Czas pandemii narzuci nową religię?

Pandemia koronawirusa jest dla niektórych europejskich i amerykańskich organizacji pozarządowych okazją do działań na rzecz ożywienia tubylczych wierzeń religijnych Ameryki Łacińskiej - uważa Antonio Borda z brazylijskiego portalu katolickiego Gaudium Press. Według niego celem poczynań tych instytucji jest „wyrwanie z serca naszego kontynentu chrześcijaństwa lub stworzenie monstrualnego synkretyzmu miejscowych wierzeń i elementów chrześcijańskich jakby szukając nowej religii z kultem Wspólnego Ojca i Pachamamy".
Zdaniem autora artykułu setki tysięcy dolarów inwestuje się w tego rodzaju projekty, gdy nadal mówi się o dzieciach umierających z głodu, o braku wody, energii, lekarstw, pomocy lekarskiej i innych priorytetach życiowych, łącznie z nauką czytania i pisania oraz wykształceniem wyższym lub przynajmniej technicznym.
W sytuacji, gdy liczby powołań kapłańskich i zakonnych spadają w zatrważającym tempie i niewiele czyni się, aby stworzyć sprzyjający im klimat, kulty tubylcze i afroamerykańskie są coraz bardziej chronione i finansowane przez państwa. Otrzymują one pomoc od bogatych instytucji prywatnych, aby ministerstwa oświaty i kultury w tych krajach umacniały te praktyki, nazywane „pierwotnymi” - uważa Borda. W tym samym kierunku działają też zespoły rockowe, które już zdążyły na trwale zaszczepić młodym kulty satanistyczne za pośrednictwem muzyki Black Metal w czasie koncertów, finansowanych lub dotowanych przez potężne spółki prywatne.
Niektóre konstytucje krajów Ameryki Łacińskiej głoszą, że nie będą strzegły żadnego szczególnego wierzenia religijnego. Jednakże ich rządy czynią wszystko, aby odradzały się tubylcze uczucia religijne, nie zaprzestając zarazem niszczenia świadectwa chrześcijańskiego, jak to dzieje się obecnie z obalaniem pomników tych, którzy przynieśli na ten kontynent kulturę europejską. Nie ulega też wątpliwości, że wkrótce rozpoczną się podpalenia i zajmowanie kościołów oraz zabójstwa duchownych i wiernych świeckich – przestrzegł Borda.

[Internetowy Dziennik Katolicki 10 VII 2020, 11 VII 2020]

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Twoje IP: 3.92.74.105
Czas: 2020-09-21 00:22:05