XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (11 października 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (11 PAŹDZIERNIKA):   
•    XX Dzień Papieski. Schole Dominikańska i Dziecięca oraz Chór Canticum novum rozprowadzają papieskie kremówki (2 szt. - 8 zł, 4 szt. - 15 zł).
•    O godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•  Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej Mszy i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy osób w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz odczuwających wzmożoną obawę przez zakażeniem. W procesjach na cmentarz oraz w obrzędach na nim może uczestniczyć nie więcej niż 150 osób.
•    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Nawet zachowując dystans należy mieć zasłonięte usta i nos. Zachowajmy porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Komunia Święta jest rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych. Przypominamy, że hostię należy spożyć od razu po jej otrzymaniu, jeszcze na oczach księdza!
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone
w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•    Dziękujemy młodzieży i wszystkim, którzy przygotowali ją do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
•    Dziękujemy uczestnikom autokarowej parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę.
•    Prasa katolicka  jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 PAŹDZIERNIKA):
•     Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W Kancelarii Parafialnej można od poniedziałku składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypominki wyłożone będą w przedsionku kościoła i w kancelarii. W czasie nabożeństw za ++ odczytane zostaną także wypominki niewygłoszone w Wielkim Poście.

WTOREK – WSPOMNIENIE BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO, PREZBITERA (13 PAŹDZIERNIKA):
•    Po Mszy św. wieczornej Różaniec Fatimski. Nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (14 PAŹDZIERNIKA)
•    Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 18.00 Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników Oświaty z naszej parafii.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. TERESY OD JEZUSA, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA (15 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 spowiedź dla dzieci. Po Mszy św. próba Scholi Dziecięcej w salkach.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, GŁÓWNEJ PATRONKI ŚLĄSKA (16 PAŹDZIERNIKA):
•     W naszym kościele posiadamy ołtarz św. Jadwigi.
•    4. rocznica kanonizacji św. Jose Sancheza del Rio (1913-1928), uczestnika powstania Cristeros w Meksyku, mę-czennika. Dzięki naszemu mieszkającemu w Meksyku diakonowi Michałowi Domagale posiadamy relikwie Tego Świętego.
•    42. rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II.

SOBOTA –  WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO ANTIOCHEŃSKIEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA (17 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek w byłym klasztorze sióstr służebniczek przy ul. Parafialnej 2.
•    O godz. 10.00 zbiórka kandydatów i ministrantów w domu katechetycznym.
•    Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym o godz. 9.00 dla chłopców, a o 11.00 dla dziewczynek.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 17.00 próba chóru.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (18 PAŹDZIERNIKA):
•    Niedziela Misyjna. Gościć będziemy ks. Piotra WOJTALĘ, pochodzącego z Szymiszowa misjonarza z Boliwii. Ks. Piotr wygłosi Słowo Boże. Przed kościołem będzie możliwość materialnego wsparcia naszego Misjonarza.
•    Na wszystkich Mszach św. liczenie wiernych i przystępujących do Komunii św.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Jakubina PIENIAK (l. 92, zam. przy ul. Krakowskiej), Śp. Izabela SIODA (l. 51, zam. przy ul. Dąbrowskiego), Śp. Krzysztof SZCZEBLEWSKI (l. 58., zam. przy ul. M. Prawego), Śp. Aniela PIEKARCZYK (l. 91, zam. przy ul. Mostowej), Śp. Barbara KWIECIEŃ (l. 64, zam. przy ul. J. Rychla; pogrzeb we wtorek
o godz. 9.00), Śp. Łucja SAWICKA (l. 68, zam. przy ul. J. Rychla; pochówek we wtorek o godz. 11, Msza św. w środę o godz. 7.00), Śp. Andrzej BELCHNEROWSKI (l. 64, zam. przy ul. J. Rychla; pogrzeb we wtorek o godz. 13.00)
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14831618
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3959
7194
11153
14772894
3959
188878
14831618

Twoje IP: 35.153.39.7
Czas: 2020-12-01 11:59:54