Artykuły

Medytacje na każdy dzień, Czwartek - 11 kwietnia

Czwartek, 11 kwietnia
J 3,31-36

Z niezmierzonej obfitości udziela mu Ducha. (J 3,34)

  Czy czujesz się zbudowany, czytając żywoty świętych, którzy dokonywali wspaniałych rzeczy w imię Pana? Czy poruszają cię historie pierwszych chrześcijan, którzy modlili się nad chorymi, a ci odzyskiwali zdrowie? Może nawet miałbyś Ochotę ich naśladować, ale szybko tracisz entuzjazm. „Nie wiem, co mów  ić. Nie mam odpowiednich charyzmatów. Nie wiem, jak to się robi."
   Jeśli tak, to dzisiejsza Ewangelia jest dla ciebie, gdyż mówi ci ona jasno i wyraźnie, że Bóg udziela każdemu z nas Ducha Świętego. Co więcej, nie udziela nam On zaledwie odrobiny Ducha ani nie daje jednym mało, a innym więcej. Każdy z nas ma całego Ducha Świętego, tego samego Ducha, który podniósł Jezusa z martwych.
   Co to oznacza? Twoje marzenia o tym, że ktoś bliski powróci do Pana, mogą się ziścić. Cuda naprawdę są możliwe. Przemiana serca, przebaczenie, nawrócenie -jest realna szansa na to wszystko!
   Życie w Duchu Świętym zaczyna się, gdy budzisz się i co rano powtarzasz sobie: „Mam w sobie Ducha Świętego". Stopniowo poczucie bezradności ustępuje wierze i ufności w to, co Pan może dokonać w tobie i poprzez ciebie.
   Po prostu zacznij. Spróbuj na przykład podzielić się z kimś w pracy tym, co Bóg czyni w twoim życiu. Nie musisz tego zrobić w sposób doskonały - zwłaszcza za pierwszym razem - ale pamiętaj, że z czasem będzie szło ci coraz łatwiej. A może wraz z inną osobą z twojej grupy parafialnej odwiedzisz kogoś chorego i zaproponujesz mu wspólną modlitwę o uzdrowienie? Nie zniechęcaj się też, jeśli nie uda ci się to za pierwszym razem. Nauka współpracy z Duchem Świętym wymaga czasu. Pamiętaj, że On żyje w tobie w całej pełni i czyni cię narzędziem swojej łaski.

„Panie, wierzę, że Twój Duch żyje we mnie. Udziel mi odwagi, abym stawiał kolejne kroki w wierze. Pragnę być narzędziem Twojej łaski dla tych, których mi dajesz."

[Słowo wśród nas. Medytacje na każdy dzień 4(2013), s. 27n.]

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11612120
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2913
6102
13672
11567413
116806
145286
11612120

Twoje IP: 54.243.26.210
Czas: 2019-06-26 15:52:10