Ogłoszenia Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (19 MAJA 2024)

• Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.
• O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja kształtowana przez obrońców życia.
• Bóg zapłać także za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny). Panu Adrianowi Pawełek dziękujemy za dostarczenie chlebów dla dzieci komunijnych. Dziękujemy dzieciom komunijnym, rodzicom i katechetom za przygotowanie, udział i zaangażowanie w dniu samej uroczystości i w Białym Tygodniu. Dziękujemy także dzieciom komunijnym za złożone ofiary na rzecz misji.
• Ks. Wolfgang i ks. Łukasz dziękują za złożone życzenia w rocznicę święceń. Ks. Wolfgang dziękuje także wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przebiegu zjazdu jego rocznika święceń.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe w kościele
• Kolekta remontowo-inwestycyjna.
• Przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA (20 MAJA 2024)

• Rozpoczęcie II części Okresu Zwykłego w liturgii.
• Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
• Diecezjalny dzień modlitw rolników o błogosławieństwo Boże w pracy; nasi rolnicy są zaproszeni na godz. 10.00 do Kamienia Śl.
• Dodatkowa Msza Św. o godz. 9.00.
• Kancelaria parafialna z racji święta nieczynna.

WTOREK – ŚW. JANA NEPOMUCENA (20 MAJA 2024)
ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (15 MAJA 2024)

• O godz. 19.30 w domu katechetycznym spotkanie dla młodzieży po bierzmowaniu. Zapraszamy wszystkich chętnych.

CZWARTEK – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA (23 MAJA 2024)

• 9. rocznica święceń kapłańskich ks. Kamila BANI. Msza w jego intencji o godz. 18.00
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe dla dzieci i młodzieży szkolnej, z tego powodu w maju nie będzie Mszy szkolnej.
• Ze względu na nieobecność proboszcza – rocznica I Komunii Św. odbędzie się w niedzielę 2 VI br. o godz. 10.15. Spotkanie dla rodziców dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Św. w czwartek (23 V) po Mszy wieczornej ok. godziny 18.30.
• O godz. 18.30 w domu katechetycznym próba chóru.

PIĄTEK – NMP WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH (24 MAJA 2024)

• O godz. 13.00 w kościele parafialnym Msza Św. w intencji wszystkich strażaków, emerytów oraz ich rodzin z okazji Dnia Strażaka.
• Po Mszy wieczornej adoracja w ciszy. Zaprasza Katolicka Odnowa w Duchu Świętym.

SOBOTA - DZIEŃ POWSZEDNI (25 MAJA 2024)

• O godz. 16.00 w domu katechetycznym próba chóru.
• O godz. 16.00 Sołectwo oraz Świetlica zapraszają na Piknik Rodzinny który odbędzie się na boisku na Nowej Wsi.
• Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
• O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci MB Królowej Pokoju.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (26 MAJA 2024)

• Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres komunii wielkanocnej.
• O godz. 13.30 Nabożeństwo majowe przy kapliczce w Nowej Wsi, po nabożeństwie o godz. 14.00 Msza św. Następnie Sołectwo Nowa Wieś zaprasza na dalszą część pikniku rodzinnego.
• O godz. 15.00 nabożeństwo majowe przy kapliczce na Podborzanach w intencji mieszkańców Podborzan, Adamowic, Farskiej Kolonii, Rozmierki i gości.
• O godz. 17.30 nabożeństwo majowe w kościele parafialnym.
• Kolekta na potrzeby parafii
• O godz. 18.00 Msza św. za żyjące i zmarłe mamy.
• W maju kancelaria parafialna czynna do południa tylko we wtorki i czwartki, dyżury popołudniowe o normalnych godzinach.
• Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu jako ministrant. Kandydatów zapraszamy do zakrystii przed nabożeństwami majowymi
• W piątek 24 maja, w godzinach 19.00 - 21.30 odbędzie się w parafii pw. Chrystusa Króla w Kadłubie Seminarium Odnowy Wiary. W programie: krótkie, dynamiczne nauczania. oprawa muzyczna, świadectwa
• 1 VI (sobota) Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego organizuje wyjazd do Częstochowy na Pielgrzymkę Żywego Różańca. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafii na Osiedlu.
• Informujemy, iż wszelkie formalności odnoście grobów na cmentarzu parafialnym (opłaty, przekazywanie grobów) są załatwiane w kancelarii parafialnej. W ostatnim czasie doszły do nas głosy parafian jakoby jakieś nieznane osoby w imieniu parafii próbowały wyłudzić opłaty za groby nachodząc parafian w domach. Informujemy także, iż nikt nie został upoważniony przez parafie do takich czynności. Prosimy o rozwagę i czujność.
• Do wieczności odeszli: śp. Manfred SZNAJDRZIK (l. 81, ul. Wawrzyńca Świerzego); śp. Rafał PIĘCIORAK (l. 46, Gliwice, dawniej ul Jordanowska); śp. Gertruda URBANCZYK (l. 88, ul. Wawrzyńca Świerzego); śp. Józef ŁATEK (l. 76, ul. Krakowska; pogrzeb: wtorek o godz. 9.00). Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych, pokoju serca, dużo zdrowia na nowy tydzień. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Bożej Śnieżnej oraz św. Wawrzyńca.