Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (29 PAŹDZIERNIKA)

• O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennych nabożeństwach różańcowych – do wtorku - o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
• Dziękujemy za sobotnią możliwość odwiedzin naszych starszych i chorych Parafian.
• Dziękujemy paniom: Grażynie WALCZAK, Teresie KROPIELNICKIEJ, Lidii CIOŁEK i Marioli KOPREK oraz panom: Arnoldowi KO-ZIOŁ, Józefowi JENDRZEJEK, Alfredowi SOLGA, Andrzejowi SKRZYPCZYKOWI i Piotrowi SCHNURA – za wysprzątanie kościoła św. Barbary na cmentarzu.
• Bóg zapłać także za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie narzeczonym, solenizantom i jubila-tom).
• Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest Gość Niedzielny (cena 10 zł).
• Odpust parafialny w Szymiszowie. Suma odpustowa o godz. 11.00 (redemptorysta o. Mirosław LIPOWICZ).
• 15 X br. minął termin składania deklaracji do I Komunii Świętej w roku 2024.

PONIEDZIAŁEK - DZIEŃ POWSZEDNI (30 PAŹDZIERNIKA).
WTOREK - DZIEŃ POWSZEDNI (31 PAŹDZIERNIKA)
ŚRODA - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 LISTOPADA)

• Uroczystość jest świętem nakazanym. Msze św. w porządku niedzielnym, tzn.: 6.45, 7.00 (szpital), 7.45, 7.45 (DPS), 9.00, 9.00 (Księży Las), 10.15, 11.30, 16.15 (Msza św. w kościele św. Barbary w intencji ++ spoczywających na cmentarzu parafialnym i komunalnym), 18.00. O godz. 14.00 nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu komunalnym, o godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu parafialnym (w kościele św. Barbary).
• O godz. 20.00 - wieczorna medytacja dla wszystkich w kościele św. Barbary. Na Cmentarzu Parafialnym (starym cmentarzu) – jak co roku - kwesta Parafialnej Rady Duszpasterskiej na utrzymanie cmentarza. Zatroszczmy się o naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata, starając się o zyskanie odpustu w ich intencji. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych od południa i w dniu Wspomnienia Wszystkich wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, przystąpienie w łasce uświęcającej (bez grzechu ciężkiego) do Komunii św. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach 1-8 listopada i spełnią przepisane wyżej warunki, mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.
• W dniu 1 listopada (Wszystkich Świętych) jak co roku PKS Strzelce Opolskie uruchomi specjalne kursy autobusowe w kierunku cmen-tarza komunalnego. Na plakacie dokładny rozkład.

CZWARTEK - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (2 LISTOPADA)

• Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00.
• O godz. 15.00 Msza św. w kościele św. Barbary za spoczywających na cmentarzu parafialnym i komunalnym.
• Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Zaduszki) to czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W Kancelarii Parafialnej można składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypominki wyłożone będą w przedsionku kościoła i w kancelarii.
• W dniach 2-8 listopada o godz. 17.15 w kościele parafialnym różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
• Nie będzie Mszy św. szkolnej.
• Kancelaria parafialna nieczynna.
• O godz. 18.00 Msza św. za ++ pod koniec września i w październiku br.
• O godz. 19.30 u Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo z adoracją. Tematem będzie „Wiara w życie wieczne”.

PIĄTEK - PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (3 LISTOPADA)

• O godz. 19.00 spotkanie Oazy młodzieżowej.
 SOBOTA - WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA BOROMEUSZA, BISKUPA. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (4 LISTOPADA)
• O godz. 10.00 w domu katechetycznym prezentacja i przymiarki strojów komunijnych (Firma MK Maryla - producent odzieży liturgicz-nej, ul. Powstańców Śląskich 2, 44-341 Gołkowice, tel.: +48 32 307 22 21, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
• O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
• O godz. 10.00 w salkach spotkanie ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych.
• Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
• W każdą sobotę o godz. 16.00 zapraszamy do domu katechetycznego młodzież i dorosłych na próbę chóru.
• O godz. 17.15 nabożeństwo do Matki Bożej Śnieżnej z różańcem za zmarłych polecanych w wypomin-kach.
• O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (5 LISTOPADA)

• Gościć będziemy Siostry Służebniczki z Leśnicy, które po każdej Mszy św. przybliżać nam będą postać założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego i znaczenie istnienia Rodziny bł. Edmunda.
• O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
• O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego.
• O godz. 17.15 Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
• Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
• W niedziele (12 XI) organizowany jest wyjazd do Kina Helios w Opolu na film OBLICZE JEZUSA. Cena biletu 16 zł. + 20 zł. przejazd (36 zł.). Wyjazd o godz. 15.30 z parkingu przy szkole na Suchych Łanach, o 15.35 z Rynku. Telefon kontaktowy 607 775 898
• Do wieczności odeszli: Śp. Patryk BIELECKI (l. 35, ul. A. Mickiewicza); Śp. Piotr JABŁOŃSKI (l. 46, ul. J. Rychla); Śp. Henryk HABER (l. 76, ul. M. Prawego, pogrzeb: poniedziałek (30 X br.), godz. 11.00);. Wieczny odpoczynek…

Drogim Parafianom i Gościom życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocniło Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Matko Boża Śnieżna – módl się za nami!