Nowenna w intencji Ojczyzny

Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia. „Akcja 21:20”

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, w związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, prosi wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. W nawiązaniu do tej prośby, biskup Andrzej Czaja zaprasza wszystkich Diecezjan do włączenia się w nowennę, której towarzyszy hasło „Akcja 21:20”, przez wspólną modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach, wspólnotach duszpasterskich i rodzinach naszej diecezji. Nowenna rozpocznie się w sobotę 16 marca, a zakończy się w niedzielę 24 marca. Modlitwę nowenny należy odmawiać o godz. 21.20 (modlitwa jest zanoszona w łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, dlatego jest odmawiana po Apelu Jasnogórskim, czylil ok. godziny 21.20) oraz po każdej Mszy św. sprawowanej w parafii. Indywidualnie nowennę można odmawiać także w dowolnym momencie dnia. Układ modlitwy jest bardzo prosty, bowiem wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz dowolną modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Szczegółowe intencje na poszczególne dni są następujące:
16 marca „o odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków”;
17 marca „o pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną”;
18 marca „o zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski”;
19 marca „o odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin”;
20 marca „o siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania”;
21 marca „o światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny”;
22 marca „o prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych”;
23 marca „o szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej”;
24 marca „o pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.
Wszelkie informacje dotyczące nowenny znajdują się na stronie: www.nowenna2120.pl.