XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (18 października 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (18 PAŹDZIERNIKA):   
•    Niedziela misyjna. Z powodu choroby nie będziemy gościć zapowiadanego misjonarza z Boliwii ks. Piotra Wojtalę.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    O godz. 17.30 różaniec.
•    Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej Mszy i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Od dziś tj. 17 października 2020 r. obowiązuje nowe ograniczenie liczby osób mogących brać udział w zgromadzeniach religijnych (1 osoba na 7 m2). Dla naszego kościoła parafialnego liczba ta wynosi – 158 wiernych, dla kościoła Bożego Ciała - 32 wiernych.
•    W dalszym ciągu obowiązuje dyspensa Biskupa Opolskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osoby z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem.
•    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Nawet zachowując dystans należy mieć zasłonięte usta i nos. Komunia Święta jest rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich wiernych, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Zawieszone zostają wszystkie spotkania formacyjne organizowane dla dzieci i młodzieży.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone
w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na misje. Dziękujemy za dary na stół plebanijny. Na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1123 PLN i 13 euro.
•    Odwołane jest dzisiejsze liczenie wiernych i przystępujących do Komunii Świętej.
•    Odwołane są listopadowe wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Tym samym kadencje aktualnych Rad zostają przedłużone aż do nowych dyspozycji w tej sprawie.
•    Zarządzenia dotyczące organizacji Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zostaną podane w późniejszym terminie.
•     Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W Kancelarii Parafialnej można składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypominki wyłożone są w przedsionku kościoła i w kancelarii. W czasie nabożeństw za ++ odczytane zostaną także wypominki niewygłoszone w Wielkim Poście
•    Prasa katolicka  jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 PAŹDZIERNIKA)

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA KANTEGO, PREZBITERA (20 PAŹDZIERNIKA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (21 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II, PAPIEŻA (22 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 spowiedź dla dzieci.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (23 PAŹDZIERNIKA)

SOBOTA –  DZIEŃ POWSZEDNI (24 PAŹDZIERNIKA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (25 PAŹDZIERNIKA):
•    Do wieczności odeszli: Śp. Barbara KWIECIEŃ (l. 64, zam. przy ul. J. Rychla); Śp. Łucja SAWICKA (l. 68, zam. przy ul. J. Rychla); Śp. Andrzej BELCHNEROWSKI (l. 64, zam. przy ul. J. Rychla).
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14831468
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3809
7194
11003
14772894
3809
188878
14831468

Twoje IP: 35.153.39.7
Czas: 2020-12-01 11:09:59