Ogłoszenia Niedziela Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (31 GRUDNIA 2023)

• Ostatni dzień roku kalendarzowego.
• Pierwsza rocznica śmierci papieża Benedykta XVI (2005-2013).
• Święto Świętej Rodziny jest świętem patronalnym Domowego Kościoła – małżonkom formu-jącym się w tym ruchu życzymy Bożego błogosławieństwa i dziękujemy za zaangażowanie w ży-cie naszej parafii.
• Na wszystkich Mszach św. dopołudniowych małżeństwa będą mogły odnowić przyrzeczenia i otrzymać specjalne błogosławieństwo.
• O godz. 16.00 ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU. Msza św. za żyjących i ++ Parafian, Sio-stry Zakonne, Duszpasterzy naszej Parafii i Gości. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 ani nabo-żeństwa. Przez udział w tej wieczornej Mszy św. spełnia się już obowiązek udziału we Mszy św. noworocznej.
• Księżom Wikariuszom i Emerytom dziękuję za duszpasterską posługę w konfesjonale i przy ołtarzu.
• Dziękujemy uczestnikom rorat (dzieciom, rodzicom i dorosłym) oraz fundatorom nagród ad-wentowych.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny.

PONIEDZIAŁEK – NOWY ROK 2024. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1 STYCZNIA 2024)

• 57. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
• Jest to święto nakazane, czyli zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św. Msze św. w porządku niedziel-nym.
• O 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
• O godz. 17.30 nabożeństwo noworoczne o pokój.
• Kolekta na potrzeby parafii.
• O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu, o godz. 7.45 – w DPS i o godz. 9.00 – w Księżym Lesie.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH BAZYLEGO WIELKIEGO I GRZEGORZA Z NAZJANZU, BISKUPÓW I DOKTORÓW KOŚCIOŁA (2 STYCZNIA 2024)

• Rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. W tym roku odwiedzimy ulice, które kolędę miały w styczniu 2020 r. Szczegółowy program kolędy przy wyjściu z kościoła, gablotce i na stronie in-ternetowej. Bardzo prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Pielę-gnujmy zwyczaj przygotowania stołu przykrytego białym obrusem, na którym znajduje się krzyż i dwie świece. Ofiary dla ministrantów składajmy wyłącznie do ministranckich puszek. Osobiście ministrantów możemy obdarować słodyczami. Ofiary kolędowe będzie można złożyć podczas tzw. kolekty kolędowej - w niedzielę 21 stycznia 2024 roku na wszystkich Mszach. W czasie kolędy nie będzie Mszy św. szkolnych.
• Kancelaria parafialna czynna rano i popołudniu. W czasie odwiedzin kolędowych kance-laria będzie nieczynna w poniedziałki i piątki popołudniu.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (3 STYCZNIA 2024).

• Wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Jezus.

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (4 STYCZNIA 2024)

• O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich ++ w poprzednim miesiącu.
• O godz. 19.00 u sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja z bł. Kard. Stefanem Wyszyńskim.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (5 STYCZNIA 2024)

• Po wieczornej Eucharystii adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. TRZECH KRÓLI (6 STYCZNIA 2024)

• Msze św. w porządku niedzielnym, o 6.45 Msza w j. niemieckim. Jest to uroczystość nakazana. Po każdej Mszy błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
• Kolekta na misje.
• O godz. 16.00 Sołectwo i Świetlica Stowarzyszenia Nowa Wieś zaprasza na „Kolędowanie przy kapliczce” w Nowej Wsi z udziałem kapeli góralskiej ŁOZWODNI. Organizatorzy zapewniają ciepły bufet. Zapisy i informacje pod nr. Tel. 691 730 851.
• O godz. 10.30 w Barce „Kaczorownia” Msza św. z udziałem Madzi Buczek (założycielki i promotorki podwór-kowych kółek różańcowych). Po Eucharystii poczęstunek.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Śnieżnej.

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (7 STYCZNIA 2024)

• Koniec okresu Narodzenia Pańskiego. Zwyczajowo dalej można śpiewać kolędy.
• O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
• O godz. 15.00 Msza św.
• Kolekta na seminarium.
• Kolejna Msza chrzcielna będzie 14 I 2024 (II niedziela miesiąca), a katecheza chrzcielna - pią-tek 12 I 2024.
• W niedzielę - 14 I 2024 - o godz. 16.00 w kościele - VII Parafialne Kolędowanie. Zachęcamy Parafian i Gości do udziału w tym wydarzeniu i przygotowanie śpiewu oraz wersji muzycznych kolęd. Szczegółowe informacje m.in. na temat zapisów - na plakacie.
• W niedzielę 21 I 2024 r. o godz. 17.00 w naszym kościele „Wspólne kolędowanie z Blaskapelle Świbie”.
• Bierzmowanie naszej młodzieży – 19 IV 2024 w Dziewkowicach.
• Do wieczności odeszli: Śp. Helena JAŁOWY (l. 82, zam. przy ul. J. Rychla, pogrzeb w parafii Klucz); Śp. Ronald MEHLICH (urodzony w Strzelcach Opolskich, lekkoatleta, płotkarz, 5–krotny mistrz polski, reprezentant kraju w zawodach międzynarodowych, l. 54, zam. w Dziew-kowicach, pogrzeb w parafii Dziewkowice); Śp. Ryszard SUCHENIA (l. 67, zam. w Dąbrowie Górniczej, dawniej w Strzelcach Op., przy ul. Gogolińskiej, pogrzeb: środa (3 I 2024), godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…

Wszystkim obchodzącym w rozpoczynającym się tygodniu imieniny, urodziny bądź jakieś ważne rocznice życzymy: obfitości łask, błogosławieństwa Bożego i opieki Najświętszej Maryi Panny.
Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy pięknego, spokojnego i przepełnionego Bożym Błogosławieństwem Roku Pańskiego 2024!