XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dożynki Parafialne (6 września 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI PARAFIALNE (6 WRZEŚNIA):   
•    O godz. 11.30 Msza św. dożynkowa. Zapraszają Sołectwa Adamowice i Nowa Wieś.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Dziękujemy pani organistce Amelii WOŹNIAK za posługę w naszej parafii.
•    Firmie p. Romana CYTERY dziękujemy za remont studzienki kanalizacyjnej na placu kościelnym.
•    Dziękujemy za sobotnią możliwość odwiedzin chorych i starszych parafian.
•    Biskup opolski dyspensuje od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem. Podtrzymuje zniesienie ograniczenia liczby uczestników kultu religijnego wewnątrz kościołów i kaplic oraz uczestników pogrzebów, z zastrzeżeniem, że w procesji na cmentarz oraz w obrzędach na nim może uczestniczyć nie więcej niż 150 osób.
•    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Komunia Święta jest rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na seminarium duchowne.
•    „Gość Niedzielny” - wyłożony przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (7 WRZEŚNIA)

WTOREK – ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (8 WRZEŚNIA):
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej i w intencji żyjących i ++ Sióstr Służebniczek, które pracowały w naszej parafii.
•    Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (9 WRZEŚNIA)
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (10 WRZEŚNIA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna w intencji dzieci, które rozpoczynają przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej w roku 2021 (9 maja 2021) i ich rodziców. Od 16.00 spowiedź dla dzieci. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami tych dzieci.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym.
•    Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają na Wielki Odpust Kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach 10-13 września. Szczegółowy program na plakacie.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (11 WRZEŚNIA):
•    O godz. 12.00 w kościele Pożegnanie Pielgrzymów udających się na obchody kalwaryjskie Podwyższenia Krzyża Świętego (bez Mszy św.). Zapisy w dalszym ciągu w kancelarii. Dojazdy i przyjazdy codziennie we własnym zakresie (bez noclegów na miejscu). O godz. 20.00 Schole Dziecięca i Dominikańska będą animować nabożeństwo w bazylice.

SOBOTA –  DZIEŃ POWSZEDNI (12 WRZEŚNIA):
•    W godz. 9.00-12.00 przymiarki ubrań dla dzieci, które przyjmą I Komunię Świętą 27 września br. o godz. 13.00. Dzieci te, zgodnie z przepisami będą musiały uczestniczyć w Uroczystości w kościele w maseczkach. Trzecia grupa dzieci przyjmie I Komunie Świętą 2 maja 2021 r.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (13 WRZEŚNIA):
•    O godz. 18.45 Różaniec Fatimski. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.
•    Między godz. 17.00-18.00 przy ul. Dolińskiej przywitanie pielgrzymów z Góry Świętej Anny. Potem przejście ul. Kozielską, Parkiem, Krakowską, Rynkiem i Kołłątaja do kościoła. Prosimy o liczny udział.
•    Nauki przedmałżeńskie - 19 IX od godziny 9.00 odbędą się ostatnie w tym roku nauki przedmałżeńskie w naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii (również telefonicznie w godzinach jej pracy). 
•    Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę 20 września na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00.
•    Odwołane zostały wrześniowe pielgrzymki jubilatów małżeńskich. Wszyscy zgłoszeni Jubilaci z od-powiednim wyprzedzeniem otrzymają życzenia Biskupa Opolskiego i informację o planowanej Mszy św. w ich intencji.
•    Kandydatom III roku przygotowań do przyjęcia bierzmowania przypominamy o konieczności złożenia w kancelarii kwestionariusza do 13 IX. Osoby, które wciąż ich nie odebrały, powinny takie kwestionariusze i informacje odebrać w kancelarii.
•    Bardzo serdecznie prosimy o uszanowanie godności cmentarza parafialnego (przejeżdżanie na rowerze, wprowadzanie psów). Prosimy także o niewrzucanie do kontenerów odpadów i śmieci przyniesionych spoza cmentarza!
•    Do wieczności odeszli: Śp. Henryk MARTUSZEWSKI (l. 66, zam. w Dziewkowicach, dawniej na os. Piastów Śl.; pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00); Śp. Adolf BABICZ (l. 79, zam. przy ul. Jankowskiego; pogrzeb w czwartek o godzinie 10.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14558076
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1087
4861
17372
14500266
121689
246202
14558076

Twoje IP: 3.234.254.115
Czas: 2020-10-22 03:07:34