Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

V NIEDZIELA WIELKANOCNA (28 KWIETNIA 2024)

• W tym roku 50-lecie istnienia obchodzi Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu. Z tej racji gościmy w naszej parafii - ze Słowem Bożym – dyrektora tej instytucji ks. prof. Grzegorza POŹNIAKA, jego zastępczynię – p. dr Ewelinę SZENDZIELORZ oraz pracownicę Biura DIMK – p. Oliwię KRAFT. Działalność tej diecezjalnej jednostki można będzie wesprzeć nabywając publikacje szkoły (m.in. bajki dla dzieci o wartościach chrześcijańskich) oraz złożyć ofiarę do puszek.
• O godz. 17.30 Nieszpory niedzielne.
• Przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia „Gościa Niedzielnego”.
• Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Parafii i za dary na stół plebanijny.

PONIEDZIAŁEK - ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA, PATRONKI EUROPY (29 KWIETNIA 2024)

• Zgodnie z sugestią Księdza Biskupa Andrzeja – ks. proboszcz udaje się na miesięczne leczenie i wypoczynek do sanatorium. Z tej racji kancelaria parafialna rano czynna tylko we wtorki i czwartki. Dyżury wieczorne – normalnie.
• O godz. 17.30 w kościele – Różaniec. Po Różańcu w domu katechetycznym spotkanie na temat naszej wiary i wspólnoty Kościoła Świętego. Zaprasza Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego. Szczegóły na plakacie.

ŚRODA - DZIEŃ POWSZEDNI (1 MAJA 2024)

• Początek Nabożeństw Majowych – codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. W zakrystii jest lista, na którą mogą zapisać się grupy parafialne chętne do ich animowania.
• W Jemielnicy Diecezjalne Święto Rodziny i Jarmark Cysterski.

CZWARTEK - WSPOMNIENIE ŚW. ATANAZEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (2 MAJA 2024)

• W maju nie będzie Mszy św. szkolnych. Uczniów zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
• O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu marca i w kwietniu 2024 r.
• O godz. 19.00 w domu Sióstr Błogosławieństw Nabożeństwo Pierwszego Czwartku ze św. Maksymilianem Kolbe.
• O godz. 18.30 w domu katechetycznym próba chóru.

PIĄTEK - UROCZYSTOŚĆ NMP, KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (3 MAJA 2024)

• O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
• O godz. 18.00 Msza św. w intencji tegorocznych Maturzystów.
• Kancelaria nieczynna.

SOBOTA - WSPOMNIENIE ŚW. FLORIANA, MĘCZENNIKA. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (4 MAJA 2024)

• Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
• O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała Nabożeństwo I Soboty Miesiąca.
• O godz. 16.00 w domu katechetycznym próba chóru.
• O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
• O godz. 16.00 - Sołtys i Rada Sołecka Suchych Łanów - zapraszają na festyn z okazji święta patronalnego – św. Floriana, męczennika (plac św. Floriana).

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (5 MAJA 2024)

• O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci (w maju 2023 r.).
• O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
• Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
• O godz. 16.00 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na Suchych Łanach.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe w kościele.
• Próby dla dzieci przed I Komunią Świętą: 6 V br. (poniedziałek) godz. 16.00, zbiórka pod domem katechetycznym; 10 V br. (piątek), godz. 16.00, zbiórka pod domem katechetycznym. Pierwsza Spowiedź przed I Komunią Świętą dla rodziców i dzieci – odbyła się 11 V br. (sobota). Dzieci otrzymały drewniane krzyżyki (na albę komunijną). Szczegóły w późniejszym terminie.
• Ze względu na nieobecność proboszcza rocznica I Komunii Św. odbędzie się w niedzielę 2 VI br. o godz. 10.15. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
• 8-9 VI br. w domu Sióstr Błogosławieństw spotkanie „24 godziny dla Jezusa”. Szczegóły na plakacie.
• Powiat Strzelecki w porozumieniu z gminami realizuje zadania z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji. Listę w formie pdf można pobrać z BIP-u Powiatu Strzeleckiego z zakładki – Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców Powiatu Strzeleckiego.
• Odwiedziny starszych i chorych Parafian w sobotę (11 V) od godz. 8.30.

Do wieczności odeszli: Śp. Józef JANOSZKA (l. 87, zam. zam. przy ul. Jankowskiego); Śp. Mirosław STANISZEWSKI (l. 67, DPS Szymiszów ); Śp. Andrzej KRYCZKA(l. 65, DPS Szymiszów ), Śp. Agnieszka GRUSZKA (l. 98, zam. przy ul. Kozielskiej); Śp. Rafał PIĘCIORAK (l. 46, zam. Gliwice, daty pogrzebu jeszcze nie ustalono). Wieczny odpoczynek…