Duchowe pielgrzymowanie

Drogi Bracie i Siostro!!!

Zapraszamy także na pielgrzymi szlak przez duchowe uczestnictwo.

Wiemy jak wielkie pragnienie znajduje się w Twoim sercu, wiemy także, że z różnych powodów (wiek, choroba, praca, małe dziecko... ) nie możesz podjąć pątniczego trudu. Pamiętamy o Tobie, ale nie ukrywamy, że również liczymy na Ciebie i potrzebujemy Twojej pomocy. Pamiętaj o nas w swoich modlitwach. Ofiaruj trud codziennego dnia także w tych intencjach, w których my modlimy się w czasie pielgrzymowania. Spotkajmy się codziennie w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Niech wspólnota modlitwy wyzwala w nas miłość do Boga, który jest Ojcem, a jednocześnie niech będzie łącznikiem między nami.

W duchowej pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto w dniach 17 - 22 sierpnia:

  • Będzie codziennie (w miarę możliwości) uczestniczył w Eucharystii;
  • Codziennie odmówi część Różańca św. lub inną modlitwę;
  • Każdy dzień przeżyje z konkretną intencją wynagradzającą, pokutną lub błagalną;
  • Codziennie odmówi modlitwę pielgrzyma.

Każdego dnia Pielgrzymowania odprawiana jest Msza św. w intencji wszystkich duchowych pielgrzymów i spraw przedstawianych przez nich Matce Bożej.

Jak zostać duchowym pielgrzymem?

Jeśli chcesz być duchowym pielgrzymem istnieje możliwość kontaktu z duszpasterzami naszej grupy (wysłać SMSem intencje do modlitwy)  pod numerem telefonu komórkowego 0 781 671 334 (sieć Plus)
 
Modlitwa Pielgrzyma

Wszechmogący Wieczny Boże Ty niegdyś dla błądzącego ludu po pustyni byłeś wodzem i drogą, otaczaj opieką tych wszystkich, którzy podjęli się trudu pieszej pielgrzymki, dopomóż by szczęśliwie powrócili do domów. Najlepszy nasz Ojcze, Ty przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym prowadzisz do siebie Swój Kościół Pielgrzymujący na ziemi, dozwól abyśmy Ciebie szukali ponad wszystko, zawsze kroczyli w naszej ziemskiej pielgrzymce drogą Twoich przykazań. Panie nieba i ziemi Ty nam dałeś Najświętszą Marię Pannę jako wzór do naśladowania. Spraw abyśmy w Nią wpatrzeni, postępowali drogą nowego życia. Amen
 

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12818745
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2206
5087
12187
12772902
112419
167057
12818745

Twoje IP: 34.204.183.113
Czas: 2020-02-26 13:53:52