Franciszkański Zakon Świeckich

2Regułą życia franciszkanów świeckich jest zachowywać Ewangelię Pana naszego Jezusa Chrystusa naśladując św. Franciszka z Asyżu. Historycznie jest Trzecim Zakonem Franciszkańskim. Nową Regułę dla Franciszkańskich Zakonów Świeckich zatwierdził papież Paweł VI w 1978r. Nasza wspólnota jest erygowana (założona ) kanonicznie przez prowincjała Zakonu Braci Mniejszych we Wrocławiu, a opiekę duchową nad naszą wspólnotą sprawuje Pierwszy Zakon Franciszkański (OFM) poprzez asystenta. Jesteśmy wspólnotą- rodziną ukierunkowaną w stronę Boga i ludzi. Chcemy żyć Ewangelią w łączności z Kościołem. Jesteśmy braćmi i siostrami zakonu św. Franciszka (tak w kontaktach wzajemnych zwracamy się do siebie) i realizujemy swoje powołanie żyjąc w rodzinie, troszcząc się o to, by żyć wśród ludzi szlachetnie i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki wobec Kościoła i społeczeństwa. Staramy się znaleźć czas na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, słowem, czynem i życiem świadczyć o swojej wierze. Franciszkański Zakon Świeckich jest jedną z dróg do osiągnięcia życia wiecznego-nieba. Taki jest nasz cel! Przez ciągłe nawracanie się i pokutę dążymy do miłości doskonałej. Czujemy się odpowiedzialni za pokój na świecie. W kontaktach wzajemnych pozdrawiamy się słowami „Pokój i dobro", na które odpowiada się „Zawsze i wszędzie". Chcemy nieść radość, pokój i nadzieję w każdej sytuacji. Chcemy okazywać szacunek dla innych, szerząc franciszkańskie braterstwo. Chcemy widzieć dobro w każdym człowieku, a zło zwyciężać dobrem.

Wspólnota nasza spotyka się na zebraniach modlitewnych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kościele p.w. Bożego Ciała. (Wyjątkowo w innych terminach.)


Może jest to droga dla Ciebie? Warunki jakie musisz spełnić to: życie w łączności z Kościołem, wyznanie wiary katolickiej, chrzest, bierzmowanie, życie w związkach sakramentalnych, dobra opinia moralna(którą wystawia ks. proboszcz) oraz okazywanie wyraźnie oznak powołania. Kandydaci powinni posiadać możliwości fizyczne, intelektualne i psychiczne.

 

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12157517
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5742
5085
10827
12108081
80717
144305
12157517

Twoje IP: 35.175.191.168
Czas: 2019-10-15 21:17:08