. 88, zam. przy ul. Krakowskiej, daty pogrzebu jeszcze nie ustalono). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy wy-ruszają na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy! Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14426469
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3499
6964
10463
14365774
236284
249293
14426469

Twoje IP: 18.208.202.194
Czas: 2020-09-29 12:52:51