„Gość Niedzielny” wstrzymuje kolportaż parafialny

"Gość Niedzielny" od przyszłej niedzieli (22 marca) nie będzie kolportowany w kościołach - informuje wydawca tygodnika, Instytut Gość Media. To efekt szerzącej się pandemii koronawirusa i zachęty metropolity katowickiego, by niedzielną liturgię przeżywać w swoich domach.
Regularni czytelnicy 'Gościa Niedzielnego' zostali w miniony weekend bez gazety. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego wielu wiernych uczestniczyło w transmisjach Mszy św. w swoich domach. I w związku z tym nie zakupiło aktualnego numeru 'Gościa', który dostępny był w parafiach. - Ale nie wszystko jeszcze jest stracone - powiedziała diecezjalnemu Radiu eM Wiesława Dąbrowska-Macura, zastępca redaktora naczelnego gazety. - Okazuje się, że "Gościa Niedzielnego" można jeszcze dostać idąc na modlitwę do swojej parafii. Nr 11/2020 naszego tygodnika w pełnym nakładzie trafił do kościołów, ale dużo mniej osób mogło go zakupić - tłumaczy Dąbrowska-Macura. - My jednak poprosiliśmy księży proboszczów, by "Gościa Niedzielnego" wyłożyli na stałe do sprzedaży, bo przecież kościoły zamknięte nie są. Ludzie przychodzą na modlitwę i mogą wtedy zaopatrzyć się w tygodnik - mówi.
Jak przyznaje redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego", ks. Adam Pawlaszczyk, teraz, w kolejny weekend, trzeba szukać nowych form dotarcia do odbiorcy. - Planujemy kilka akcji zatytułowanych np. < >, będziemy się starali przede wszystkim zaistnieć w Internecie z pełną zawartością gazety po to, żeby ją można było z pliku w formacie PDF starszym osobom wydrukować - zapewnia.
Bieżące wydanie „Gościa” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy, czyli w kioskach, salonikach prasowych, czy na stacjach benzynowych. Od najbliższego czwartku najnowsze e-wydanie "Gość Niedzielny" będzie udostępnione czytelnikom całkowicie za darmo. Każdy będzie mógł po założeniu konta i zalogowaniu przeczytać to wydanie on-line lub pobrać je na aplikację "Gościa Niedzielnego". To wydanie – będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie sklep.gosc.pl. Cena wydania PDF to 3 zł. Jak informuje wydawca - nadal istnieje możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej.

[Internetowy Dziennik Katolicki 18 III 2020, 19 III 2020]

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Twoje IP: 3.235.137.159
Czas: 2020-09-20 03:55:19