XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (25 października 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (25 PAŹDZIERNIKA):   
•    Do odwołania zawieszona jest Msza św. w szpitalu.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo różańcowe.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.
•    Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwy-kłymi warunkami.
•    W dalszym ciągu obowiązuje ograniczenie liczby osób mogących brać udział w zgromadzeniach religijnych (1 osoba na 7 m2). Dla naszego kościoła parafialnego liczba ta wynosi – 158 wiernych, dla kościoła Bożego Ciała - 32 wiernych.
•    W dalszym ciągu obowiązuje dyspensa Biskupa Opolskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osoby z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem.
•    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Nawet zachowując dystans należy mieć zasłonięte usta i nos. Komunia Święta jest rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych.
•    Na cmentarzach w czasie sprawowania kultu religijnego nie wyznacza się limitu osób, lecz obowiązuje zasada dystansowania się na odległość nie mniejszą niż 1,5 m oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich wiernych, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Zawieszone zostają wszystkie spotkania formacyjne organizowane dla dzieci i młodzieży.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    Odwołane są listopadowe wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Tym samym kadencje aktualnych Rad zostają przedłużone aż do nowych dyspozycji w tej sprawie.
•    W Kancelarii Parafialnej można składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypominki wyłożone są w przedsionku kościoła i w kancelarii. W czasie nabożeństw za ++ odczytane zostaną także wypominki niewygłoszone w Wielkim Poście
•    Prasa katolicka  jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (26 PAŹDZIERNIKA):

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 PAŹDZIERNIKA)

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA (28 PAŹDZIERNIKA)

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (29 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 spowiedź dla dzieci.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 PAŹDZIERNIKA):

SOBOTA –  DZIEŃ POWSZEDNI (31 PAŹDZIERNIKA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 LISTOPADA):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego.
•    O godz. 16.00 w kościele parafialnym nabożeństwo za spoczywających na strzeleckich cmentarzach. W związku z niemożnością zachowania reżimu sanitarnego nie odbędą się nabożeństwa z procesjami na cmentarzu komunalnym i parafialnym.
•    Kolekta na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    7 listopada odwiedziny chorych i starszych parafian (tylko za wiedzą i zgodą najbliższej rodziny).
•    W dniach 2-8 listopada o godz. 17.15 w kościele parafialnym różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
•    Zatroszczmy się o groby naszych zmarłych, ale również o ich zbawienie. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. W roku 2020 odpust zupełny za zmarłych można uzyskać pod innymi warunkami niż zwykle. Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze bądź z uwagi na brak możliwości udania się na cmentarz modlą się za zmarłych, łącząc się z nimi jedynie duchowo, zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, a także odpust zupełny, ustanowiony 2 listopada z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz" i „Wierzę w Boga”, obowiązują w tym roku na terenie Diecezji Opolskiej przez cały listopad. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład jutrznię i nieszpory brewiarzowego oficjum za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii, zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo też wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
•    Dziękujemy za utrzymanie porządku na cmentarzu parafialnym. Śmieci z cmentarza prosimy składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Ewa BACZYŃSKA (l. 77, zam. przy ul. Jankowskiego); Śp. Urszula POTEMPA (l. 71, zam. przy ul. Moniuszki); Śp. Henryka DUDZIAK (l. 87, zam. przy ul. Asnyka); Śp. Piotr PAŹDZIOR (l. 43, zam. przy ul. Kozielskiej; pogrzeb we wtorek (27 X) o godz. 10.30); Śp. Władysław DRUŻ (l. 89, zam. w DPS Strzelce Opolskie; pogrzeb we wtorek (27 X) o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek ….
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14831691
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4032
7194
11226
14772894
4032
188878
14831691

Twoje IP: 35.153.39.7
Czas: 2020-12-01 12:21:55