Ogłoszenia I Niedziela Adwentu 3.12.2023

I NIEDZIELA ADWENTU (3 GRUDNIA)

• Początek nowego roku kościelnego i okresu Adwentu. Rozpoczynamy realizację programu duszpasterskiego zaty-tułowanego «Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła».
• Przepraszamy za błędną intencję Mszy św. za ++ w 1. rocznicę śmierci podaną w ostatnich Informatorach.
• O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
• O godz. 15.00 przy kapliczce na Podborzanach Msza św. za żyjących i ++ mieszkańców Farskiej Kolonii, Rozmierki, Adamowic i Podborzan.
• O godz. 17.15 nabożeństwo-spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. (prosimy dzieci o przyniesienie lampionów adwentowych). W trakcie nabożeństwa błogosławieństwo wieńców adwentowych.
• Od poniedziałku codziennie, z wyjątkiem niedziel, zapraszamy na Msze św. roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00). W tym roku hasłem rorat będą słowa: „FRANCISZKOWY PLAC BUDOWY”. Zachęcamy dzie-ci do brania udziału w procesji z lampionami. Nie będzie Mszy św. szkolnych. Zachęcamy również do przygo-towywania przez dzieci „serduszek” z zapisanymi dobrymi uczynkami. Najpiękniejsze prace będą później ozdobą bożonarodzeniowego wystroju kościoła. Jak co roku będzie możliwość losowania nagród.
• W czwartki i piątki Adwentu tu w kościele o godz. 19.30 – RORATY OSTATNIE W MIEŚCIE.
• CKZiU w Strzelcach Op. zaprasza na kiermasz, zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych i środków czystości dla dzieci w instytucjach prowadzonych przez Siostry Służebniczki (DMD oraz ochronka w Krysowicach). Na kiermasz zaprasza także szkoła ÓSEMKA.
• Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny.
• Firmie LEMEX s. c. ze Strzelec Opolskich dziękujemy za legalizację gaśnic w obiektach kościelnych i parafialnych.
• Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (cena 10 zł).

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (4 GRUDNIA)

• W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki, kalendarze i świece adwentowe.
• O godz. 9.00 w kościele św. Barbary na cmentarzu Msza św. odpustowa.
• O godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Barbary w intencji górników i ich rodzin.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (5 GRUDNIA)
ŚRODA – ŚW. MIKOŁAJA, BISKUPA (6 GRUDNIA)

• O godz. 18.oo Msza św. przez wstawiennictwo św. Mikołaja w intencji wszystkich dzieci. Po Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem.

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – WSPOMNIENIE ŚW. AMBROŻEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (7 GRUDNIA)

• O godz. 16.30 próba Scholii Dziecięcej w domu katechetycznym.
• O godz. 18.00 Msza św. za ++ w październiku i listopadzie br.
• O godz. 19.30 w domu Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo z adoracją. Temat: „Oczekując z Maryją”.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (8 GRUDNIA)

• O godz. 9.00 i 10.00 dodatkowe Msze św.
• O godz. 17.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
• O godz. 18.00 Msza św. w intencji s. Joanny i Dzieci Maryi oraz ich rodzin.
• Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla członków Żywego Różańca.
• Nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• Kancelaria parafialna nieczynna.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (9 GRUDNIA)

• O godz. 10.oo zbiórka ministrantów.
• Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu i nie odwlekaniu na ostatni tydzień!
• W każdą sobotę o godz. 16.00 zapraszamy do domu katechetycznego młodzież i dorosłych na próbę chóru.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Śnieżnej.

II NIEDZIELA ADWENTU (10 GRUDNIA)

• O godz. 17.30 Nabożeństwo Adwentowe.
• 1. Rocznica konsekracji biskupa Waldemara MUSIOŁA.
• W godzinach 15.00-20.00 w hali sportowej w Strzelcach Opolskich (ul. Kozielska 34) coroczny halowy turniej pił-karski pod hasłem „Rodzinne kibicowanie Fair Play”. Dla kibicujących rodzin przygotowano wiele konkursów z atrak-cyjnymi nagrodami, m.in. vouchery na zestawy meblowe, kurs prawa jazdy, rodzinne pobyty w miejscach wypoczyn-kowych, kolacje rodzinne, spływy kajakowe, sprzęt sportowy i wiele innych nagród. Wstęp jest wolny. Szczegóły na plakacie.
• Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian – 16 XII br. od godz. 8.30.
• Bierzmowanie naszej młodzieży – 19 IV 2024. Miejsce zostanie dopiero ustalone.
• Jak co roku nasza parafia organizuje letnią pielgrzymkę tym razem naszym miejscem docelowym będą Sanktuaria Maryjne Szwajcarii. W programie min. 2,5 godz. przejazd najpiękniejszą trasą kole-jową Szwajcarii. Chętnych odsyłamy na stronę internetową parafii i do gablotki.
• Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju w grudniu – 27 XII, godz. 19.00.
• W niedzielę 14 I 2024 r. wyjazd do Cieszyna na „Jasełka Tradycyjne”. Szczegóły na plakacie. Cena 75 PLN. Tel. kontaktowy 607 775 898.
• Chętnych do ofiarowania choinek do dekoracji kościoła - prosimy o zgłaszanie tego w kancelarii parafialnej. Apelu-jemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci.
• Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
• Do wieczności odeszli: Śp. Janina SKOCZEK (l. 87, ul. Moniuszki), Śp. Józef BIAŁY (l. 81, ul. Krakowska), Śp. Krystyna OSTROWSKA (l. 71, ul. Poprzeczna). Wieczny odpoczynek…

Drogim Parafianom i Gościom życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocniło Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Boża Śnieżna – módl się za nami!