XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (20 września 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (20 WRZEŚNIA):   
•    Nabożeństwo niedzielne o godz. 17.30.
•    Na Górze św. Anny dożynki diecezjalne. Suma Dożynkowa o godz. 11.00.
•    Biskup opolski dyspensuje od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem. Podtrzymuje zniesienie ograniczenia liczby uczestników kultu religijnego wewnątrz kościołów i kaplic oraz uczestników pogrzebów, z zastrzeżeniem, że w procesji na cmentarz oraz w obrzędach na nim może uczestniczyć nie więcej niż 150 osób.
•    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy po-rządek przy przystępowaniu do Komunii św. Komunia Święta jest rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych.
•    "Bóg zapłać" ks. Danielowi i uczestnikom parafialnej pielgrzymki na Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego na Górę Św. Anny.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary zło-żone
w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.
•     „Gość Niedzielny” - wyłożony przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (21 WRZEŚNIA)

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (22 WRZEŚNIA):
•    O godz. 16.30 próba dzieci przed I Komunią św.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. PIO Z PIETRELCINY (23 WRZEŚNIA)
•    O godz. 16.30 próba dzieci przed I Komunią św.
•    Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po I roku przygotowań o godz. 18.00 (rozpoczęcie Mszą św., a dalsza część po jej zakończeniu w kościele.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (24 WRZEŚNIA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 spowiedź dla dzieci. Po Mszy próba Scholi Dziecięcej w domu katechetycznym.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI  (25 WRZEŚNIA):
•    O godz. 16.30 próba dzieci przed I Komunią św.
•    O godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w domu katechetycznym.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

SOBOTA –  DZIEŃ POWSZEDNI (26 WRZEŚNIA):
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym.
•    O godz. 16.00 spowiedź dla dzieci i rodziców przed I Komunią św.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    Wszystkich, niezależnie od wieku, którzy chcą swoim talentem ubogacać liturgię w naszej parafii, zapraszamy na próbę chóru w sobotę o godzinie 17.00.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (27 WRZEŚNIA):
•    Dzisiaj w naszej parafii kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii św., Msza św. z udzieleniem tego sakramentu o godzinie 13.00.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja w Obronie Życia.
•    Rodziców dzieci, które w tym roku rozpoczęły przygotowanie do I Komunii Świętej prosimy o pobieranie w kancelarii deklaracji i składanie wypełnionych deklaracji w kancelarii bądź u katechety do 26 września br.
•    Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: uczniów od klas VI chcących rozpocząć przygotowanie - 30 IX (godz. 18.00  w kościele). Oba te spotkania rozpoczynają się Msza św., a po niej część organizacyjna. Wrześniowe spo-tkania dla kandydatów, którzy przyjmą sakrament bierzmowania 8 X według ustaleń z animatorami.
•    Bardzo prosimy o uszanowanie godności cmentarza parafialnego (przejeżdżanie na rowerze, wprowadzanie psów). Prosimy o niewrzucanie do kontenerów odpadów i śmieci przyniesionych spoza cmentarza!
•    Do wieczności odeszli: Śp. Józef  PIEPRZYK (zam. w Niemczech); Śp. Zofia KUTA (l. 90, zam. przy ul. Krakowskiej). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14550431
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4011
5716
9727
14500266
114044
246202
14550431

Twoje IP: 3.238.62.144
Czas: 2020-10-20 16:45:28