Kilka uwag organizacyjnych

  • W czasie marszu Pielgrzym ma ze sobą: doku­ment tożsamości i kartę Pielgrzymkową, „Drogę do Nieba”, różaniec, śpiewnik, jedzenie na cały dzień, kubek i łyżkę, coś od deszczu, czapeczkę od słońca, spirytus salicylowy i talk do pielęgna­cji nóg, bandaż, watę, ewentualnie stale używane lekarstwa (Pielgrzymkowa Służba Medyczna nie jest Apteką!). Prosimy także koniecznie zabrać ze sobą książeczkę zdrowia.
  • Pamiętajmy również o wygodnych butach i wełnianych skarpetach.
  • Bagaż trzeba solidnie spako­wać, opisać /nazwisko, grupa, kolor/ i zabezpie­czyć przed deszczem. Do bagażu jest przypięty żeton z numerem - trzeba go pilnować, gdyż za zgubione żetony trzeba zapłacić. Bagaże są przewożone oznakowanymi samochodami - zapamiętaj swój.
  • Zachęcamy także, aby zabrać ze sobą koszulkę w kolorze znaczka grupy, z którą będziemy pielgrzymować. Chcemy założyć je w sobotę, w czasie wejścia na jasnogórski szczyt.
  • Wszyscy zabie­ramy ze sobą Chrześcijańską radość, uśmiech dla Bliźniego, spory zapas słów: „dziękuję”, „przepraszam”, a nade wszystko Boga w sercu przez łaskę uświęcającą.

Szczęść Boże!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12818627
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2088
5087
12069
12772902
112301
167057
12818627

Twoje IP: 34.204.183.113
Czas: 2020-02-26 13:24:02