Witamy na stronie parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Wspólnoty parafialne

Fulltext alt text

Odnowa w Duchu Świętym

Wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym „Emaus" istniejąca przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich.

Jesteśmy grupą modlitewną należącą do ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Naszą wizją jest bycie wspólnotą, która prowadzi ludzi do Chrystusa, tworzy głębokie relacje, daje przestrzeń do zaangażowania się i wzrostu w wierze – chcemy być świadkami Chrystusa każdego dnia!
Chcemy pogłębiać i umacniać swoją wiarę, dzielić się nią z innymi, razem modlić się i odkrywać radość bycia chrześcijaninem. Jest nas około 20 osób, w różnym wieku, różnego stanu, reprezentujących różne zawody, pochodzących z parafii Strzelec Opolskich i okolic. Spotykamy się raz w tygodniu, na wspólnej modlitwie oraz na rozważaniu Słowa Bożego. Staramy się żyć w stanie łaski uświęcającej i świadczyć o Jezusie naszym codziennym życiem: w rodzinach, w miejscach pracy, parafiach. Jesteśmy grupą otwartą i zapraszamy wszystkich, którzy poszukują Boga, chcą doświadczyć Bożej miłości i czerpać radość z wiary, która jest darem Boga dla człowieka. Dbamy o swój rozwój duchowy i formację uczestnicząc w rekolekcjach diecezjalnych i poza diecezją, seminariach, kursach, dniach skupienia, czuwaniach oraz pielgrzymkach.
Obecnie wspólnotą opiekuje się ksiądz Paweł Lisoń, a świeckim liderem jest Joanna Kmiecik. W prowadzeniu wspólnoty pomagają animatorzy: Teresa Derkowska, Wojciech Kmiecik, Kazimierz Krapa, Monika Krapa, Marek Łabuda, Sybilla Łabuda, Justyna Niemczyk, Adam Tworek, Joanna Wrzeszcz - Karpiel, Agata Zalejska.

Miejsce spotkań

dom katechetyczny i kościół pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Op.

Czas spotkań

piątki o godz. 19.00

Posługi przez nas podejmowane:

• Służymy wszystkim potrzebującym modlitwą wstawienniczą w drugi poniedziałek każdego miesiąca od godz. 19.00. w domu katechetycznym.
• W każdy czwartek przed mszą świętą wieczorną o godz. 17.30 prowadzimy różaniec w intencji młodego pokolenia.
• Posługujemy podczas mszy świętej w pierwszy piątek miesiąca.
• Włączamy się w modlitwę w intencji miasta i jego mieszkańców Koronką do Miłosierdzia Bożego w środę przed wieczorną mszą świętą.
• Członkowie wspólnoty posługują w Bractwie Więziennym.
• Wspólnie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich modlimy się oraz spędzamy czas na rozmowie i budowaniu relacji.
• Angażujemy się w dzieła ewangelizacji, między innymi: Seminaria Odnowy Wiary, spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej.
• Wspieramy modlitewnie msze święte z modlitwą o uzdrowienie, które odbywają się co dwa miesiące w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

Kontakt ze wspólnotą

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Portfolio banner

Kontakt

  • ul. Kołłątaja 9, 47-100 Strzelce Opolskie
  • parafia@parafia-strzelce.pl
  • +48 77 461 24 42
  • PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600