NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (10 stycznia 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (10 STYCZNIA):    
•    Koniec okresu Narodzenia Pańskiego.
•    Kolekta na potrzeby parafii.  
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo kolędowe.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, (w naszym kościele parafialnym – 74 osoby, w kościele Bożego Ciała – 15 osób) zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Zobowiązuję wiernych do zakrywania ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego częścią odzieży, ma-ską, maseczką bądź przyłbicą. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Siostrom Wspólnoty Błogosławieństw dziękujemy za organizację adoracji w Pierwszy Czwartek Miesiąca.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone
w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•     Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (11 STYCZNIA):
•    Początek pierwszej części okresu zwykłego.
•    W dalszym ciągu odprawiamy Msze św. kolędowe za Mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy. Plan w Informatorze, gablocie i na stronie internetowej parafii.
•    7. rocznica konsekracji biskupa Rudolfa PIERSKAŁY.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 STYCZNIA)

ŚRODA – WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY (13 STYCZNIA):
•    26. rocznica śmierci naszego proboszcza ks. prał. Jerzego STELLMANNA. Msze św. w Jego intencji o godz. 7.00 i 18.00.
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (14 STYCZNIA)

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (15 STYCZNIA):
•       Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
•    O godz. 19.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do kościoła parafialnego na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (16 STYCZNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

II NIEDZIELA ZWYKŁA (17 STYCZNIA):
•    Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
•    Kolekta na potrzeby Parafii.
•    W sobotę 23 I 2021 r. odwiedzimy chorych i starszych parafian (tylko za wiedzą i zgodą najbliższej rodziny). Prosimy o zgłoszenia w kancelarii.
•    Cały rok 2021 w Kościele powszechnym przeżywany będzie jako Jubileuszowy Rok Jakubowy. W Santiago de Compostela, a także w wybranych kościołach stacyjnych na całym świecie, czciciele św. Jakuba będą mogli zyskiwać odpust zupełny do 31 grudnia 2021 r. Informujemy, że zgodnie z decyzją Penitencjarii Apo-stolskiej na terenie diecezji opolskiej kościołami stacyjnymi będą: Bazylika Mniejsza św. Jakuba i Agnieszki w Nysie, kościół św. Jakuba w Raciborzu (filia kościoła farnego) oraz kościół św. Jakuba w Skorogoszczy. Zachęcamy wiernych do pielgrzymowania do w/w świątyń.
•    Od 1 stycznia br. wszystkie odpady muszą być segregowane. Dotyczy to także naszego cmentarza parafialnego. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian i gości związanych z tym miejscem o dostosowanie się do tego przepisu. Inaczej odpady nie będą odbierane.
•    Wszystkich, którzy nabyli drzewka choinkowe w doniczkach i nie mają pomysłu na ich dalsze zagospodarowanie, prosimy o przekazanie ich na rzecz parafii. Zostaną posadzone w odpowiednim miejscu z my-ślą o dekoracji kościoła w przyszłości.   
•    W gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii oferta Ośrodka Skowronek w Głuchołazach, który wznawia rehabilitację leczniczą. Godną uwagi ofertą jest komercyjna rehabilitacja lecznicza dla osób po przejściu choroby Covid-19.
•    24 I o godz. 17.00 w kościele parafialnym odbędzie się 4. Parafialne Kolędowanie (zostało przełożone z 26 XII). Chętnych do tworzenia go parafian i gości zachęcamy do zapisów w zakrystii lub ks. Daniela.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Adolf SZOPA, nasz długoletni kościelny  (l. 81, zmarł w DPS Szymiszów, zam. dawniej przy ul. Mostowej); Śp. Michał WINNIK (l. 72, zam. przy ul. Grunwaldzkiej); Śp. Hildegarda LECHOWICZ (l. 82, zam. przy ul. Krakowskiej); Śp. Józef  GIENDAŻ (l. 89, zam. przy ul. Okrężnej); Śp. Jan NOWAK (l. 83, zam. dawniej przy ul. Kozielskiej, pogrzeb we wtorek 12 I o godz. 9.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS/czasowo zawieszona). Niedziela: 6:45 (niemiecka/czasowo zawieszona), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15442940
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4294
7335
77051
15320775
210432
191110
15442940

Twoje IP: 3.235.11.178
Czas: 2021-02-27 18:01:08