XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (13 września 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (13 WRZEŚNIA):   
•    Między godz. 17.00 a 18.00 przy ul. Dolińskiej witamy naszych pielgrzymów.
•    Po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.45) Różaniec Fatimski. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.
•    Dziś odpust w parafii na Osiedlu. Suma odpustowa
o godz. 11.15.
•    Sołectwom Adamowice i Nowa Wieś dziękujemy za przygotowanie tegorocznych dożynek parafialnych.
•    Firmie p. Romana CYTERY dziękujemy za remont chodnika przy ul. Parafialnej.
•    Dziś mija termin składania wypełnionych deklaracji przez kandydatów do Bierzmowania.
•    Ks. Rektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu dziękuje za kolektę zbieraną w naszej parafii . Wyniosła ona 9749 PLN i 11 euro.
•    Biskup opolski dyspensuje od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem. Podtrzymuje zniesienie ograniczenia liczby uczestników kultu religijnego wewnątrz kościołów i kaplic oraz uczestników pogrzebów, z zastrzeżeniem, że w procesji na cmentarz oraz w obrzędach na nim może uczestniczyć nie więcej niż 150 osób.
•    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Komunia Święta jest rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone
w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii poleca-my opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Sołectwu Nowa Wieś dziękujemy za dary na stół plebanijny. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
•    „Gość Niedzielny” - wyłożony przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (14 WRZEŚNIA)

WTOREK – WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY BOLESNEJ (15 WRZEŚNIA):

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW KORNELIUSZA, PAPIEŻA, I CYPRIANA, BISKUPA (16 WRZEŚNIA)
•    Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po II roku przygotowań o godz. 18.00 (rozpoczęcie Mszą św.,
a dalsza część po jej zakończeniu w kościele.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (17 WRZEŚNIA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 spowiedź dla dzieci. Po Mszy próba Scholi Dziecięcej w domu katechetycznym.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, PATRONA POLSKI (18 WRZEŚNIA):
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji naszej młodzieży z racji wspomnienie św. Stanisława KOSTKI, patrona mło-dzieży.
•    O godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w domu katechetycznym.

SOBOTA –  DZIEŃ POWSZEDNI (19 WRZEŚNIA):
•    Urodziny ks. Daniela JASZCZYSZYNA. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.
•     Od godziny 9.00 ostatnie w tym roku nauki przedmałżeńskie w naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii (telefonicznie w godzinach jej otwarcia).
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (20 WRZEŚNIA):
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja w Obronie Życia.
•    Na Górze św. Anny dożynki diecezjalne. Suma Dożynkowa o godz. 11.00.
•    27 września br. o godz. 13.00 kolejna grupa dzieci (70) przystąpi do I Komunii Świętej (dzieci muszą mieć maseczki). Terminy prób przed uroczystością: 22 września br. (WTOREK) - godz. 16.30; 23 września br. (ŚRODA) - godz. 16.30; 25 września br. (PIĄTEK) - godz. 16.30. Na próbach dzieci powinny także mieć maseczki. Spowiedź dla dzieci i rodziców - 26 września br. (SOBOTA) od godz. 16.00. Spotkanie z rodzicami: 17 września (CZWARTEK) po wieczornej Mszy św.
•    Rodziców dzieci, które w tym roku rozpoczęły przygotowanie do I Komunii Świętej prosimy o pobieranie w kancelarii deklaracji i składanie wypełnionych deklaracji w kancelarii bądź u katechety do 26 września br.
•    Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: po I roku przygotowań - 23 IX (godz. 18.00 w kościele); uczniów od klas VI chcących rozpocząć przygotowanie - 30 IX (godz. 18.00  w kościele). Oba te spotkania rozpoczynają się Msza św.,
a po niej część organizacyjna. Wrześniowe spotkania dla kandydatów, którzy przyjmą sakrament bierzmowania 08 X według ustaleń z animatorami.
•    Bardzo serdecznie prosimy o uszanowanie godności cmentarza parafialnego (przejeżdżanie na rowerze, wprowadzanie psów). Prosimy także o niewrzucanie do kontenerów odpadów i śmieci przyniesionych spoza cmentarza!
•    Do wieczności odeszli: Śp. Henryk MARTUSZEWSKI (l. 66, zam. w Dziewkowicach, dawniej na os. Piastów Śl.); Śp. Adolf BABICZ (l. 79, zam. przy ul. Jankowskiego); Śp. Stanisława HAJDO (l. l. 68, zam. przy ul. Ludowej); Śp. Zofia KUTA (l. 90, zam. przy ul. Krakowskiej; pogrzeb we wtorek o godz. 14.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14550725
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4305
5716
10021
14500266
114338
246202
14550725

Twoje IP: 3.238.62.144
Czas: 2020-10-20 17:39:29